Rozwijamy się

Marchewkowe babeczki

Data dodania: 2017-12-07

Wczoraj były mikołajki, a dzisiaj Sebastian, uczeń klasy 5a, zaskoczył swoich kolegów piękną niespodzianką! Sebastian samodzielnie upiekł babeczki marchewkowe, którymi postanowił poczęstować wszystkie dzieci w swojej klasie. Brawo Sebastianie, taki niecodzienny gest świadczy o Tobie jak najlepiej! A marchewkowe babeczki były pyszne i na pewno zdrowe!

Data dodania: 2017-12-06

Z okazji mikołajek uczniowie klas młodszych pojechali na wystawę edukacyjną "Eugeniusz". Dzieci poznały świat Eugeniusza, zielonego stworka, który pokazał im świat nauki, poprzez zabawę. Dzieci mogły samodzielnie wykonać doświadczenia fizyczne, przekonać się, jak na przykład wyprodukować prąd, posłuchać odgłosów z kosmosu, wykonać lustrzany rysunek, pobawić się. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Grosz do grosza i "Góra Grosza"!

Data dodania: 2017-12-05

Przystąpiliśmy, tradycyjnie już do akcji "Góra Grosza". W klasach pojawiły się skarbonki, do których uczniowie wrzucają grosiki. To już osiemnasta edycja "Góry Grosza", akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Zapraszamy do przyłączenia się, każdy grosik jest ważny i potrzebny! Tutaj więcej informacji.

Wycieczka edukacyjna klas siódmych

Data dodania: 2017-12-05

28 listopada uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Radzionkowa, gdzie odwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Miejsce to poświęcone jest pamięci Górnoślązaków i ich losów w 1945r., Podczas zajęć uczniowie zwiedzili wystawę i uczestniczyli w warsztatach historycznych.

Barbórkowe Święto

Data dodania: 2017-12-04

Z okazji Dnia Górnika i Barbórki Ania z klasy 3d częstowała dzieci na przerwie pierniczkami, które upiekła razem z babcią. Piękna inicjatywa i piękne przypomnienie o górniczym święcie. Wszak jesteśmy mieszkańcami regionu, w którym przemysł zdominował i krajobraz i naszą codzienność, a górnicy, choć coraz ich mniej w naszych rodzinach, to przecież ikona tej ziemi. Dziękujemy Ani i kłaniamy się nisko Babci!

Żyrafka Lokatka się cieszy, w szkole mnóstwo aluminiowych puszek leży!

Data dodania: 2017-12-01

Zakończył się konkurs zbiórki puszek aluminiowych, w którym klasy rywalizowały pomiędzy sobą o największą ilość, zebraną w ciągu jednego tygodnia. Zbieraliśmy od 18 do 22 listopada. Po policzeniu wszystkich puszek, okazało się, że mamy ich wszystkich 2007 sztuk! najwięcej zebrała klasa 3a - 460 sztuk, na drugim miejscu znalazła się klasa 1b z wynikiem 400 puszek, na trzecim miejscu klasa 3b, która uzbierała 275 sztuk. Sporo klas zakończyło zbiórkę wynikiem ponad stu puszek. Gratulujemy najlepszym, dziękujemy za przyłączenie się do konkursu:) Wszyscy jesteśmy wygrani, jeśli potrafimy troszczyć się o środowisko naturalne i zbieramy surowce wtórne.

Konkurs na postaci z bajek

Data dodania: 2017-11-24

Zakończył się konkurs na postaci z bajek. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postaci, oraz wykonali piękne prace plastyczne. Najpiękniejsze z nich zostały wyeksponowane na wystawie. Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy talentów!

Konkurs Żyrafy Lokatki

Data dodania: 2017-11-22

Żyrafa Lokatka wyłoniła zwycięzców konkursu, w którym należało wykonać pracę plastyczną i zamienić Żyrafkę w żabę, smoka, albo kogokolwiek innego. Dzieci nie zawiodły i wiele prac konkursowych zostało przekazanych pani Basi. Żyrafce najbardziej spodobały się prace: Grześka, Marty, Oliwki, Zosi, Małgosi, Bartka, Kacpra i Izy. Gratulujemy zwycięzcom i już myślimy o następnym konkursie. Obserwujcie naszą SKO-wą tablicę na holu pierwszego piętra!

Zajęcia origami

Data dodania: 2017-11-17

Od października w naszej szkole trwają warsztaty origami dla uczniów klas od IV do VI, prowadzone przez panią Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestniczki zajęć tworzyły łabędzia. Na wykonanie jednej pracy potrzeba było od 200 do 350 modułów, w zależności od rozmiaru. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach.

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!

Data dodania: 2017-11-15

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!". Od 15 listopada do 5 grudnia, kto może i chce przyłączyć się, przynosi prezenty: maskotki, książki, gry, puzzle, kredki, itp. Prezenty muszą być nowe i mile widziane jest, aby były zapakowane w torebki prezentowe. Prosimy nie przynosić słodyczy. Prezenty przynosimy do sali 112 (p. Wódkowska-Semik), 105 (p Katarzyna Fic), do dużej świetlicy (p. Barbara Plecińska), lub do swojego wychowawcy.
Prezenty przekazane zostaną dzieciom przebywającym w gliwickim szpitalu.
                                      DZIĘKUJEMY!

« 1 2 3 ...32 »