Tydzień Lekcji Otwartych 4 - 8 marca 2019

Origami

Data dodania: 2019-02-11

Podczas warsztatów origami z panią Agnieszką Lanuszny w styczniu i lutym, uczestnicy stworzyli urocze małe żółwie z papierowych modułów. Tym razem potrzeba było jedynie około 150 modułów aby powstał żółw. Efekty pracy dzieci podziwiać można na zdjęciach.

Konkurs Żyrafki Lokatki

Data dodania: 2019-02-08

Jubileusz banku jest dobrą okazją do ogłoszenia konkursu. Zgadnijcie, ile monet o wartości jednego grosza zostało umieszczonych w butelce? Odpowiedzi z imieniem, nazwiskiem i klasą prosimy o dostarczanie do pani Basi. Wygrywa odpowiedź wskazująca na faktyczną lub najbardziej zbliżoną ilość. Zapraszamy!

Kolejne stulecie... tym razem banku

Data dodania: 2019-02-08

8 lutego 2019 roku Bank PKO BP obchodzi znaczący jubileusz - 100 lecie swego istnienia. Piękna historia tego banku oraz fakt, że współpracujemy od kilku lat prowadząc przy naszej szkole Szkolną Kasę Oszczędności dla uczniów, to świetna okazja aby pogratulować tak pięknej rocznicy i złożyć życzenia kolejnych lat obfitujących w sukcesy i przede wszystkim dobre pomysły, z których mogłaby skorzystać cała społeczność szkolna. Setna rocznica aż prosiła o wykonanie stu sztuk, w tym wypadku logo Banku PKO, które umieściliśmy na ogromnej laurce. Laurka została wręczona pani Dyrektor I Oddziału Banku PKO BP - Marcie Watole przez opiekuna SKO naszej szkoły panią Barbarę Plecińską. Życzymy Bankowi Polskiemu PKO kolejnych pomyślnych 100 lat!

Poznajemy różne zawody

Data dodania: 2019-02-06

Poznawać różnorakie zawody można na lekcji w klasie. Ale nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania i rozmowy z pracującą osobą w miejscu jej pracy. W ramach projektu "Poznajemy różne zawody", w dniu 6 lutego, na zaproszenie taty jednej z uczennic klasy 2a, Alicji, uczniowie tej klasy odwiedzili serwis narciarsko - rowerowy. Na miejscu dzieci zapoznały się z asortymentem serwisu, zobaczyły według jakiej zasady dobiera się buty narciarskie i narty, aby jazda była bezpieczna, mogły przymierzyć kaski narciarskie oraz zapoznały się z budową roweru i niezbędnym wyposażeniem gwarantującym bezpieczną jazdę. Uczniowie odwiedzili warsztat, gdzie pracownicy naprawiają sprzęt zimowy i rowery oraz przygotowują sprzęt do bezpiecznego i wygodnego użytkowania. Panowie rozmawiający z dziećmi poświęcili wiele uwagi na sprawy związane z bezpieczeństwem podczas aktywnego wypoczynku. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane łakociami oraz otrzymały na pamiątkę taśmy odblaskowe. Najaktywniejsi dostali w nagrodę światełka rowerowe. To była niezapomniana lekcja w terenie!

Najpiękniejsze karnawałowe maski

Data dodania: 2019-02-06

Od dzisiaj do piątku, w holu na parterze przy wejściu do szkoły, można oddać głos w konkursie na najpiękniejsze maski karnawałowe. Maski zostały wykonane przez uczniów klas 1-3 oraz 4-8 naszej szkoły. Zapraszamy do głosowania!

Zimowe działania plastyczne

Data dodania: 2019-02-05

Zima nie odpuszcza, zrobiło się biało, dzieci cieszą się zimą. Na gazetkach zimowe krajobrazy. Piękne bałwanki zdobią okolice klasy 2a, której uczniowie zrobili nie tylko najsympatyczniejsze postaci kojarzące się każdemu z porą zimową, ale również bohaterów czytanej właśnie lektury o pingwinkach. Uczniowie klasy 1a wykonali prace o zimowych ptaszkach, szukających pożywienia w karmnikach. Zrobiło się pięknie i zimowo nie tylko za oknem!

Przed feriami

Data dodania: 2019-02-05

Niedługo ferie i związane z nimi zabawy na powietrzu, wyjazdy, nowe znajomości... Czas wolny dzieci to działania często inne niż dotychczas. Chcemy, aby nasi uczniowie byli bezpieczni i potrafili zachować się prawidłowo w różnych okolicznościach. Pani Małgosia Morawska w bardzo przyjazny sposób przekazała najmłodszym dzieciom z klas 1-3 wiedzę, która ułatwia znajdowanie wyjście z trudnych sytuacji i zapobiega kłopotom.

Jak karnawał, to bal!

Data dodania: 2019-02-04

W karnawale musi być wesoło i głośno! I tak właśnie było podczas dzisiejszego balu przebierańców, dla klas młodszych. Uczniowie klas 1-3 dali popis wyszukanym kreacjom, które cieszyły oko, a także swoim umiejętnościom tanecznym. Każdy oczywiście jak umiał i chciał, byle było wesoło i bardzo karnawałowo!

Cztery małe, rude liski...

Data dodania: 2019-01-25

Co piątek, w bibliotece spotykają się mali miłośnicy origami. Pod czujnym okiem instruktorki - Mai Brylińskiej z klasy 4d, tworzą prawdziwe arcydziełka! Aby przedłużyć trwałość papierowych prac, postanowiliśmy uwiecznić je w filmie. W rolach głównych - cztery małe, rude liski :)

Zdrowe śniadanie

Data dodania: 2019-01-15

W dzisiejszym dniu, a w niektórych klasach, a również w dniach poprzedzających imprezę, odbywały się zajęcia związane z uświadamianiem i przypominaniem naszym uczniom o roli zdrowego śniadania i w ogóle zdrowego odżywiania. Wszystko to w ramach programu "Owoce w szkole - Jemy zdrowo i kolorowo". Dzieci przyrządzały kolorowe, zdrowe kanapki, przekąski, sałatki, które potem ze smakiem zjadały w ramach drugiego śniadania. Ponieważ od długiego już czasu należymy do programu zdrowego odżywiania, staramy się, aby nasi uczniowie jedli "zdrowo i kolorowo" każdego dnia. W ramach edukacji dzieci biorą udział w całym cyklu różnorodnych zajęć związanych tematycznie z programem. Na zdjęciach relacja z klas 1a i 2b.

1 2 3 4 ...47 »