Licznik odwiedzin: 3192668

Przypominamy - zbieramy!

Data dodania: 2017-10-06

Drogie dzieci, drodzy opiekunowie! Zapraszamy do zbierania przez cały rok szkolny materiałów wtórnych - makulatury, puszek aluminiowych, elektrośmieci, baterii, a także karmy i rzeczy, które mogą posłużyć zwierzętom w schronisku. Wszystkie materiały przynosimy do portierni, albo do wychowawcy. Zapraszamy także do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności Banku PKO BP w naszej szkole. Informacji udziela pani Basia Plecińska. Bądźmy oszczędni! Bądźmy proekologiczni!

Kreatywni uczniowie

Data dodania: 2017-10-03

W naszej szkole nie brakuje kreatywnych uczniów. Wystarczy ich tylko trochę zainspirować i oto co potrafią wyczarować! Laska wodza? Totem indiański? A może po prostu bardzo oryginalny instrument? Taki oryginalny przedmiot przyniósł do klasy Dominik z klasy 3b. Podziwiamy i gratulujemy pomysłu!

Dzień Chłopaka

Data dodania: 2017-09-30

Pamiętamy o dniu, w którym chłopcy są najważniejsi na świecie. Najfajniejsi, najmilsi, najprzystojniejsi i najlepsi. dziewczynki śpiewają "sto lat", chłopcy otrzymują upominki, a cała klasa ma okazję do świętowania. Niektórzy idą do kina, inni, jak klasa 5c na kręgle. Nie brakuje słodkich poczęstunków. Szkoda, że dzień chłopaka jest tylko raz w roku! teraz musimy czekać do dnia kobiet:)

Odblaskowy Pierwszak

Data dodania: 2017-09-27

W dniu 25 września w kinie "Amok" nasze pierwszaki spotkały się tradycyjnie już z Pomponem i Bąblem, czyli panem Dariuszem Skowrońskim i Wiesławem Cichym, którzy w zabawny sposób uczą i przypominają dzieciom, jak należy zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym. Zajęcia „Odblaskowy pierwszak”, organizuje gliwicka Policja, Urząd Miasta oraz Straż Miejska.

Powrót trzecioklasistów z Marianówki

Data dodania: 2017-09-22

Ostatni dzień wycieczki do Marianówki to dzień powrotny do Gliwic, w czasie którego zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Część muzealna „Sztolni Gertruda”, jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, zjeżdżalnia, przejażdżka Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Podsumowując, wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ trzecioklasiści wrócili do Gliwic pełni wrażeń i w zdecydowanej większości bardzo zadowoleni i szczęśliwi:)

Czwartek na wycieczce w Marianówce

Data dodania: 2017-09-21

W czwartek po śniadaniu zbieraliśmy leśne dary natury, z których potem, podzieleni na grupy, układaliśmy kompozycje w ramkach. Każda kompozycja została oceniona, a wykonawcy otrzymali oceny z plastyki. Gratulujemy wyobraźni! W dzisiejszym dniu również mieliśmy ognisko z kiełbaskami. Pisaliśmy także listy do rodziców i dziadków.

Wycieczka autokarowa do Polanicy Zdroju

Data dodania: 2017-09-20

Dzień dzisiejszy to przede wszystkim ciekawa wycieczka autokarowa. Pojechaliśmy do Polanicy Zdroju, gdzie kolejka przewiozła nas po miejscowości uzdrowiskowej, a my zdobyliśmy ciekawe informacje na jej temat. Przespacerowaliśmy się alejkami Parku Zdrojowego podziwiając fontannę i kwiatowy dywan, a potem odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego "Barbara", gdzie zobaczyliśmy hutników przy pracy. Kolejny dzień upłynął pod hasłem ruchu na placu zabaw, a także wiedzy, gdyż wieczorem przypomnieliśmy sobie między innymi o rodzajach drzew, warstwach lasu i łańcuchu pokarmowym.

Drugi dzień wycieczki w Marianówce

Data dodania: 2017-09-19

Drugiego dnia klasy trzecie udały się na pieszą wędrówkę do Międzygórza. Nie było łatwo, bo przecież góry, nawet niewysokie, to zawsze wyzwanie. Ale wszyscy dzielnie stawili mu czoła i pokonali ponad 11 kilometrów trasy! Po obiedzie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, a po kolacji miały jeszcze mnóstwo sił na dyskotekowe szaleństwo.

Wycieczka klas trzecich

Data dodania: 2017-09-18

Klasa 3a, 3b i 3e pojechały w poniedziałek na 5-dniową wycieczkę do Marianówki w Kotlinie Kłodzkiej. Urokliwie położona miejscowość przywitała nas i słońcem, i odrobiną deszczu i piękną tęczą zawieszoną nad sąsiadującymi z miejscowością Sudetami. Już pierwszego dnia udaliśmy się na łatwą pieszą wycieczkę w okolice Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Śnieżnej, znajdującego się u podnóża Góry Iglicznej. Po drodze widzieliśmy mnóstwo muchomorów. Przypomnieliśmy sobie wiadomości z przyrody, że grzyby trujące dla człowieka są pokarmem dla leśnych zwierząt. Po powrocie z wycieczki, nawiązując do grzybów, pani Irena przeprowadziła doświadczenie, wykorzystując do tego drożdże. To też grzyby. Dzisiejszy dzień wiele nas nauczył, A jeszcze dużo przed nami!

Rozkręcamy się

Data dodania: 2017-09-14

Pomalutku rozkręcamy się i zaczynamy nabierać wiatru w żagle. Wszyscy już znają swoje  plany zajęć i obowiązki. Po zajęciach szkolnych można poszukać takich zajęć dodatkowych, które będą nie tylko rozwijać, ale sprawiać przyjemność. Może należeć do nich na przykład dżudo, na które zaprosili nas we wtorek trenerzy, pokazując kilka ze swoich umiejętności.

« 1...36 37 38 39 40 41 42 ...66 »