ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3353118

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

SKO zaprasza do zabawy

Data dodania: 2020-06-26

Kochani, jakby bardzo Wam się nudziło, nie było pogody, towarzystwa do zabawy, stęsknilibyście się za wirtualną rzeczywistością, tak bardzo obecną w naszym życiu od kilku ostatnich miesięcy, to zapraszamy TUTAJ, gdzie znajdziecie "Skarbonkę TVP ABC", czyli gry i zabawy interaktywne, trochę wiedzy z ekonomii finansowej i możliwość zarabiania wirtualnych pieniędzy. Zaprasza opiekun SKO w naszej szkole - pani Basia Plecińska.

Czas na piękne wakacje!

Data dodania: 2020-06-26

Nadeszły upragnione wakacje. Należą się one bardziej, niż kiedykolwiek, ponieważ przychodzą po trudnym doświadczeniu zdalnej edukacji, której nikt się nie spodziewał ani nie oczekiwał. Ale to już za nami. Wszyscy mamy nadzieję na powrót do szkolnej rzeczywistości we wrześniu, w realnym, a nie wirtualnym kształcie, i tego przede wszystkim, życzymy całej społeczności szkolnej.  Na ten moment przed nami wakacje, oczekiwane, i jak zawsze, pełne marzeń i planów. Życzymy ich spełnienia i spędzenia czasu wolnego w nieograniczony sposób, a  w związku ze szkołą, tylko dobrych wspomnień mijającego roku szkolnego:)
W szkole świadectwa ukończenia odebrali jedynie nasi absolwenci, czyli uczniowie klas ósmych. Zachowując dyscyplinę sanitarną, mogli na chwilę spotkać się ze swoimi wychowawcami i obdarzyć uśmiechem, pod wciąż obowiązującymi maseczkami. Gratulujemy naszym najstarszym uczniom i życzymy najlepszych doświadczeń w kolejnej szkole:)

Wakacyjne przesłanie pani Eweliny

Data dodania: 2020-06-26

Na podstawie pięknych prac plastycznych, które spływały do szkoły drogą elektroniczną, podczas trudnego dla nas wszystkich okresu kwarantanny, pani pedagog stworzyła piękne wakacyjne przesłanie dla całej społeczności szkolnej.
Zapraszamy do obejrzenia TUTAJ

Konkurs od Powsinóg

Data dodania: 2020-06-26

Przed nami dwa miesiące odpoczynku. Rekomendujemy odpoczynek czynny:-). Powsinogi mają propozycję konkursu dla swoich członków oraz wszystkich chętnych sympatyków.
Podczas wakacji wędrujcie, obserwujcie i róbcie samodzielnie ciekawe zdjęcia. Żeby zrobić świetne zdjęcie, wystarczy zwykła komórka. Liczy się SPOJRZENIE, interesujące ujęcie tematu, gra kolorów, złapanie chwili, często odrobina szczęścia, czyli znalezienie się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Tak więc - róbcie zdjęcia, gdzie się tylko da. Pod koniec wakacji wybierzcie 5 - 9 najciekawszych i korzystając z dowolnego programu zróbcie z nich kolaż, a następnie wywołajcie u fotografa. Format zdjęcia - kolażu: 15cm x 21cm (najlepszy byłby papier półmatowy). Jedna osoba może przedstawić w konkursie 1 lub 2 kolaże. 
UWAGA! Na zdjęciach nie może być osób, (chyba, że będą to osoby w tle, na dalszym planie). Poza tym, w kolażu może się pojawić wszystko, co wiąże się z Waszymi wakacjami, (widoki, roślinność, zwierzęta, mapki, potrawy... ).
Serdecznie w imieniu POWSINÓG zapraszamy!

