ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2813371

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Jambo Kenia!

Data dodania: 2019-09-18

 Dzisiaj w szkole odbyła się pierwsza lekcja w ramach projektu Face to Face - International Educational and Humanitarian Organization.
Połączyliśmy się z Kenią i nawiązaliśmy kontakt ze szkołą Maryland Academy w Nairobi!
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a oraz ich nieco młodsi koledzy z Afryki. Nasze pierwsze łączenie służyło wzajemnej prezentacji. Poznaliśmy imiona kenijskich kolegów, ich ulubione zwierzęta, zajęcia i potrawy. Okazało się, że większości smakuje... pizza.
Jesteśmy umówieni na kolejną lekcję już za tydzień!
Tego typu zajęcia to znakomita okazja nie tylko do podszlifowania języka angielskiego, ale przede wszystkim do nauki tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.
Jambo Kenia!
Dla przypomnienia - szczególy udziału szkoły w projekcie - klik TUTAJ

Wycieczka do Radiostacji

Data dodania: 2019-09-18

Uczniowie klasy 2a, wraz ze swoją wychowawczynią. p. Małgorzatą Morawską, uczestniczyli w wycieczce do Radiostacji Gliwice. Warto tam spędzić czas, ze względu na zabytkową wieżę nadawczą radiostacji, która wykonana jest w całości z modrzewiowego drewna, łączonego wyłącznie mosiężnymi śrubami i stanowi najwyższą drewnianą konstrukcję w Europie, oraz oddział Muzeum w Gliwicach, w którym odbywają się ciekawe lekcje dotyczące przeszłości. To miejsce, w którym historia zapisała ważną kartę w dziejach Polski, dlatego poświęcony na wycieczkę czas był dobrze zainwestowany, a uczniowie połączyli przyjemne z pożytecznym.

Projekt Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - kolejny rok

Data dodania: 2019-09-17

Uczniowie naszej szkoły, od 6 kwietnia br., biorą udział w projekcie DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Rozpoczął się nabór wniosków do uczestnictwa w module 4,5 i 6 projektu. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich, odbywają się na Wydziale Architektury oraz w terenie, w weekendy.
Informacje o projekcie:
https://www.polsl.pl/Wydzialy/RAr/Strony/dwa.aspx
Więcej informacji dla uczniów i rodziców zainteresowanych udziałem w kolejnej rekrutacji udziela szkolny koordynator projektu - Małgorzata Nieroda. Zapraszamy!

Pliki do pobrania

  1. Projekt Politechniki Śląskiej - plakat
  2. Projekt Politechniki Śląskiej - informacja

Międzynarodowy Dzień Kropki

Data dodania: 2019-09-16

16 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia kropkowe: kliknij
Po zajęciach szkolnych w świetlicy dzieci również pamiętały o Dniu Kropki, uczestnicząc w zabawach i zajęciach. Wiele dzieci pamiętało, aby ubrać się "w kropki". Ubrały się nawet panie ze świetlicy:) Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku "The Dot", na podstawie książki Petera H. Reynoldsa o tym samym tytule.

Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

Data dodania: 2019-09-16

W szkole w czwartek, 12 września, odbyły się Igrzyska, w których uczestniczyła cała nasza społeczność. Dzieci w ramach rywalizacji klas, biegały na różnych dystansach, uczestniczyły w sztafecie wahadłowej, rzucały piłką lekarską i skakały w dal. Można było również pokonać tor przeszkód. Uczestnicy rozgrywek ambitnie rozgrywali konkurencje, pamiętając o zasadzie uczciwej rywalizacji. Było wesoło, sportowo i chciałoby się rzec, kolorowo, choć dominowały głównie barwy białe i czerwone. Jak to na igrzyskach:)

100 na 100 na BIS

Data dodania: 2019-09-11

Zapraszamy po raz drugi do udziału w konkursie 100 na 100. Naszym celem znów będzie zebranie 100 butli pięciolitrowych wypełnionych nakrętkami plastikowymi. Tym razem chcemy uczcić 100 - lecie pierwszego z trzech powstań śląskich, które miały miejsce w latach 1919-1921. Przy okazji okrągłej rocznicy bardzo ważnych dla polskości Śląska wydarzeń, znów chcemy złożyć hołd historii, ale także zwrócić uwagę na ochronę środowiska, a nakrętki przekazać osobie niepełnosprawnej. Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej i zapraszamy do zbierania. Do szkoły można przynosić już wypełnione butle, ale również same nakrętki i puste butle. Konkurs koordynują nauczyciele świetlicy. Zapraszamy!

BohaterON w naszej szkole!

Data dodania: 2019-09-11

BohaterON w naszej szkole! Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.
Będziemy pisać kartki, będziemy nagrywać filmiki.
Liczymy również na zaangażowanie rodziców:)
Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Katarzyna Kapuścińska.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

FACE TO FACE WITH THE WORLD

Data dodania: 2019-09-03

W roku szkolnym 2019/20 przyłączyliśmy się do międzynarodowego projektu edukacyjnego
FACE TO FACE WITH THE WORLD

Jest to autorski projekt edukacyjno - humanitarny, skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce, które chcą nawiązywać kontakty i prowadzić lekcje online ze szkołami oraz instytucjami społecznymi z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu   nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Po zakończonym projekcie wszystkim szkołom, które zrealizują projekt zostanie przesłany  „Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno –Edukacyjny -Szkoła zmieniająca świat”

Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Kenii. Już wkrótce odbędą się pierwsze lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne. 

Pieczę nad realizacją programu sprawuje szkolny koordynator projektu - pani Dorota Prażuch, przy współudziale pań Beaty Haładus i Aleksandry Kołodziejczyk.

Głowna strona projektu  TUTAJ

Witajcie po wakacjach!

Data dodania: 2019-09-02

Dzisiejszy dzień to dla uczniów dzień szczególny powrotu po wakacjach, albo pierwszego dnia szkoły dla dzieci, które do tej pory ze szkołą jedynie mijały się po drodze, idąc do przedszkola:) Punktualnie o godzinie 8.30 pani dyrektor Joanna Łomnicka-łakomy przywitała zaciekawione i nieco wystraszone dzieci, które dziś do szkoły zawitały po raz pierwszy. Wielkie tyty każdego z nich świadczyły o tym, że to przyszłe pierwszaki:) Dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem i słowa pasowania na ucznia dały pewność, że z uroczystości przywitania nie wychodzą już maluchy z przedszkola, ale prawdziwi uczniowie klasy pierwszej A, pierwszej B i pierwszej C naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Serdecznie witamy!

Rocznica

Data dodania: 2019-08-31

1 września 2019 roku to 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej i 74 rocznica jej zakończenia.
Pamiętamy!

1 2 3 4 ...52 »