Rozwijamy się

Wszystkiego najlepszego!

Zajęcia z robotyki

Data dodania: 2017-10-12

Zajęcia dodatkowe cieszą się niemałym powodzeniem u uczniów. Nadeszła kolejna propozycja, tym razem zajęć odpłatnych, polegających na tworzeniu robotów. Pierwsze zajęcia odbyły się bezpłatnie, uczniowie każdej klasy z wielkim zaangażowaniem, kolejno tworzyli i uruchamiali swoje robociki. To na pewno będą ciekawe i wartościowe zajęcia.

Święto drzewa

Data dodania: 2017-10-12

10 października obchodzimy święto drzewa. Dużo na ten temat rozmawiamy każdego roku. Staramy się wpajać naszym uczniom, aby oszczędzali papier i dbali o roślinność. Tym razem dzieci popisały się wierszami na cześć drzew. Poczytajcie niektóre z nich:)

I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing

Data dodania: 2017-10-12

Uczniowie klas drugich i trzecich w dniu wczorajszym udali się do Auli Jana Pawła II na lekcję multimedialną "I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing", przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Dzieci zdobyły podstawowe informacje o pracy aktora dubbingującego postać filmową, odkryły znanych aktorów użyczających swoich głosów postaciom filmowym i bajkowym, poznały ćwiczenia na piękną dykcję, a nawet same wzięły udział w nagraniu dubbingu. W nagrodę za uważne słuchanie uczniowie oglądali film "Epoka Lodowcowa 5". Dzisiaj w klasach odbyły się rozmowy na temat przeżyć w czasie multimedialnej lekcji i powtórzenie zdobytej wiedzy. Może któryś z naszych uczniów kiedyś też użyczy głosu znanej postaci na ekranie?

Data dodania: 2017-10-09

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni". Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nasi uczniowie: Emilia Puchalik, Monika Machi, Roksana Topolska, Krzysztof Turko, Małgosia Lachowicz, Daria Zielonka, Natalia Jarocka, Emilia Paul oraz Marta Roza - wykonali piękne prace na temat przyjaźni, pasji i swoich zainteresowań. Życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzowie kodowania

Data dodania: 2017-10-09

Nasza szkoła została zakwalifikowana do V edycji programu "Mistrzowie Kodowania". Bardzo się cieszymy, ponieważ nasi uczniowie, szczególnie z klas I - III będą mieli okazję nie tylko w czasie lekcji, ale również na dodatkowych zajęciach, uczyć się kodowania, programowania oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii w umiejętny sposób. Czas na małych programistów!

Każdy dzień bez uśmiechu - to dzień smutny

Data dodania: 2017-10-06

Uśmiechajmy się do siebie bo to nic nie kosztuje, a wnosi tyle ciepła do naszych relacji. O uśmiechu przypomniał nam dzisiaj Światowy Dzień Uśmiechu. Ten szczególny wyraz twarzy rozpoznawalny jest przez wszystkich, a wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Warto się uśmiechać!

Przypominamy - zbieramy!

Data dodania: 2017-10-06

Drogie dzieci, drodzy opiekunowie! Zapraszamy do zbierania przez cały rok szkolny materiałów wtórnych - makulatury, puszek aluminiowych, elektrośmieci, baterii, a także karmy i rzeczy, które mogą posłużyć zwierzętom w schronisku. Wszystkie materiały przynosimy do portierni, albo do wychowawcy. Zapraszamy także do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności Banku PKO BP w naszej szkole. Informacji udziela pani Basia Plecińska. Bądźmy oszczędni! Bądźmy proekologiczni!

Kreatywni uczniowie

Data dodania: 2017-10-03

W naszej szkole nie brakuje kreatywnych uczniów. Wystarczy ich tylko trochę zainspirować i oto co potrafią wyczarować! Laska wodza? Totem indiański? A może po prostu bardzo oryginalny instrument? Taki oryginalny przedmiot przyniósł do klasy Dominik z klasy 3b. Podziwiamy i gratulujemy pomysłu!

Dzień Chłopaka

Data dodania: 2017-09-30

Pamiętamy o dniu, w którym chłopcy są najważniejsi na świecie. Najfajniejsi, najmilsi, najprzystojniejsi i najlepsi. dziewczynki śpiewają "sto lat", chłopcy otrzymują upominki, a cała klasa ma okazję do świętowania. Niektórzy idą do kina, inni, jak klasa 5c na kręgle. Nie brakuje słodkich poczęstunków. Szkoda, że dzień chłopaka jest tylko raz w roku! teraz musimy czekać do dnia kobiet:)

« 1 2 3 4 5 ...32 »