ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2920291

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Tona makulatury

Data dodania: 2019-11-04

Czy tona makulatury to dużo? Zapewne, zwłaszcza dla jednej osoby. Nie było dużo jednak dla pana Adriana Grabarczyka ani jego syna Dominika, naszego ucznia, którzy już nam niejednokrotnie udowodnili, że możemy liczyć na Ich wsparcie i pomoc w różnorodnych zbiórkach. Tym razem dostaliśmy całe 1000 kilogramów makulatury. Bardzo dziękujemy:)

Laureaci konkursu "Na skrzydłach przyjaźni".

Data dodania: 2019-10-31

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni". Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nasi uczniowie: Emilia Puchalik, Monika Machi, Roksana Topolska, Krzysztof Turko, Małgosia Lachowicz, Daria Zielonka, Natalia Jarocka, Emilia Paul oraz Marta Roza - wykonali piękne prace na temat przyjaźni, pasji i swoich zainteresowań. Życzymy dalszych sukcesów:)

Bezpieczeństwo w szkole

Data dodania: 2019-10-30

Aby w szkole było bezpiecznie, musimy przestrzegać ustalonych zasad zachowania. Na szkolnych korytarzach, holu, w toaletach, w kontakcie z rówieśnikiem i osobą dorosłą. Obowiązuje nas kultura i szacunek dla wszystkich, nawet jeśli nie wszystkich obdarzamy głęboką sympatią. Wszystkie zasady przypomniała społeczności szkolnej klas 1-3 pani Małgosia Morawska. Uczniowie oczywiście zasady świetnie znają, ale w ferworze zabawy zdarza się, że zapominają ich przestrzegać. Aby więc utrwalić tę wiedzę, we wtorek odbył się apel dla społeczności klas 1-3.

Szkoła na stadionie

Data dodania: 2019-10-29

Nasza szkoła w tym roku dołączyła do akcji "Szkoła na Stadionie". Zachęcamy do skorzystania z promocyjnej ceny BILETU dla ucznia 1zł, dla rodzica 15zł i obejrzenia sportowego widowiska. Warunkiem jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w akcji przez wysłanie do Pana Mateusza Płowca (nauczyciel wf), w postaci wiadomości w Dzienniku Elektronicznym. Zgłoszenie powinno być wysłane najpóźniej do wtorku przed terminem danego spotkania i musi zawierać:
Imię i Nazwisko oraz PESEL ucznia.
Imię i Nazwisko oraz PESEL rodzica/opiekuna.
Szkoła wysyła daną listę do klubu i na tej podstawie będzie można zakupić bilety w przedsprzedaży w sklepiku koło stadionu lub w dniu meczu w kasie nr 2. (jeśli mecz odbywa się w niedzielę lub poniedziałek, to bilety są do kupienia w sobotę, niedzielę i poniedziałek tylko w kasie nr 2).
Zapraszamy wszystkich chętnych na najbliższy mecz PIAST GLIWICE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK, który odbędzie się w piątek 08.11.2019r. o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy ul. Okrzei 20.
Wysyłając wiadomość z danymi wyrażają Państwo jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Wszelkie pytania lub wiadomości w tej sprawie kierujemy do p. Płowca.
Zapraszamy!

Poezja łączy pokolenia

Data dodania: 2019-10-28

Poezja łączy pokolenia w naszej szkole już od dobrych kilku lat. Tym razem zaproszone do pięknej interpretacji osoby, miały możliwość zmierzenia się z poezją pana Michała Rusinka. Chętne dzieci też mogły spróbować, jak trudno jest mieć nie tylko piękną dykcję, ale w ogóle umiejętność przeczytania wiersza. Wszystkie czytające panie, między innymi pani Karina Wódkowska - Semik, albo pani Irena Ciosk poradziły sobie doskonale, wykazując się dykcją doskonałą! Oczywiście jury konkursu: Marta, Wojtek i Olek, nie mogli ocenić inaczej, więc wszyscy otrzymali po równo pozytywnych głosów. Miłą niespodzianką, której pomysłodawczynią byłą pani Beata Haładus, był sam Michał Rusinek z dobrymi życzeniami, którego mogliśmy obejrzeć na multimedialnym telewizorze:) 

Uroki harcestwa

Data dodania: 2019-10-27

Dnia 25 października na zaproszenie wychowawczyni klasy 3b, p. Beaty Łakomskiej, uczennice klasy szóstej, Marta i Antonina,  przybliżyły uczniom klasy trzeciej ideę harcerstwa w Polsce. Zaprezentowały mundur harcerski oraz podstawowe wyposażenie harcerskie. Od klasy czwartej można zapisać się do drużyny, która przy naszej szkole organizuje cotygodniowe, bardzo ciekawe zbiórki, na których należący do drużyny harcerze świetnie się bawią i niebanalnie spędzają wolny czas. To alternatywa dla, na przyklad gier komputerowych, które pochłaniając czas, nie dają tak ważnego dla rozwoju bezpośredniego kontaktu z rówieśnikiem. 

Fotograficzny konkurs zadumany

Data dodania: 2019-10-23

Zapraszamy uczniów klas 4,5,6,7 i 8 do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Fotograficznym: "Cmentarz - miejsce zadumy", organizowanym w naszej szkole. Szczegółowy regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgoda znajduje się w plikach do pobrania. Prace można oddawać do 2 grudnia do pani Małgorzaty Nierody lub pana Włodzimierza Kozaczki. Serdecznie zapraszamy!


Pliki do pobrania

  1. Konkurs historyczno-fotograficzny

W świetlicy jesienią

Data dodania: 2019-10-23

Jesień to urokliwa pora roku. Jeśli jest ciepło i świeci łagodne słońce, to aż prosi, żeby wyjść na powietrze z dziećmi, które po zajęciach lekcyjnych spędzają czas w świetlicy. Zabawa w suchych liściach, układanie kolorowych bukietów, usypywanie kopców dla jeży, które mogłyby skorzystać z zaproszenia dzieci i właśnie na szkolnym boisku spędzić zimę, to czas spędzony aktywnie i zdrowo.

Nauczyciel kredką, wierszem malowany

Data dodania: 2019-10-22

Ogłaszamy wyniki konkursu literacko-plastycznego, ogłoszonego z okazji Święta Edukacji Narodowej, który prowadziły panie: Katarzyna Kapuścińska, Sylwia Cicha, Małgorzata Rochoń, Bożena Asman-Nowakowska, Małgorzata Nieroda i Ewelina Paluch. Piękne prace oddane na konkurs, świadczą o jego wysokim poziomie i ogromnym potencjale, tkwiącym w naszych uczniach, którzy niewątpliwie lubią swoich nauczycieli. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Światowy Dzień Drzewa

Data dodania: 2019-10-22

Święto drzewa zostało wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, który był sekretarzem rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnikiem przyrody. Z jego inicjatywy 10 kwietnia 1872r. zostały posadzone drzewa. Dziś "Arbor Day" to akcja znana na całym świecie, a w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. Z okazji Światowego Dnia Drzewa w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, którego koordynatorkami były panie Zofia Żywicka, koordynatorka edukacji ekologicznej i Agata Jeżewska, opiekunka samorządu szkolnego. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Kościelna z klasy 4a, a drugie - Monika Różankowska z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy:)

« 1 2 3 4 ...58 »