tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Rower to jest to!

Klasa 8B wykręciła swoje kolejne 36 km podczas wycieczki rowerowej! Nasi uczniowie jadąc rowerami, zwiedzili Stanicę, Rachowice i Łany Wielkie, doskonaląc po drodze znajomość przepisów ruchu drogowego oraz poznając zasady bezpiecznej jazdy rowerem.
Młodzież podrózowała pod czujnym okiem panów Kamila Stęplowskiego i Mateusza Płowca. Brawo!

Innowacja pedagogiczna

Data dodania: 2020-09-23

Wszystkie klasy w obecnym roku szkolnym będą realizowały założenia innowacji pedagogicznej "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA", opracowanej przez p. Katarzynę Kapuścińską, p. Włodzimierza Kozaczkę, p. Bożenę Asman-Nowakowską, p. Małgorzatę Rochoń oraz p. Sylwię Cichą. Wykonując 48 zadań, uczniowie zagłębią się w tematykę historyczno-patriotyczną, naukowo-kulturalną, fantastyczno-baśniową, poznając ciekawą, choć niełatwą przeszłość naszego kraju, związane z nią postaci wielkich bohaterów, legendy i baśnie z morałem, a także piękne miejsca z tradycją i duszą. Dla zachęty powstał kącik patriotyczny, który możemy pooglądać na I piętrze. Zapraszamy!

Szkolne Koło Wolontriatu

Data dodania: 2020-09-22

Pomaganie to wyższa forma świadomości społecznej. Pomaganie bezinteresowne to wyzwanie dla naszych starszych uczniów, którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu, prowadzonym przez panie: Ewelinę Paluch i Anię Wasilewską. Hania Balicka, Karolina Burzyńska, Lila Pluta i Martynka Deląg z klasy 8a, w ramach zajęć wolontariatu, zorganizowały chętnym pierwszakom korzystającym ze świetlicy, zabawy na świeżym powietrzu. Wolontariuszy jest znacznie więcej, a cały czas zgłaszają się kolejni chętni. co daje nadzieję, że rozwiniemy w szkole wielkie pokłady empatii i otwarcia na potrzeby innych.

Klasa 3a realizuje projekt eTwinning - wycieczka rowerowa

Data dodania: 2020-09-18

Turystyka rowerowa jest bardzo popularna, natomiast jazda na rowerze sprzyja zdrowiu pod warunkiem, że jest bezpieczna. Klasa 3a, realizując projekt eTwinning - "Kierunek bezpieczeństwo", wybrała się 16 września na wycieczkę rowerową. To był wspaniały pomysł na naukę na świeżym powietrzu. Utrwalaliśmy zasady bezpiecznej jazdy ścieżkami rowerowymi, rozpoznawaliśmy pionowe i poziome znaki drogowe. Był też czas na wspólna zabawę, sportową rywalizację i ........lody. Brawo 3a!

Bezpieczne pierwszaki w klasie 1a i 1b

Data dodania: 2020-09-16

W środę uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantami, którzy przekazali naszym pierwszakom ważną wiedzę o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym. Takiej wiedzy nigdy za wiele, bo przecież chcemy być nie tylko zdrowi, ale także bezpieczni w każdej sytuacji. Spotkanie z panami w mundurach bardzo się dzieciom podobało i na pewno zapadło w pamięć. Możemy być pewni, że dzieci będą przestrzegały wszelkich zasad, docierając do naszej szkoły i z niej wracając.

BHP koronawirusa

Data dodania: 2020-09-15

Jeśli już o bezpieczeństwie mowa, a pewnie często zdarzać się to będzie ostatnimi czasy, zapraszamy do obejrzenia sympatycznego filmiku, który przypomni nam o zasadach, które należy przestrzegać w szkole. KLIKNIJ

eTwinning "Kierunek - bezpieczeństwo"

Data dodania: 2020-09-14

Wszyscy wiemy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo - bezpieczeństwo w szkole, gdzie powinniśmy przestrzegać zasad bezpiecznej nauki i zabawy, a obecnie także zasad wynikających z zagrożenia koronawirusem. Bezpieczni chcemy być także w ruchu drogowym - w drodze do szkoły i do domu. Uczniowie klasy 3a, wraz z paniami: Renatą Linek - Nowakowską oraz Magdaleną Kiczyńską, włączyli się w działania w ramach projektu eTwinning "Kierunek - bezpieczeństwo". Przez najbliższe dwa miesiące będą wraz z partnerami ze szkół w całej Polsce wykonywać zadania, które pozwolą im poczuć się w szkole i nie tylko, jeszcze bardziej bezpiecznie i komfortowo.
Zapraszamy na wycieczkę po Polsce - poznajmy partnerów uczestniczących w projekcie -

Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Data dodania: 2020-09-09

Zazwyczaj zapraszamy uczniów do Świetlika wiosną, ale w tym roku konkurs został przesunięty i odbył się w środę, 9 września. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z młodszych klas naszej szkoły. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego, kto jest chętny tą wiedzę zgłębić. Skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Konkurs koordynowały panie Zofia Żywicka i Beata Łakomska, których zadaniem była sprawna organizacja i przeprowadzanie konkursu, a następnie przesłanie prac konkursowych do biura konkursu. Trzymamy kciuki za naszych konkursowiczów i życzymy pięknych wygranych. Dziękujemy za udział w konkursie i cieszymy się, że macie zapał do nauki poza nauką szkolną!

1 września - ważna data

Data dodania: 2020-09-01

1 września, to ważna data w naszym życiu, ponieważ to czas rozpoczęcia nauki szkolnej dla pierwszaków. Dla starszych uczniów, po długich miesiącach nauki zdalnej. BARDZO cieszymy się, że znów spotkamy się w szkolnych murach, z naszymi nauczycielami i kolegami z ławki. Obowiązują nas różne wytyczne, dotyczące bezpieczeństwa, w sytuacji zagrożenia epidemicznego, ale przecież DAMY RADĘ! Prawda?
Pamiętajmy, że pierwszy dzień szkoły to również bardzo ważna data w naszej historii, której nie wolno nam zapomnieć!

SKO zaprasza do zabawy

Data dodania: 2020-06-26

Kochani, jakby bardzo Wam się nudziło, nie było pogody, towarzystwa do zabawy, stęsknilibyście się za wirtualną rzeczywistością, tak bardzo obecną w naszym życiu od kilku ostatnich miesięcy, to zapraszamy TUTAJ, gdzie znajdziecie "Skarbonkę TVP ABC", czyli gry i zabawy interaktywne, trochę wiedzy z ekonomii finansowej i możliwość zarabiania wirtualnych pieniędzy. Zaprasza opiekun SKO w naszej szkole - pani Basia Plecińska.

1 2 3 4 ...69 »