Zdrowe śniadanie - to już dziś!

Data dodania: 2016-11-08

Nasza szkoła posiada Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Nie mogliśmy zapomnieć o zdrowych kanapkach, sałatkach i sokach.
W każdej klasie coś się działo pod kątem zdrowego odżywiania i przypominania uczniom, jak ważny jest pierwszy posiłek i pięć porcji warzyw i owoców.

Zbiórka szczoteczek i past dobiegła końca

Data dodania: 2016-11-07

Zbiórka dla Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio szczotki i pasty do zębów, dobiegła końca. Wszystkie zebrane produkty zostaną wysłane do Fundacji, a następnie trafią do ośrodków misyjnych w Afryce.
O akcjach charytatywnych można przeczytać na stronie Fundacji tutaj.

Śniadanie daje moc!

Data dodania: 2016-11-07

Kolejny raz uczestniczymy w zabawie, choć związana jest ona z bardzo poważnym tematem, jakim jest odżywianie. We wtorek zapraszamy klasy do zdrowego śniadania!

Podsumowanie zbiórki puszek aluminiowych

Data dodania: 2016-11-03

Konkurs międzyklasowy na zbiórkę puszek aluminiowych, który trwał przez ostatni tydzień dobiegł końca. Policzyliśmy zbiory i okazało się, że zebraliśmy łącznie 2070 puszek! Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a - zebrała 685 puszek, drugie miejsce klasa 2e - zebrała 339 puszek, trzecie miejsce klasa 3d - zebrała 293 puszki. Gratulujemy zwycięskim klasom, dziękujemy wszystkim zbieraczom!!! Pamiętajmy, że dzięki takim akcjom pomagamy chronić środowisko, zbieramy pieniądze na potrzeby uczniów i szkoły, uczymy się oszczędzania. Oczywiście zbieramy CAŁY ROK, nie tylko puszki, także makulaturę, plastikowe nakrętki, elektro śmieci, baterie, a także rożne przydatne rzeczy dla zwierząt w schronisku. ZAPRASZAMY!

Spacer po najbliższej okolicy

Data dodania: 2016-11-03

26 października reprezentanci kółka historyczno-regionalnego klas młodszych (II-III) oraz starszych (IV-VI) wybrali się ze swoją opiekunką, p. Ireną Małką na pierwszy w tym roku spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie na naszym osiedlu znajdował się Ośrodek Wypoczynkowy - Mała Wenecja, dlaczego w Gliwicach nie ma Operetki Ślaskiej, Teatru Muzycznego, ale jest Teatr Miejski, gdzie mieszkał poeta Tadeusz Różewicz i kto jest autorem tablicy pamiątkowej na domu, w którym mieszkał. To nie koniec "odkryć" naszych małych historyków, ponieważ okazało się, że w Gliwicach funkcjonowało kiedyś kino Jutrzenka, a niewielka i z pozoru bardzo spokojna rzeczka Ostropka w czasie ulewnego deszczu potrafi sprawić wiele problemów na ulicy Nowy Świat. Dociekliwi uczniowie odwiedzili również cmentarz Wójtowa Wieś. Zapalili znicze na mogile Powstańca Śląskiego i na grobie matki Tadeusza Różewicza, a także odnaleźli mogiłę zamordowanych mieszkańców naszego miasta w styczniu 1945r. Taki niedaleki spacer, a tyle historycznej wiedzy!

Megamisyjczycy ścigają Psotnika

Data dodania: 2016-10-31

Kolejne misje za nami. Nadal ścigamy Psotnika i pomagamy naszym wirtualnym przyjaciołom Kubie i Julce. Podczas ostatnich misji uczyliśmy się razem z nimi, jak należy się poprawnie komunikować, jak pisać SMS, e-mail, a także jak prawidłowo zwracać się do dorosłych i naszych rówieśników. Świetnie się bawiliśmy w czasie tej nauki, graliśmy w kalambury i rozwiązywaliśmy zagadki. Jeszcze wiele misji przed nami, bo Psotnik - wirtualna inteligencja, w wyniku awarii podzielił się na dziewięć części, a my złapaliśmy dopiero drugą z nich.

Najlepsi w ClassDojo we wrześniu i w październiku

Data dodania: 2016-10-28

W obecnym roku szkolnym z aplikacji ClassDojo korzystają cztery klasy 1a,1b,2a,2d. Ten interaktywny system oceny zachowania szczególnie pasuje do najmłodszych uczniów. Nauczyciele motywują swoich uczniów do właściwego zachowania poprzez ocenianie różnych sfer życia szkolnego za pomocą dodatnich i ujemnych punktów. Czas na podsumowanie dwóch pierwszych, szkolnych miesięcy. Oto najlepsi
z klas:
1a: Kamil Łobos, Bartosz Pluta, Małgorzata Skrzydło, Paweł Domagała|
1b: Maksymilian Turowski, Paweł Ławrynowicz, Rafał Dobosz, Michał Jędrzejec
2a: Emilia Bohm, Marlena Kośka, Mateusz Lesisz, Otylia Różycka, Wiktoria Yerginian
2d: Maja Brylińska, Jakub Ploska, Maja Cielesta, Adam Mazur

Ulotne piękno zaklęte w zdjęciu

Data dodania: 2016-10-27

Konkurs na najpiękniejsze zdjęcie z wakacji to inicjatywa w klasie 2a, ale głosować mogli wszyscy chętni. Niedługo rozstrzygnięcie konkursu, a my możemy podziwiać szczęście "polujących" na ulotne chwile...

Dzień zdrowego odżywiania 26 października

Data dodania: 2016-10-24

W środę w naszej szkole obchodzimy dzień zdrowego odżywiania. To akcja samorządu szkolnego naszej szkoły. Dobrze jest sobie przypomnieć, co powinno znaleźć się w kanapce na drugie śniadanie ucznia, aby mieć siły i ochotę do nauki. Pamiętajmy o owocach i warzywach oraz wodzie do picia, bo to niezbędne dodatki, aby uznać śniadanie za zdrowe!

Tydzień wytężonego zbierania

Data dodania: 2016-10-23

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zbierania aluminiowych puszek po napojach. Puszki zbieramy przez cały rok, ale ponieważ październik jest miesiącem oszczędzania, w tygodniu od 24 - 28 października punktujemy podwójnie. Która klasa uzbiera najwięcej puszek w ciągu jednego tygodnia - wygrywa! Zapraszamy do zdrowej rywalizacji!

« 1...33 34 35 36 37 38 39 ...50 »