Pierwszaki - kolejna odsłona!

Data dodania: 2016-09-16

Pierwszoklasiści już na dobre zadomowili się w naszej szkole, bo nie tylko świetnie bawią się na lekcjach ze swoimi paniami, ale umieją już pięknie się ustawić, przywitać się, nawet ładniej, niż niejeden starszy uczeń. Brawo dla naszych najmłodszych kolegów!

Apel o bezpieczeństwie

Data dodania: 2016-09-15

Mówić o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo, dlatego dzisiaj spotkaliśmy się wszyscy, aby przypomnieć sobie, albo dowiedzieć się, jak zachowywać się w szkole, aby było bezpiecznie i miło. Pani dyrektor Karina Wódkowska-Semik uśmiechała się do nas, ale sprawy, o których mówiła, były bardzo poważne. Na szkolnych korytarzach nie wolno biegać, należy się bawić bezpiecznie, trzeba pamiętać, że szkolne sprzęty i wyposażenie jest naszym wspólnym dobrem i należy o nie dbać, jak o swoje własne.

W Filharmonii

Data dodania: 2016-09-14

W środę 14 września klasy drugie oraz klasa 3c, koncertowo rozpoczęły rok szkolny. Udały się bowiem do Filharmonii w Zabrzu na zajęcia edukacyjne i koncert orkiestry symfonicznej, prezentującej melodie z bajek i filmów dla dzieci. Nasi uczniowie mieli okazję poznać,albo przypomnieć sobie :) skład i brzmienie instrumentów wchodzących w skład orkiestry.

Odblaskowy Pierwszak

Data dodania: 2016-09-12

Dzisiaj nasi pierwszoklasiści udali się na swoją pierwszą wycieczkę, na spotkanie z Bąblem i Pomponem. Dwaj sympatyczni przyjaciele opowiedzieli dzieciom w przystępnej i zabawowej formie, jak należy przestrzegać różnych zasad, żeby być bezpiecznym, na przykład w drodze do szkoły. Na spotkaniu nie zabrakło Sznupka i misia Strażnika, a dzieci na spotkaniu otrzymały odblaskowe upominki i książeczkę do kolorowania.

"MegaMisja" trwa!

Data dodania: 2016-09-08

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu edukacyjnego MegaMisja, który ma na celu poszerzenie kompetencji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt prowadzi pani Agnieszka Lanuszny w swojej grupie świetlicowej, czyli w grupie czwartej.
8 września odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których dzieci poznawały różne źródła informacji i pomagały odpowiadać na pytania swoim wirtualnym kolegom Kubie i Julce. Kolejne zajęcia i relacje już wkrótce, Trzymajcie kciuki aby misja się powiodła, ponieważ na dzieci z grupy 4 czeka jeszcze wiele przygód w wirtualnym laboratorium:)

Pierwszaki

Data dodania: 2016-09-07

Pierwszaki powolutku zapoznają się ze szkołą, zaprzyjaźniają ze swoją panią i integrują ze społecznością szkolną. Chyba już nie tęsknią za przedszkolem i wakacjami. Wystarczy podejrzeć, co robią w klasie i już wiadomo. Uśmiechnięte buzie mówią wszystko!

Wieści z biblioteki

Data dodania: 2016-09-06

W naszej bibliotece ciągle trwa "akcja podręcznik". Gdzie nie spojrzeć, w sali bibliotecznej stosy poukładanych pięknie książek, które sukcesywnie trafiają do uczniów. A w pudłach jeszcze wiele książek czeka na na swoją kolejkę, ponieważ każdą z nich trzeba wpisać do rejestru, a potem przypisać imiennie uczniowi. To bardzo pracochłonne i "ciężkie" w sensie dosłownym zadanie. Książki pełne wiedzy baaardzo dużo ważą!

Przyjęci do społeczności szkolnej

Data dodania: 2016-09-01

W dniu dzisiejszym uroczyście przyjęliśmy do naszej społeczności pierwszoklasistów - uczniów klasy 1a i 1b. Pani dyrektor powitała dzieci, które przybyły do sali gimnastycznej wraz ze swoimi opiekunami oraz wielkim tytami pełnymi słodyczy. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz wygłoszeniu tekstu ślubowania, każde dziecko zostało dotknięte przez panią dyrektor wielkim ołówkiem, na znak stania się w dniu dzisiejszym pełnoprawnym uczniem Szkoły Podstawowej nr 41
w Gliwicach. Witamy serdecznie naszych najmłodszych kolegów!

Witamy szkołę, hura!

Data dodania: 2016-08-31

Po dwóch letnich miesiącach czas rozpocząć kolejną przygodę
w szkole. 1 września pierwszy dzwonek i nowe wyzwania.
Klasy pierwsze uroczyście rozpoczną nowy rok szkolny 1 września,
w czwartek, w sali gimnastycznej, o godzinie 10.00.
Klasy starsze II - VI, zapraszamy bezpośrednio do klas na godzinę 8.30.
Do zobaczenia!!!

77 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej - pamiętamy!

Data dodania: 2016-08-31

31 sierpnia 1939r., to data związana z wydarzeniami szczególnie bolesnymi w naszej historii. Miasto Gliwice i znajdująca się przy ulicy Tarnogórskiej Radiostacja, są miejscem upamiętniającym tragiczne wydarzenia, ponieważ to właśnie tutaj miała miejsce "prowokacja gliwicka", którą agresor chciał usprawiedliwić napaść zbrojną na nasz kraj. Niech te wydarzenia nie umkną naszej pamięci!

« 1...35 36 37 38 39 40 41 ...49 »