ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3192677

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Kolejna wycieczka po Gliwicach

Data dodania: 2020-05-28

Na wycieczkę po Gliwicach tym razem zaprasza nas Maks z klasy 6b. Maks stworzył grę paragrafową, dzięki  której prowadzi nas do kolejnych ciekawych miejsc, w których możemy podziwiać gliwickie rzeźby. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu, i pani Eweliny Paluch, która zainspirowała uczniów do odkrywania Gliwic, i uczniów, którzy w taki ciekawy sposób odrobili swoją pracę domową. Dziękujemy!

Podsumowanie szkolnego konkursu angielsko-plastycznego dla klas 1-3 i klas 4-8.

Data dodania: 2020-05-28

Trudne czasy nie oznaczają poddania się stagnacji i poczucia beznadziejności. Wręcz przeciwnie, uruchamiają pokłady chęci i odkrywania talentów wbrew wszystkiemu. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie konkursu i przysłali ciekawe prace! Pośród wszystkich, na uwagę zasługuje różnorodność zaprezentowanego słownictwa i użytych konstrukcji językowych. Prace są ciekawe, spójne i na temat. Zostały wykonane w różnych technikach plastycznych - są rysowane, wyklejane i pomysłowo zakomponowane.

Oto wyniki konkursu "Moje miasto - moja Mała Ojczyzna" (kategoria klasy 1-3):

1 miejsce: Sandra Czakon
2  miejsce: Weronika Stąpor
3 miejsce: Krystian Praski

Wyniki konkursu "Gliwice-my town. A letter to a friend."(kategoria klasy 4-8):

1 miejsce: jury nie przyznało nagrody
2 miejsce: jury nie przyznało nagrody
3 miejsce: Tomasz Moroń
wyróżnienie: Dominik Grabarczyk

Serdecznie gratulujemy!:)

Nasze miasto w oczach uczennicy z klasy 6

Data dodania: 2020-05-27

Wychowawcy świetlicy proponują dziś poszukanie pięknie kwitnących w naszym mieście wiosennych roślin, a Tosia z klasy 6a, zaproponowała wycieczkę po Gliwicach w poszukiwaniu rzeźb. Takie zadanie domowe z plastyki otrzymali uczniowie tej klasy. Tosia wykonała je bardzo solidnie, ponieważ przygotowała prezentację, na której zaznaczyła rzeźby znajdujące się w Gliwicach. Prezentacja opatrzona jest zdjęciami wykonanymi przez autorkę lub z domowego archiwum. Bardzo dziękujemy Tosi za wirtualną wycieczkę! TUTAJ

Bardzo ważny dzień!

Data dodania: 2020-05-21

Dziś Światowy Dzień Pszczół! Gdy zabraknie pszczół, prawdopodobnie nie będzie też człowieka. Te niewielkie owady to bardzo ważne ogniwo w ekosystemie. Bardzo mądre, bardzo pracowite i nie takie straszne, jak niektórym się wydaje. Wyczuwają nasz strach, dlatego jak większość zwierząt w takiej sytuacji, pszczoła może stać się agresywna. Ale ci, którzy zajmują się nimi na co dzień wiedzą, że pszczoła da się lubić i jest bardzo przyjazna człowiekowi. TUTAJ możecie pooglądać ciekawy filmik i posłuchać pszczelarza, który kocha te maleńkie i wspaniałe owady. Z okazji Światowego Dnia Pszczół życzymy nam wszystkim, aby maleńkie Maje i Gucie zawsze znajdowały w środowisku człowieka swoje bezpieczne miejsce!

Konkurs matematyczny KANGUR

Data dodania: 2020-05-20

W dniach od 25 maja do 5 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.
Szczegóły na stronie
TUTAJ
Dokładne informacje zostaną przekazane uczestnikom przez e-dziennik.

Warto posiadać konto SKO!

Data dodania: 2020-05-20

Zapraszamy uczniów do otwarcia konta SKO przy naszej szkole. Oczywiście, muszą to zrobić w imieniu ucznia jego rodzice lub opiekunowie!
Najważniejsze informacje dot. SKO Konto dla Ucznia:
- Dla uczniów w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka;
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
- Oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł;
- Atrakcyjny serwis internetowy SKO dostosowany do potrzeb dzieci;
- Tygodniowa kapitalizacja odsetek;
- Możliwość wpłat i wypłat gotówkowych u Opiekuna SKO w szkole (do kwoty 50 zł);
- Dostęp do Konta dla Ucznia dla uprawnionych Opiekunów SKO;
- Dostęp dla Rodzica do SKO Konta dla Ucznia – wystarczy dyspozycja w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego, (o ile Rodzic posiada konto w PKO Banku Polskim z dostępem do i PKO).
Uczmy się oszczędzania, uczmy się gospodarowania środkami pieniężnymi. Warto mieć konto w SKO!

Pliki do pobrania

  1. Zgoda na przystąpienie do SKO dziecka

Żywa lekcja przyrody w klasie 3a

Data dodania: 2020-05-18

Czy można być w ZOO, nie wychodząc z domu? Można, jeśli jest się uczniem klasy 3a, a wychowawczynią jest pani Małgosia Morawska. Można nawet być właścicielem zwierzęcia, które istnieje jedynie w wyobraźni. A jeśli jeszcze w tym ZOO można usłyszeć Sikorki, to warto zajrzeć TUTAJ:))

100 lecie urodzin Wielkiego Polaka

Data dodania: 2020-05-18

Dzisiaj Papież Polak, święty Jan Paweł II, Karol Wojtyła, obchodziłby swoje 100 urodziny. Pamiętamy o Wielkim Polaku, który zmieniał historię Polski i świata, jest wielkim autorytetem moralnym i duchowym, wyjątkowym Człowiekiem. Uczy nas pokory, miłości bliźniego i oddania w każdym przedsięwzięciu. Warto obejrzeć film biograficzny „Karol Wojtyła – nasz Papież”. Zapraszamy TUTAJ. Zobaczcie też, jak wyglądał dyplom magisterski Karola Wojtyły i jakie widnieją tam oceny, które nasz Rodak uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na wydziale Teologicznym, jeszcze w czasach drugiej wojny światowej. Wzór absolutny do naśladowania:)

Doświadczenia klasy 2b na zdalnej lekcji matematyki

Data dodania: 2020-05-15

W domu mamy sprzyjające warunki do zrobienia eksperymentu z wodą i olejem. Uczniowie klasa 2b, na zajęciach z matematyki z panią Ireną Ciosk, w taki właśnie praktyczny sposób zdobywali wiedzę, przyswajając pojęcie pojemności płynów. TUTAJ możemy pooglądać ciekawy filmik prezentujący działania uczniów pani Irenki. Niestety, dzieci nie chcą zdradzić, jaka czarodziejska siła działa w cieczy, unosząc bąbelki. Na pomoc przychodzi świetlica, która również zdalnie, spróbuje to doświadczenie wyjaśnić, aby zainteresowani mogli również cieszyć się jego wynikami. Zapraszamy zatem na stronę świetlicy TUTAJ:)

Ujawniają się kolejne talenty:)

Data dodania: 2020-05-12

W czasie przymusowego zatrzymania w domu, ujawniają się kolejne talenty naszych uczniów. Zuzia z klasy 4, po raz kolejny prezentuje swój talent plastyczny, oraz zainteresowania ogrodnicze, a na Stefana z klasy 1, można liczyć w każdej potrzebie! BRAWO!

1 2 3 4 ...66 »