Licznik odwiedzin: 2201504

Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Piszą o nas

Data dodania: 2018-09-26

W internetowym wydaniu "Dzisiaj w Gliwicach" ukazała się informacja o akcji "100 na 100". To miłe, że nasze działania zostały zauważone przez środowisko lokalne, a inni mogą się o tym dowiedzieć. Chcielibyśmy dzielić się dobrymi praktykami i wspólnie sięgać po możliwości czynienia dobra.  Dzisiaj w Gliwicach.
A dzisiejszy dzień zamknęliśmy wynikiem 237
butli z nakrętkami:)
27 września - 244 butle!!!
28 września 251 sztuk!!!

Nie koniec emocji związanych z akcją 100 na 100!

Data dodania: 2018-09-25

Wczoraj cieszyliśmy się z zebranych butli, ponieważ przekroczyliśmy wyznaczony cel. dzisiaj nie mniejsze zaskoczenie, kiedy do szkoły rano zostało wniesionych kolejnych 111 butli!!! Pan Adrian Grabarczyk, dopingowany przez syna Dominika z klasy 4B, postanowił również zbierać nakrętki i jego zbiór przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!!! Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom wsparcia, im więcej nakrętek tym większa pomoc potrzebującym. Nasza akcja trwa. Rano 25 września, łącznie z butlami pana Adriana, mieliśmy 227 butli, a niedługo potem już 232 !!! W ciągu dnia były dokładane kolejne, ale zdjęcia już nie zdążyliśmy zrobić. Akcja jest bowiem bardzo dynamiczna!

Odblaskowy Pierwszak

Data dodania: 2018-09-24

Każdego nowego roku szkolnego staramy się zadbać o wiedzę naszych najmłodszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści mogli razem z Bąblem i Pomponem przypomnieć sobie między innymi podstawowe zasady poruszania się po drogach lub sposoby nawiązywania bezpiecznych kontaktów z osobami nieznajomymi. Ta elementarna wiedza zapewne pierwszakom nie jest obca, ale jej nadmiar na pewno nikomu nie zaszkodzi.

CEL OSIĄGNIĘTY!

Data dodania: 2018-09-24

Dzisiejszy dzień to osiągnięcie celu 100 pełnych butli na 100 lecie Niepodległości Polski!!! HURRA!!! 24 września mamy zebrane 104 butle wypełnione plastikowymi nakrętkami!!! Cel został osiągnięty, nie spodziewaliśmy się, że 19 dnia po ogłoszeniu zbiórki, zbierzemy tyle nakrętek!!! Serdecznie dziękujemy za niesamowite wsparcie i bardzo aktywne włączenie się do akcji!!!  W środę nakrętki zostaną przekazane dla Joasi, natomiast my... ZBIERAMY DALEJ!!! Aż do dnia 11 listopada!!! Zapraszamy, nie ustawajmy w gromadzeniu plastikowego materiału wtórnego, uczcijmy narodowe święto i przyczyńmy się do czyjegoś uśmiechu!!!

Wakacyjne wspomnienia

Data dodania: 2018-09-20

Wakacje już minęły, ale pamiątki przywiezione z podróży sprawiają, że z przyjemnością przypominamy sobie najciekawsze chwile minionych tygodni. Uczniowie klasy 2B na zajęciach plastycznych ożywili swoje wspomnienia, a ich pamiątki, w postaci różnych kamieni przybrały całkiem realne kształty. Malowanie kamieni to bardzo twórcze zajęcie, które możecie podziwiać na zaprezentowanych zdjęciach:)

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data dodania: 2018-09-19

Czy znacie tabliczkę mnożenia? To pytanie nabiera znaczenia, w świetle zbliżającego się Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole już trwają przygotowania do akcji, pozostało trochę czasu, aby tabliczkę powtórzyć:) To już niedługo, 28 września w piątek. Koordynatorami są panie: Katarzyna Kapuścińska i Beata Łakomska.

Półmetek celu 100 na 100!

Data dodania: 2018-09-18

W dniu dzisiejszym, 18 września przekroczyliśmy półmetek oczekiwanego celu 100 sztuk butelek wypełnionych nakrętkami. Na dzień 18 września mamy 51 sztuk butelek!!! Dziękujemy serdecznie za tak liczne i zmotywowane działanie wszystkich, którym nie jest obojętny cel naszych działań. Przypominamy:
- Chcemy uczcić 100-lecie Niepodległości Polski,
- chcemy przekazać chorej Joasi zebrane nakrętki,
- chcemy być ekologiczni.
Działajmy dalej!
  Dzień 19 września - 68 butelek!!!
  20 września - 77 butelek!!!
21 września - 89 butelek!!!

Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 września

Data dodania: 2018-09-14

Czy kropka może być ważna? Dzięki książce Petera Reynoldsa okazuje się, że kropka potrafiła wpłynąć na czyjeś życie i pozytywnie je zmienić. Każdy z nas posiada możliwości, które dzięki umiejętnemu spojrzeniu można rozwinąć i osiągnąć sukces. W dzisiejszym dniu w naszej szkole "zakropkowała się" rzeczywistość. Wdzięczne kropki wystąpiły na ubraniach, obuwiu, ozdobach, pracach dzieci i nauczycieli, a kropka stała się jednym z ważniejszych tematów dzisiejszego dnia:)

Harcerze zapraszają!

Data dodania: 2018-09-13

Klasy starsze 4 - 8 spotkały się dzisiaj z harcerzami, którzy zaprezentowali niektóre ze swoich sprawności i umiejętności i zaprosili nas do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że naszym uczniom spodobały się warsztaty i zapiszą się licznie do tej organizacji. To naprawdę fajna sprawa być harcerzem!

100 na 100 - mamy już pierwsze butelki!

Data dodania: 2018-09-10

Witajcie! Po ogłoszeniu w piątek zbiórki "100 na 100" mamy już cztery pełne butle nakrętek! Zapowiada się dobre tempo zbiórki. Zapraszamy wszystkich do zbierania każdej, nawet najmniejszej nakrętki! Uczcijmy święto narodowe i pomóżmy chorej osobie.
Najświeższe wieści ze zbiórki:
11 września mamy 11 butelek wypełnionych nakrętkami!!!
12 września - 17 butelek!!!
13 września - 23 butelki!!!
14 września - 28 butelek!!!
17 września - 44 butelki!!!

« 1 2 3 ...40 »