ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1865390

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Aktualności

Prace techniczne klas starszych

Data dodania: 2018-03-07

Nasi uczniowie są bardzo kreatywni i uzdolnieni. Na zajęciach technicznych potrafią czarować prawdziwe dzieła sztuki, nie tylko piękne, ale także bardzo smaczne. Aktualnie klasy piąte poznają różne rodzaje ściegów, wyszywając serwetki, a klasy szóste przygotowują kolorowe desery, jakich nie powstydziłaby się żadna szanująca się pani domu. Wszystko to odbywa się pod okiem nauczycielki nie tylko zajęć technicznych, p. Ani Wasilewskiej:)

Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

Data dodania: 2018-03-06

22 lutego ogłosiliśmy Żyrafkowy konkurs - tydzień zbierania plastikowych nakrętek. Zebraliśmy w sumie 21 kilogramów i 108 gramów tego cennego, a nam niepotrzebnego plastiku. I miejsce zajęła Martyna Niedzielak, która przyniosła 2982 gramów nakrętek, II miejsce należy do Szymona Moysy, który przyniósł 2314 gramów nakrętek, a III miejsce ex aequo należy do Weroniki Golonki (1870g) i Bazylego Glicy (1867g). Niewiele mniej przyniósł także Szymon Zawiła - 1658 gramów nakrętek.
Wielkie brawa i podziękowania należą się klasie 1a i pani wychowawczyni - Małgorzacie Morawskiej, ponieważ uczniowie tej klasy przynieśli łącznie 6658 gramów nakrętek, natomiast nie zrobili tego, aby wziąć udział w konkursie, ale żeby wesprzeć potrzebującą osobę - wszyscy uczniowie wrzucali nakrętki do wspólnego worka. Bardzo serdecznie gratulujemy takiej szlachetnej inicjatywy i dziękujemy za wsparcie! Nakrętki zostaną przekazane osobie, która w zamian za nakrętki otrzyma pomoc dla chorego dziecka, ale aby ta pomoc przybrała konkretną postać, nakrętek musi być baaaardzo dużo! Dlatego zbieramy nakrętki cały rok, nie tylko z okazji konkursu, który był jednorazową akcją. Prosimy, nie wyrzucajcie nakrętek, ale przynoście je do szkoły. Bardzo się przydadzą!

Laureaci Konkursu "Zima w oczach dziecka".

Data dodania: 2018-02-28

Znamy laureatów VI międzyszkolnego konkursu "Zima w oczach dziecka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką o tematyce zimowej. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 1B - Oliwii Kwiatek, która zajęła II miejsce, oraz uczennicom klas trzecich, tj. Liliannie Jańczak, Darii Zielonce i Oliwii Zamojskiej za zajęcie III miejsca, a także uczniom kl. 4 - Oldze Zielonce za zajęcie II miejsca, Kamilowi Mitek za zajęcie III miejsca. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod opieką nauczycieli Beaty Łakomskiej i Eweliny Paluch.
Niedawno też poznaliśmy laureatów międzyszkolnego konkursu "Bożonarodzeniowe dekoracje". Laureatami zostali: I miejsce: Maria Balicka, Izabela Trzeszkowska, Alicja Kudełko, II miejsce: Zuzanna Warwas (4A),
III miejsce: Kacper Kostelecki (1B).
Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Hola! Que tal?

Data dodania: 2018-02-26

W niecodziennym spotkaniu mieli okazję uczestniczyć dzisiaj przedstawiciele samorządów klasowych z klas 4-7. Na zaproszenie koordynatorów szkolnego projektu Erasmus+, przyjechała do nas pani dr Cecylia Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz ze studentami z Hiszpanii. W czasie lekcji, nasi uczniowie przyswoili sobie najważniejsze informacje na temat Hiszpanii. Dowiedzieli się, jak prawidłowo wymawiać nazwę kraju i jego stolicy, ile w Hiszpanii jest regionów, jak naprawdę nazywa się król i dlaczego Hiszpanie używają dwóch nazwisk. Dzieci miały też okazję pochwalić się swoją wiedzą z geografii i kultury tego kraju. Wyszło świetnie! Teraz czeka ich ważne zadanie -  zrelacjonowanie dzisiejszego spotkania na lekcjach wychowawczych w swoich klasach.
Po zajęciach z dziećmi, pani dr Cecylia Tatoj przeprowadziła również zajęcia z realioznawstwa dla nauczycieli, przygotowujących się do wyjazdów na szkolenia do Hiszpanii.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2018-02-21

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności. W naszej szkole obchodziliśmy święto dość nietypowo - uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali tzw. wierszyki łamiące języki. Było trudno, ale udało się...

Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

Data dodania: 2018-02-16

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Walentynki

Data dodania: 2018-02-14

Środa to finał walentynkowej zabawy, ogłoszonej przed feriami. Dziewczynki z klasy starszej roznosiły walentynkową pocztę. To bardzo przyjemne dostawać takie dowody sympatii! A kto nie dostał walentynki, mógł pocieszyć się słodkościami, których w żadnej klasie chyba dziś nie zabrakło!

Bal karnawałowy klas młodszych

Data dodania: 2018-02-13

We wtorek klasy 1 - 3 uczestniczyły w balu karnawałowym przebierańców. Jak zwykle było dużo muzyki, radości i zabawy! 

Warsztaty origami

Data dodania: 2018-02-08

W szkole odbyły się kolejne warsztaty origami prowadzone przez p. Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestniczki wykonywały smoki i skorpiony z modułów origami. Aby wykonać smoka potrzeba ponad 200 modułów różnego koloru, natomiast skorpion zbudowany jest z około 220 modułów. W najbliższym czasie dzieci składać będą moduły, które wykorzystane zostaną do zrobienia pisanek na szkolny kiermasz. Cierpliwie czekamy!

Bezpieczne ferie

Data dodania: 2018-01-29

W naszej szkole odbywają się półkolonie zimowe, podczas których każdego dnia mamy zaplanowane jakieś wyjście, na pewno nie będziemy się nudzić. Poza tym w naszym mieście jest mnóstwo propozycji ciekawego spędzania wolnego czasu. W bibliotece, w Domu Kultury, w muzeach, na lodowisku, w Palmiarni... Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Pamiętamy jednak przede wszystkim, że ferie mają być BEZPIECZNE! Na lekcjach często o tym rozmawiamy. Zwłaszcza przed takimi wydarzeniami, jak ferie czy wakacje. Nasi uczniowie są rozważni i mądrzy i wiedzą, jak zachowywać się w różnych sytuacjach.:)

« 1 2 3 ...34 »