Licznik odwiedzin: 2920288

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

w Wiejskiej Chacie

Data dodania: 2019-11-20

W dniu wczorajszym, po południu, dzieci uczęszczające do świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy naszej szkole, miały możliwość wyjazdu do Wiejskiej Chaty w Bojkowie, gdzie uczestniczyły w warsztatach "Na szkle malowane". Stworzyły tam piękne prace o różnorodnej tematyce, ponieważ mogły indywidualnie wybrać szablon. Wiejska Chata jest bardzo klimatycznym miejscem, w którym odbywają się ciekawe spotkania, adresowane do młodszych i starszych dzieci, przenoszące uczestników w miniony świat robótek i prac, jakimi kiedyś, a może jeszcze i teraz, zazwyczaj na wsiach, ludzie się zajmowali. Po zakończonej pracy dzieci mogły zajrzeć do zwierząt: koziołków, kurek i królików, jakie są hodowane w tym miejscu i je nakarmić. Zwierzęta były bardzo wdzięczne za poczęstunek, a że do wigilii niedaleko, już obiecały, że pogadają z nami ludzkim głosem, jeśli znów do nich przyjedziemy:)

Czy Einstein miałby konto na Facebooku?

Data dodania: 2019-11-19

Adrian Wawruch z 7a, Natalia Sowa z 7a i Oskar Czapek z 7b, to laureaci kolejno pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie plastyczno-językowym, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach pod nazwą "Czy Einstein miałby konto na Facebooku"? Konkursem w szkole zajmowała się pani Magdalena Łapszyńska, a my cieszymy się naszymi zdolnymi uczniami, którzy chcą i potrafią pochwalić się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2019-11-15

Dzisiaj, wspominając święto niepodległości, uczniowie spotkali się na uroczystości przygotowanej przez swoich kolegów, pod kierunkiem pana Włodzimierza Kozaczki i pana Beniamina Piksy, z pomocą pań: Sylwii Cichej i Iwony Skoczylas. Montaż słowno - muzyczny urozmaiciła multimedialna prezentacja, którą wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli. Dziękujemy za porcję historii i wzruszenia!

Kodowanie narodowych symboli

Data dodania: 2019-11-15

Dzieci z 6 grupy świetlicowej oraz uczestnicy kółka zainteresowań "Kodowanie na start" z klasy 1a, świętowali 11 listopada. Na zajęciach bawili się kodując narodowe symbole. Super zajęcia!

W świetlicy dzieci się nie nudzą

Data dodania: 2019-11-15

W 4 grupie pani Ani, a potem także w grupie 3, dzieci bawią się w zaplatanie warkoczyków. To fajna zabawa i świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu po lekcjach. A potem z resztek włóczki jeszcze można zrobić pompony:-D.

Podsumowanie wielkiej zbiórki puszek

Data dodania: 2019-11-14

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce aluminiowych puszek. Zebraliśmy ich aż 4498 sztuk!
Pierwsze miejsce zajęła klasa 3B za 1559 puszek.
drugie miejsce przyznaliśmy klasie 5B, za 1535 sztuk,
natomiast trzecie miejsce zajęła klasa 6A z ilością 590 puszek.
Konkurs przewidziany był dla klas. Ale nie sposób nie zauważyć i wyróżnić uczniów, którzy zaangażowaniem przyczynili się do zwycięstwa swojej klasy. Takimi osobami są:
Dominik Grabarczyk, który przyniósł 1535 puszek,
Marysia Balicka - 1360 puszek
i Ania Malarska - 590 puszek.
Nagrodziliśmy zwycięskie klasy, oraz wyróżniających się "zbieraczy" drobnymi upominkami i słodkim co nieco.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wygranych!

101 Lat Niepodległości Polski

Data dodania: 2019-11-08

W dniu dzisiejszym uczniowie świetlicy wykazali się bardzo dobrą znajomością historii, zwłaszcza tej związanej z niepodległością naszego kraju. Dzieci zebrane w świetlicy wiedziały jakie mamy symbole narodowe, dlaczego obchodzimy święto niepodległości, kto napisał hymn narodowy i kim bym był Józef Piłsudski. Mamy nadzieję, że poniedziałek, który jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, będzie spędzony w sposób godny uczczenia narodowego święta.

Hymn wyśpiewany w klasach

Data dodania: 2019-11-08

Przed Świętem Niepodległości Polski uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, równo o godzinie 11.11 wyśpiewali hymn Polski. Tym samym, swoją godną postawą uczcili 101 lat Niepodległości naszego kraju oraz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "szkoła do hymnu"https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu
Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego:)

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

Data dodania: 2019-11-05

Dzisiejszy poranek to duża mobilizacja intelektualna dla uczniów klas starszych, ponieważ rano odbyła się pierwsza, matematyczna część Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego Dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego w roku szkolnym 2019/2020. Chętni uczniowie, a zgłosiło się ich 24, rozwiązywali przez 120 minut, dwadzieścia jeden skomplikowanych zadań zamkniętych i otwartych, których nie powstydziłby się niejeden maturzysta. Trzymamy kciuki za umiejętności i wiedzę naszych uczniów, dziś z  matematyki, jutro z języka angielskiego, a w przyszłych dniach również z geografii, chemii, fizyki... Jeśli uczniom powiedzie się etap szkolny, będą mieli szansę na etap regionalny, a docelowo wojewódzki. POWODZENIA!

Wolontariat w szkole

Data dodania: 2019-11-05

Uczennice, wolontariuszki ze Szkolnego koła wolontariatu "Na szczęście" oraz pomocnicy ze szkolnej świetlicy, wspólnie wzięli udział w akcji organizowanej przez Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach - "Pola nadziei". Pierwszym etapem akcji było, wraz z uczniami z wielu gliwickich szkół i przedszkoli, zasadzenie cebulek żonkili w Parku Chopina. Otrzymane cebulki przynieśliśmy też do szkoły, aby na wiosnę zakwitły - nasze "Pola nadziei". Przedstawicielki szkolnego koła wolontariatu do pomocy zaangażowały młodszych kolegów. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, cały czas angażując się w działania na rzecz innych.

« 1 2 3 ...58 »