Szkolny escape room

Data dodania: 2020-06-25

Świetna zabawa, nie tylko dla najmłodszych, przygotowana przez panią Magdalenę Kiczyńską. Zapraszamy TUTAJ

Dzień Ojca

Data dodania: 2020-06-23

Drodzy Ojcowie!
Dziękujemy Wam,
za to że nas kochacie,
za wiarę, że wyrośniemy na dobrych, mądrych ludzi,
za nadzieję, że uda nam się osiągnąć wszystko
na miarę naszych możliwości,
za to, że uczycie nas mocno stąpać po ziemi,
pozwalacie czasem upaść,
by podnieść się mocniejszymi,
za wasze zdecydowanie w podejmowanych decyzjach,
za znoszenie kaprysów córek i psot synów,
choć to czasem jest nie do zniesienia,
za to że staracie się zapewnić nam to, co niezbędne do życia,
za to, że uczycie nas odróżniać potrzeby od zachcianek,
za odwagę, w stawianiu czoła problemom każdego dnia,
za zachęcanie nas do podążania za marzeniami,
za tłumaczenie niezrozumiałych zjawisk i zależności,
za pokazywanie nam świata, z nieco innej perspektywy,
za zapraszanie do poznawania Waszych zainteresowań, hobby i pasji,
za pewność, że cokolwiek się stanie,
poszukacie razem z nami sposobu
na rozwiązanie problemu,

za to, że czujemy, że jesteśmy dla Was ważni
❤️


Niespodzianka dla Was TUTAJ

Wirtualne wyjście do teatru

Data dodania: 2020-06-22

Może wyjście do teatru nie jest dobrym pomysłem w czasach epidemii, ale oglądanie przedstawienia teatralnego w domu polecamy jak najbardziej! Teatr Miejski w Gliwicach pamięta o najmłodszych. W niedzielę odbyła się premiera spektaklu "Pod kolor" ("Under colour"). Można go obejrzeć pod linkiem TUTAJ.
Reżyserem przedstawienia jest Daniel Arbaczewski, który w niebanalny sposób zabiera dzieci do krainy wyobraźni, ucząc przy okazji angielskich słówek. Wszystko jest częścią projektu "Mamo! Tato! Włącz teatr", w ramach którego przewidzianych jest sześć produkcji. Wszystkie z nich trafią do Internetu, więc pamiętajcie i szukajcie. Dobrego oglądania!

Piękne prace naszej uczennicy

Data dodania: 2020-06-22

Jeśli mamy się czym pochwalić, to należy to zrobić. To wzmocni poczucie własnej wartości, wzbudzi zachwyt u innych, a nam pozwoli się wciąż rozwijać, bo nic tak nie motywuje, jak chęć bycia coraz lepszym. Mamy w szkole mnóstwo zdolnych uczniów, którzy teraz, w trudnych czasach ujawniają swój potencjał. Tym razem Zuzia z klasy 5d prezentuje swoje prace plastyczno - techniczne. Podziwiajcie TUTAJ:)

Stefek Burczymucha

Data dodania: 2020-06-19

Zdolni uczniowie mają zdolnych rodziców. Nie mogło być inaczej! A po oglądnięciu filmiku z udziałem rodziców recytujących Stefka Burczymuchę Marii Konopnickiej, będziecie pewni, że należy się nagroda co najmniej Oskara za odwagę, poczucie humoru i serce do rozsiewania dobra. Bardzo gratulujemy naszym dużym i małym aktorom i liczymy na więcej!
Oglądaj TUTAJ


Egzaminy ósmoklasistów

Data dodania: 2020-06-17

Nasi młodzi, już prawie absolwenci, podjęli nie lada wyzwanie i od wczoraj wykazują się wiedzą zdobytą w szkole, pisząc egzamin ósmoklasisty. Wczoraj z języka polskiego, dziś z matematyki, a jutro z języka angielskiego. Niby jak co roku, ale przecież w zupełnie odmiennych warunkach, co nadaje temu egzaminowi szczególny charakter i wartość historyczną, którą obyśmy wspominali po latach jedynie w kategoriach anegdoty. Trzymamy zatem za naszych uczniów mocno kciuki i wierzymy, że niezależnie od okoliczności staną na wysokości zadania i udowodnią swoją wiedzę zdobywaną przez lata.

1 2 3 4 ...68 »