Bal karnawałowy klas czwartych

Data dodania: 2019-03-06

W Tłusty Czwartek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy przebierańców klas czwartych. Uczniowie świetnie się bawili, tańcząc przy muzyce i zajadając się pączkami. Niektórzy zrobili spore wrażenie swoim karnawałowym przebraniem!

Połkolonie zimowe

Data dodania: 2019-03-01

W czasie ferii nasi uczniowie mieli możliwość skorzystania z zajęć organizowanych w ramach półkolonii zimowej. Zajęcia odbywały się według ustalonego wcześniej harmonogramu. Dzieci uczestniczyły w różnorakich zabawach i wycieczkach. Spędziły kreatywnie czas wolny, nie dając nudzie dojść do głosu. Taka forma wypoczynku dla uczniów jest w naszej szkole bardzo pozytywnie oceniana przez społeczność szkolną.

Projekt społeczny

Data dodania: 2019-02-26

Dwóch sympatycznych licealistów z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Filomata w Gliwicach zjawiło się dzisiaj w naszej szkole z tytułu inicjatywy społecznej "Poklikani". Zaprosili uczniów ze świetlicy do udziału w warsztatach programowania. Dzieci bardzo chętnie przyjęły zaproszenie, dzięki któremu mogły poznać tajniki języka programowania Scratch. W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze z czterech, a właściwie pięciu ;) zaplanowanych spotkań, na którym już teraz przekonaliśmy się, że programowanie nie musi być ani nudne, ani trudne. Na kolejnych wtorkowych spotkaniach uczniowie zbudują z klocków helikopter, który potem zaprogramują tak, aby skomputeryzowana zabawka mogła unieść przyczepioną klockową pandę. Na pamiątkę udziału w projekcie dzieci otrzymają certyfikat uczestnictwa w spotkaniach.

100 groszy na stulecie banku

Data dodania: 2019-02-26

W tym roku szkolnym wyjątkowo często pojawia się liczba "100", ale okazji ku temu nie brakuje. Tym razem 100 grosików na 100 - lecie Banku PKO BP zostało schowanych w butelce, a konkurs dotyczący trafnie wytypowanej liczby ogłosiła tuż przed feriami Żyrafka Lokatka. Konkurs został rozstrzygnięty, dwie osoby trafiły w punkt. Gratulujemy wygranej w kolejnym konkursie żyrafkowym, tym razem Marysi i Kamilowi, uczniom klasy 2b:)

XIX Edycja Góry grosza

Data dodania: 2019-02-19

Każdego roku przystępujemy do wielkiej ogólnopolskiej akcji zbierania drobnych monet. Drobniaki, wrzucane co roku do zorganizowanych w klasach skarbonek, to wielka pomoc społeczna w Polsce. Dzięki Górze Grosza zakupiono i doposażono małe domy dziecka, czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych. Tam osierocone i niechciane dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Podczas XIX już edycji udało się zebrać w naszej szkole: 4672 monety o wartości 1 grosza, 2896 monet o wartości 2 groszy, 2445 monet o wartości 5 groszy, 259 monet o wartości 10 groszy, 155 monet o wartości 20 groszy, 20 monet o wartości 50 groszy, 4 złotówki i jedną monetę o wartości 2 złotych, czyli razem 10 tysięcy 452 monety! Dało to wartość 268 złotych i 79 groszy!  Wszystkie te pieniądze wysłaliśmy na adres fundacji. Niech czynią dobro, dzięki pomocy społeczności szkolnej - dziękujemy!

Origami

Data dodania: 2019-02-11

Podczas warsztatów origami z panią Agnieszką Lanuszny w styczniu i lutym, uczestnicy stworzyli urocze małe żółwie z papierowych modułów. Tym razem potrzeba było jedynie około 150 modułów aby powstał żółw. Efekty pracy dzieci podziwiać można na zdjęciach.

Konkurs Żyrafki Lokatki

Data dodania: 2019-02-08

Jubileusz banku jest dobrą okazją do ogłoszenia konkursu. Zgadnijcie, ile monet o wartości jednego grosza zostało umieszczonych w butelce? Odpowiedzi z imieniem, nazwiskiem i klasą prosimy o dostarczanie do pani Basi. Wygrywa odpowiedź wskazująca na faktyczną lub najbardziej zbliżoną ilość. Zapraszamy!

Kolejne stulecie... tym razem banku

Data dodania: 2019-02-08

8 lutego 2019 roku Bank PKO BP obchodzi znaczący jubileusz - 100 lecie swego istnienia. Piękna historia tego banku oraz fakt, że współpracujemy od kilku lat prowadząc przy naszej szkole Szkolną Kasę Oszczędności dla uczniów, to świetna okazja aby pogratulować tak pięknej rocznicy i złożyć życzenia kolejnych lat obfitujących w sukcesy i przede wszystkim dobre pomysły, z których mogłaby skorzystać cała społeczność szkolna. Setna rocznica aż prosiła o wykonanie stu sztuk, w tym wypadku logo Banku PKO, które umieściliśmy na ogromnej laurce. Laurka została wręczona pani Dyrektor I Oddziału Banku PKO BP - Marcie Watole przez opiekuna SKO naszej szkoły panią Barbarę Plecińską. Życzymy Bankowi Polskiemu PKO kolejnych pomyślnych 100 lat!

Poznajemy różne zawody

Data dodania: 2019-02-06

Poznawać różnorakie zawody można na lekcji w klasie. Ale nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania i rozmowy z pracującą osobą w miejscu jej pracy. W ramach projektu "Poznajemy różne zawody", w dniu 6 lutego, na zaproszenie taty jednej z uczennic klasy 2a, Alicji, uczniowie tej klasy odwiedzili serwis narciarsko - rowerowy. Na miejscu dzieci zapoznały się z asortymentem serwisu, zobaczyły według jakiej zasady dobiera się buty narciarskie i narty, aby jazda była bezpieczna, mogły przymierzyć kaski narciarskie oraz zapoznały się z budową roweru i niezbędnym wyposażeniem gwarantującym bezpieczną jazdę. Uczniowie odwiedzili warsztat, gdzie pracownicy naprawiają sprzęt zimowy i rowery oraz przygotowują sprzęt do bezpiecznego i wygodnego użytkowania. Panowie rozmawiający z dziećmi poświęcili wiele uwagi na sprawy związane z bezpieczeństwem podczas aktywnego wypoczynku. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane łakociami oraz otrzymały na pamiątkę taśmy odblaskowe. Najaktywniejsi dostali w nagrodę światełka rowerowe. To była niezapomniana lekcja w terenie!

Najpiękniejsze karnawałowe maski

Data dodania: 2019-02-06

Od dzisiaj do piątku, w holu na parterze przy wejściu do szkoły, można oddać głos w konkursie na najpiękniejsze maski karnawałowe. Maski zostały wykonane przez uczniów klas 1-3 oraz 4-8 naszej szkoły. Zapraszamy do głosowania!

« 1 2 3 4 ...49 »