Licznik odwiedzin: 1995277

Rozwijamy się

eTwinning w naszej szkole!

Zapraszamy do śledzenia działań związanych z udziałem szkoły w programie eTwinning na specjalnie utworzonej zakładce na stronie szkoły! KLIK TUTAJ!

Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa!

Data dodania: 2018-04-16

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to projekt rządowy, którego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Program został rozpisany na lata 2014 - 2020 i pierwotnie nie przywidywał doposażenia szkół.
Do włączenia szkolnych bibliotek do programu doprowadziły starania nauczycieli bibliotekarzy.
Lista książek będzie sporządzona na podstawie zapotrzebowań biblioteki i sugestii czytelników, w oparciu o opinię Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jednorazowa dotacja przyznana naszej szkole wynosi 15000zł i pozwoli na uzupełnienie lektur oraz zakup nowości z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży. Czas realizacji - do grudnia 2018r.

Witajcie w szkole!

Data dodania: 2018-04-11

Dzisiejszego popołudnia odwiedziły nas przedszkolaki, które już niedługo ukończą etap przedszkolny i rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Kiedy rodzice naszych przyszłych uczniów rozmawiali z panią dyrektor, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno - muzycznych. Wysłuchały opowiadania o piesku Szłapku, zaśpiewały piosenkę i wykonały origami z papieru. To było bardzo ciekawe i wesołe spotkanie, a od września będzie równie ciekawie i wesoło. Drogie Przedszkolaki, czekamy na Was!

Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny - rozstrzygnięcie konkursu

Data dodania: 2018-04-11

Natalia Żukowska zdobyła I miejsce, Hanna Citkowska II miejsce, w szkolnym konkursie plastycznym: "Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny" , przygotowanym przez opiekunki SKKT "POWSINOGI". Obydwie dziewczynki są z klasy 4a. Gratulujemy!

Nakrętkowa niespodzianka

Data dodania: 2018-04-10

Dzisiejszy poranek wprawił niejedną osobę wchodzącą do szkoły w zdumienie. Obok wejścia, ktoś poustawiał mnóstwo sześciolitrowych butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. Butle zrobiły niesamowite wrażenie, ponieważ to, że zbieramy nakrętki, wszystkim jest wiadome, ale takich ilości naraz, od jednej osoby, nikt się spodziewał. Cudownym "ktosiem" i sprawcą niespodzianki okazał się Dominik z klasy 3B. 59 butli, wypełnionych po brzegi nakrętkami, 21 tysięcy sztuk, plus jedna butla ze zużytymi bateriami. Taka "dostawa" to piękna pomoc dla osoby niepełnosprawnej, do której nakrętki trafią, a my wszyscy, dzięki Dominikowi, jesteśmy bardzo dumni z jego postawy i zaangażowania. Bardzo dziękujemy!

Projekt "Bakcyl" czyli ekonomia na co dzień

Data dodania: 2018-04-09

Projekt "Bakcyl" czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, to cykl lekcji prowadzonych w szkole przez pracowników banków, występujących w roli trenerów - wolontariuszy. Tematyka prowadzonych przez nich zajęć związana jest między innymi z oszczędzaniem pieniędzy, inwestowaniem ich i bezpiecznym pożyczaniem. W naszej szkole gościliśmy kolejny, ale nie ostatni raz, sympatycznego pana Jacka, który w bardzo przyjazny i zrozumiały sposób przedstawił starszym uczniom tajniki związane z bankowością detaliczną. Takie multimedialne zajęcia są bardzo ciekawe, a na pewno potrzebne, jeśli chodzi o wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce:)

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Data dodania: 2018-04-06

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które objawia się między innymi trudnościami w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi ludźmi i problemami z integracją bodźców. Na znak solidarności i wsparcia chorych, w dzisiejszym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, aby zwrócić uwagę na problem nietolerancji i niewiedzy w społeczeństwie dotyczącej autyzmu.

Zdrowy (krzywy) kręgosłup

Data dodania: 2018-04-04

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z fizjoterapeutą na temat: "Czy zdrowy kręgosłup jest prosty?" Dowiedzieliśmy się na tym spotkaniu, jak wygląda, gdzie się znajduje i do czego służy kręgosłup, oraz jak powinna wyglądać prawidłowa postawa człowieka w pozycji stojącej, siedzącej na krześle i na innym podłożu. Mieliśmy okazję poznać model kręgosłupa oraz wygląd kręgów. Teraz już wiemy, że zdrowy kręgosłup jest krzywy - ma zakręty, (krzywizny), ale nasze mięśnie powinny być tak silne, żeby utrzymać go pionowo,czyli PROSTO!  Powinniśmy dbać o niego jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, biegając i uprawiając wszelkie możliwe i dostępne nam działania związane z ruchem. Wiosna z pewnością nam w tym pomoże!

I miejsce w powiatowym konkursie literackim

Data dodania: 2018-03-27

Pola Bulenda i Hanna Wołongiewicz zdobyły I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Literackim ,,I Ty możesz zostać Andersenem". Dziewczyny są uczennicami p. Marty Wojsław. Serdecznie gratulujemy!

Lekcja historii z bractwem Kerin

Data dodania: 2018-03-24

W poniedziałek 19 marca, na zaproszenie nauczyciela historii, pani Agnieszki Lanuszny, do naszej szkoły zawitali rycerze z bractwa historycznego Kerin. Poprowadzili lekcję dla uczniów klas IV i V. Tematem zajęć były początki państwa polskiego i historia Mieszka I. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli, co widać na zdjęciach:)

« 1 2 3 4 ...37 »