ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2583511

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

21 marca

Data dodania: 2019-03-21

Nikt nie zostanie pominięty” - to tegoroczne hasło obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. Choroba ta charakteryzuje się tym, iż w 21. parze chromosomów osoby chore mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Stąd pomysł, aby w poparciu dla osób chorych na zespół Downa ubrać dwie różne, nie pasujące do siebie skarpetki. Dzisiejszy dzień to również pierwszy dzień kalendarzowej, długo oczekiwanej wiosennej pory roku. Dlatego też kolorowe skarpetki na nogach naszych uczniów, i nie tylko uczniów, to mocny akcent słonecznych nastrojów tego dnia.

Świetlicowy quiz wiedzy o naszym mieście

Data dodania: 2019-03-19

Pani Małgosia przygotowała quiz, w którym uczniowie mogą sprawdzić swoją znajomość ważnych miejsc w Gliwicach. Quiz niby prosty, a jednak niektórzy uczniowie nie wiedzą, jak na przykład, nazywa się główna ulica w mieście. Może warto wybrać się na spacer i poprzyglądać wokoło, nasze miasto ma tyle urokliwych miejsc, zabytków, o których warto posiąść wiedzę, wykraczającą poza pizzerie i centra handlowe? Zbliżająca się wiosna, cieplejsze, słoneczne dni sprzyjają spacerom:)

Bezpieczny Internet

Data dodania: 2019-03-14

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w  tym również w Polsce. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W naszej szkole w lutym, pod hasłem „Moja klasa jest bezpieczna w Internecie”, obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu naszych dzieci do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką o bezpieczeństwie online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Przeprowadzono z tej okazji lekcje i pogadanki o bezpieczeństwie w sieci, na podstawie których uczniowie wykonali bardzo ciekawe plakaty dotyczące tej tematyki. Prace utworzyły wystawę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Najciekawsze plakaty wykonała klasa 1c, 5a, 6a i 7b. Prócz tego nasi uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując testy o bezpieczeństwie. Można rzec, że są dobrze zorientowani w kwestii bezpieczeństwa, znają zagrożenia wynikające z przebywania w Internecie, ale i korzyści wynikające z jego używania.
Gratulacje! Nauczyciele informatyki

Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

Data dodania: 2019-03-12

Jak co roku, i tym razem, przystąpiliśmy do Konkursu Nauk przyrodniczych Świetlik, który popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, a docelowo mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w ogólnopolskim konkursie. W tym roku wzięło w nim udział 27 uczniów z klas młodszych i 16 uczniów z klas starszych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za liczne wygrane!

Pani Agnieszka zaprasza do konkursu matematycznego

Data dodania: 2019-03-12

Na blogu SKO (tutaj) czytamy, że 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki. Z kolei 14 marca przypadnie Dzień liczby Pi. Z tej właśnie okazji pani Agnieszka Lanuszny zaprasza uczniów klas starszych do udziału w konkursie związanym z matematyką. Niebanalna nagroda dla pierwszych 10 osób powinna skłonić naszych uczniów do jak najszybszego rozwiązania zadań. Ocena celująca z matematyki oraz... języka angielskiego to coś, o co warto zawalczyć! Dlaczego z j. angielskiego? Ano dlatego, że zadania, mimo iż matematyczne, są właśnie w tym języku. Zapraszamy do główkowania!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu origami

Data dodania: 2019-03-09

W ogólnopolskim konkursie origami "Magia zamknięta w papierze", VIII edycji -"W świecie historii i legend", uczennica - Marta Puchalik z klasy 2a zajęła III miejsce w kategorii DZIECI kl II. Marta wykonała pracę "Legenda o gliwickich rogalach".
Natomiast praca Pawła Domagały z kl 3a - "Legenda o zaklętych kopalniach złota" została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Wystawa prac odbywa się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, Filia nr 1, Plac Inwalidów Wojennych 3, od 4 do 30 marca w godzinach pracy biblioteki. Opiekunem artystycznym Marty i Pawła była pani Małgorzata Nieroda.Gratulujemy i zapraszamy do oglądania!

Konkurs na najciekawsze maski rozstrzygnięty

Data dodania: 2019-03-08

Zakończyliśmy szkolny konkurs na najciekawsze maski karnawałowe, którego pomysłodawczyniami były panie: Bożena Asman-Nowakowska, Katarzyna Kapuścińska i Małgorzata Nieroda. Gratulujemy niebanalnych pomysłów i dziękujemy za udział w konkursie!

,,Złap wiatr w żagle, obierz właściwy kurs” TARGI EDUKACYJNE

Data dodania: 2019-03-08

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w Gliwickich Targach Edukacyjnych klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalne.

Termin: 29.03.2019r.
Miejsce : Hala sportowa CKZiU ul. Kozielska 1

Tegoroczne Targi Edukacyjne odbywają się pod hasłem: ,,Złap wiatr w żagle, obierz właściwy kurs”.Ich przebieg jest pomyślany tak, aby uczniowie otrzymywali od doradców zawodowych obecnych na targach, mapy z informacją o szkołach. Na stoiskach szkół będą czerwone i zielone kropki, które uczniowie, chodząc pomiędzy stoiskami, będą przyklejać przy interesującej ich (zielona kropka) lub nie, (czerwona kropka), szkole. To jaka szkoła otrzyma daną kropkę u danego ucznia, będzie zależne od wybranych przez niego, a umieszczonych również na mapie, predyspozycji i zainteresowań.Chcemy, aby uczeń wychodził z Targów z wiadomościami jakie szkoły są dla niego najlepsze. Mapy do zabawy będą również dostępne na stoisku PPP.

Zapraszamy serdecznie!

Międzyszkolny Turniej Sportowy klas drugich

Data dodania: 2019-03-07

W środę przedstawiciele klasy drugiej "a" i drugiej "b" reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym klas drugich, który odbył się w SP 5. Uczestnicząc w bardziej i mniej skomplikowanych zadaniach sportowych, nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce!

W kinie

Data dodania: 2019-03-06

Uczniowie klasy 2B wykorzystali dzisiaj swoją nagrodę za udział w konkursie FORUM - DZIECIOM i spędzili czas szkolny w kinie, gdzie z przyjemnością oglądali film o tresowaniu smoków. Warto próbować swoich sił w konkursach!

« 1 2 3 ...49 »