Licznik odwiedzin: 3192692

Cudaki - szyszaki

Data dodania: 2017-10-25

Cudaki - szyszaki potwierdzają, że sezon na jesienne prace w szkole w pełni trwa. Uczniowie klasy 3b chwalą się swoimi ekologicznymi zabawkami na wystawce na pierwszym piętrze. Ludziki i inne stworki cieszą oczy i potwierdzają, że dzieci jednak mają wiele wyobraźni.

SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK W CIESZYNIE

Data dodania: 2017-10-23

Kolejny SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK odbył się w Cieszynie w dniach 20 - 21 października. Reprezentowało nas 6 Powsinóg z klasy 7b (dwie Julki, Klaudia, Ala, Olek i Michał) oraz panie: Zosia i Magda. Tym razem pogoda szczęśliwie dopisała i nie spadła ani jedna kropla deszczu, a jesień pokazała nam swoje najpiękniejsze oblicze... Humory również dopisywały, a atrakcji było co niemiara.
W pierwszym dniu sejmiku, pod opieką sympatycznego Pana Przewodnika, zwiedzaliśmy Cieszyn:"Cieszyńską Wenecję", Rotundę i Wieżę Piastowską, Teatr im. A. Mickiewicza, Studnię Trzech Braci, Rynek oraz Park Pokoju. Obiad zjedliśmy w minirestauracji "Obiady jak u Mamy".
Wieczorem wystąpiła kapela góralska "Wałasi" oraz odbyły się konkursy: plastyczny, wiedzy o Cieszynie i konkurs piosenki. Kolację przyrządzaliśmy sobie samodzielnie z przywiezionych produktów.
Drugi dzień sejmiku spędziliśmy w Ustroniu, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz Leśny Park Niespodzianek. Troszeczkę spóźnieni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Gliwic.
DUŻO więcej zdjęć na naszym blogu ZAPRASZAMY!

Przedstawienie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

Data dodania: 2017-10-14

W naszej szkole działa Kółko Teatralne prowadzone przez p. Irenę Ciosk. Tym razem aktorzy przygotowali bardzo współczesne w swej wymowie, a jednocześnie bliskie sercom i starszych i młodszych, bo zahaczające o znane wszystkim bajki - przedstawienie: "Bajka o Babci i ... Czerwonym Kapturku". W bajce pojawiły się postaci tytułowe, ale również Pinokio, Kubuś Puchatek, a nawet Rumcajs, w roli którego wystąpił Dawid ze złamaną poprzedniego dnia nogą. Tym większe brawa dla aktorów, którzy swoją grą pokazali, że nie ma dla nich sytuacji, w których by sobie brawurowo nie poradzili. Przygotowania do całości występów z okazji święta wspierała
p. Renata Linek-Nowakowska. Dziękujemy!

Data dodania: 2017-10-13

Wszystkiego najlepszego!

Zajęcia z robotyki

Data dodania: 2017-10-12

Zajęcia dodatkowe cieszą się niemałym powodzeniem u uczniów. Nadeszła kolejna propozycja, tym razem zajęć odpłatnych, polegających na tworzeniu robotów. Pierwsze zajęcia odbyły się bezpłatnie, uczniowie każdej klasy z wielkim zaangażowaniem, kolejno tworzyli i uruchamiali swoje robociki. To na pewno będą ciekawe i wartościowe zajęcia.

Święto drzewa

Data dodania: 2017-10-12

10 października obchodzimy święto drzewa. Dużo na ten temat rozmawiamy każdego roku. Staramy się wpajać naszym uczniom, aby oszczędzali papier i dbali o roślinność. Tym razem dzieci popisały się wierszami na cześć drzew. Poczytajcie niektóre z nich:)

I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing

Data dodania: 2017-10-12

Uczniowie klas drugich i trzecich w dniu wczorajszym udali się do Auli Jana Pawła II na lekcję multimedialną "I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing", przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Dzieci zdobyły podstawowe informacje o pracy aktora dubbingującego postać filmową, odkryły znanych aktorów użyczających swoich głosów postaciom filmowym i bajkowym, poznały ćwiczenia na piękną dykcję, a nawet same wzięły udział w nagraniu dubbingu. W nagrodę za uważne słuchanie uczniowie oglądali film "Epoka Lodowcowa 5". Dzisiaj w klasach odbyły się rozmowy na temat przeżyć w czasie multimedialnej lekcji i powtórzenie zdobytej wiedzy. Może któryś z naszych uczniów kiedyś też użyczy głosu znanej postaci na ekranie?

Data dodania: 2017-10-09

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni". Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nasi uczniowie: Emilia Puchalik, Monika Machi, Roksana Topolska, Krzysztof Turko, Małgosia Lachowicz, Daria Zielonka, Natalia Jarocka, Emilia Paul oraz Marta Roza - wykonali piękne prace na temat przyjaźni, pasji i swoich zainteresowań. Życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzowie kodowania

Data dodania: 2017-10-09

Nasza szkoła została zakwalifikowana do V edycji programu "Mistrzowie Kodowania". Bardzo się cieszymy, ponieważ nasi uczniowie, szczególnie z klas I - III będą mieli okazję nie tylko w czasie lekcji, ale również na dodatkowych zajęciach, uczyć się kodowania, programowania oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii w umiejętny sposób. Czas na małych programistów!

Każdy dzień bez uśmiechu - to dzień smutny

Data dodania: 2017-10-06

Uśmiechajmy się do siebie bo to nic nie kosztuje, a wnosi tyle ciepła do naszych relacji. O uśmiechu przypomniał nam dzisiaj Światowy Dzień Uśmiechu. Ten szczególny wyraz twarzy rozpoznawalny jest przez wszystkich, a wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Warto się uśmiechać!

« 1...35 36 37 38 39 40 41 ...66 »