ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1995276

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Aktualności

"Koci" konkurs

Data dodania: 2018-03-24

W marcu w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja szkolnego konkursu plastycznego z okazji światowego dnia kota. Tym razem tematem pracy był nasz zwierzak podczas zabawy. W konkursie udział wzięło czterdziestu trzech uczniów naszej szkoły. Wszystkie prace były piękne, jednak organizatorzy konkursu wyłonili czterech zwycięzców i piętnaście wyróżnionych osób, które otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku:)

Poezja łączy pokolenia

Data dodania: 2018-03-23

Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Poezji, odbył się w naszej szkole doroczny konkurs recytatorski "Poezja łączy pokolenia". Zgodnie z zasadą konkursu, uczestnikami byli dorośli, a oceniającymi dzieci. We wspólnej zabawie biorą zawsze udział: pani dyrektor, panie wychowawczynie z przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz gość specjalny. Tym razem odwiedziła nas mysłowicka poetka i autorka uroczych opowiadań dla dzieci, pani Gabriela Kotas.
Każdy z uczestników otrzymał przed konkursem zestaw pięciu wierszy do recytacji. W tym roku wykorzystaliśmy zabawne wiersze Agnieszki Frączek. O tym, który tekst będzie prezentowany, zadecydowało losowanie. Uczestników oceniało dziecięce jury, któremu przewodniczyła pani Karolina z Miejskiej Biblioteki Publicznej na Sikorniku.
Okazało się, że wszyscy spisali się doskonale i decyzją jury, zajęli ex aequo pierwsze miejsce!
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Imprezę przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska - Małyszko.

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-20

Kilka tygodni przygotowań, aby jak zwykle, było kolorowo i wesoło. W dniu kiermaszu na stołach pojawiły się ciekawe i bardzo różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonali je tradycyjnie uczniowie w klasach i w świetlicy, nauczyciele i rodzice. Bardzo dziękujemy za odwiedziny na kiermaszu, dokonane zakupy, pomoc w przygotowaniach i piękne prace!

Witaj Wiosno!

Data dodania: 2018-03-21

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wniósł do murów naszej szkoły powiew nadziei, że wiosna jednak nadejdzie, mimo obecnej niesprzyjającej aury. Uczniowie przyszli ubrani w wesołe, wiosenne kolory, na dzień dobry dzieci z klasy 3d przyklejały wchodzącym kolorowe kwiatuszki. Na zajęciach lekcyjnych rozwiązywaliśmy łamigłówki i zadania związane z wiosną. Nasza ulubiona pora roku zauważyła naszą akcję, ponieważ do okien zajrzało słońce, rozgrzewając naszą nadzieję na kolejne, ciepłe i słoneczne dni.

Zajęcia origami przed wielkanocnym kiermaszem

Data dodania: 2018-03-18

Kolejne warsztaty origami z p. Agnieszką Lanuszny i kolejne piękne prace ich uczestniczek. Tym razem efekty były bardzo różnorodne: smoki, sowy i całe mnóstwo wielkanocnych jajek na nasz szkolny kiermasz, który odbędzie się już niedługo, we wtorek 20 marca.Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć i zakupu naszych prac na kiermaszu:)

Siódmoklasiści na Gliwickich Targach Zawodów

Data dodania: 2018-03-16

W dniu 16 marca 2018 roku klasy siódme razem z wychowawczyniami 
uczestniczyły w Gliwickich Targach Zawodów, które odbyły się w Centrum 
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kozielskiej 1. Podczas 
targów młodzież miała okazję zaznajomić się z bogatą ofertą 
edukacyjną gliwickich placówek, które kształcą przyszłych fachowców w 
najróżniejszych zawodach. Dodatkowa korzyść płynąca z tego typu imprez 
to okazja do bezpośredniej rozmowy ze starszymi kolegami, którzy 
uczęszczają do w/w placówek i poznania ich opinii na temat możliwości 
rozwoju, jakie daje dana szkoła.

Święto św. Patryka

Data dodania: 2018-03-16

Zielone święto św. Patryka wniosło do naszej szkoły powiew zbliżającej się wiosny. Święto obchodzone jest 17 marca, jako narodowe święto Irlandii, ale nam się bardzo spodobało. W szkole zrobiło się, mimo niesprzyjającej aury, znacznie cieplej i bardzo wesoło. Uczniowie przyszli ubrani w zieloną garderobę, a każdy przy wejściu otrzymał zieloną koniczynkę do przyklejenia na ubraniu. Koniczyna jest symbolem święta, gdyż właśnie za jej pomocą św. Patryk, który za życia był kapłanem i misjonarzem, tłumaczył istotę Boga w Trójcy jedynego. Dzisiejsza "zieloność" sprawiła, że nie możemy już doczekać się wiosny!

Konkurs Nauk Przyrodniczych

Data dodania: 2018-03-14

Dnia 13 marca pod opieką nauczycieli p. Z. Żywickiej i p. B. Łakomskiej został przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z klas 1-7. Pytania konkursowe dotyczyły wszystkich nauk przyrodniczych m.in. fizyki, astronomii, biologii, chemii oraz techniki. Wyjątkowość "Świetlika" polegała na tym, że przed przystąpieniem do testu konkursowego, uczniowie wykonywali różnorodne eksperymenty.
Konkurs "Świetlik" był ważnym wydarzeniem dla uczniów ciekawych zjawisk nas otaczających. Poznanie i zrozumienie mechanizmów, które rządzą przyrodą, to dobry początek zdobywania wiedzy oraz ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Ogłoszenie kluczy do zadań na stronie www: 28 marca 2017r. Ogłoszenie wyników: 16 maja 2017r. Wysyłka nagród: od 5 czerwca 2017r.
Strona "Świetlika": kliknij:)

Lekcja online!

Dzisiaj odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły lekcja online! Za pośrednictwem skype'a połączyliśmy się z Augustowem! Na zaproszenie pani Moniki Rowińskiej, ze szkoły Podstawowej nr 4, nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, przeprowadziła dla augustowskich czytelników lekcję o historii psa Lampo. Tuż przed zajęciami pozdrowiliśmy z Gliwic naszych rówieśników z drugiego końca Polski i życzyliśmy udanego odbioru! Chyba się udało!

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-12

Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, do którego trwają już wielkie przygotowania. Dzieci na rożnych zajęciach wykonują prace, które przeznaczone do sprzedaży, zasilą potrzeby uczniów i szkoły. Kiermasz odbędzie się we wtorek, 20 marca. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie - jak co roku będzie bardzo kolorowo i bogato. ZAPRASZAMY!

« 1 2 3 4 5 ...37 »