ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2583519

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Zimowe działania plastyczne

Data dodania: 2019-02-05

Zima nie odpuszcza, zrobiło się biało, dzieci cieszą się zimą. Na gazetkach zimowe krajobrazy. Piękne bałwanki zdobią okolice klasy 2a, której uczniowie zrobili nie tylko najsympatyczniejsze postaci kojarzące się każdemu z porą zimową, ale również bohaterów czytanej właśnie lektury o pingwinkach. Uczniowie klasy 1a wykonali prace o zimowych ptaszkach, szukających pożywienia w karmnikach. Zrobiło się pięknie i zimowo nie tylko za oknem!

Przed feriami

Data dodania: 2019-02-05

Niedługo ferie i związane z nimi zabawy na powietrzu, wyjazdy, nowe znajomości... Czas wolny dzieci to działania często inne niż dotychczas. Chcemy, aby nasi uczniowie byli bezpieczni i potrafili zachować się prawidłowo w różnych okolicznościach. Pani Małgosia Morawska w bardzo przyjazny sposób przekazała najmłodszym dzieciom z klas 1-3 wiedzę, która ułatwia znajdowanie wyjście z trudnych sytuacji i zapobiega kłopotom.

Jak karnawał, to bal!

Data dodania: 2019-02-04

W karnawale musi być wesoło i głośno! I tak właśnie było podczas dzisiejszego balu przebierańców, dla klas młodszych. Uczniowie klas 1-3 dali popis wyszukanym kreacjom, które cieszyły oko, a także swoim umiejętnościom tanecznym. Każdy oczywiście jak umiał i chciał, byle było wesoło i bardzo karnawałowo!

Cztery małe, rude liski...

Data dodania: 2019-01-25

Co piątek, w bibliotece spotykają się mali miłośnicy origami. Pod czujnym okiem instruktorki - Mai Brylińskiej z klasy 4d, tworzą prawdziwe arcydziełka! Aby przedłużyć trwałość papierowych prac, postanowiliśmy uwiecznić je w filmie. W rolach głównych - cztery małe, rude liski :)


Zdrowe śniadanie

Data dodania: 2019-01-15

W dzisiejszym dniu, a w niektórych klasach, a również w dniach poprzedzających imprezę, odbywały się zajęcia związane z uświadamianiem i przypominaniem naszym uczniom o roli zdrowego śniadania i w ogóle zdrowego odżywiania. Wszystko to w ramach programu "Owoce w szkole - Jemy zdrowo i kolorowo". Dzieci przyrządzały kolorowe, zdrowe kanapki, przekąski, sałatki, które potem ze smakiem zjadały w ramach drugiego śniadania. Ponieważ od długiego już czasu należymy do programu zdrowego odżywiania, staramy się, aby nasi uczniowie jedli "zdrowo i kolorowo" każdego dnia. W ramach edukacji dzieci biorą udział w całym cyklu różnorodnych zajęć związanych tematycznie z programem. Na zdjęciach relacja z klas 1a i 2b. 

Półkolonie w czasie ferii

Data dodania: 2019-01-07

W czasie ferii dzieci się nie nudzą, w czasie ferii dzieci chodzą na półkolonie! Zapraszamy do zapisów od 7 stycznia, ilość miejsc jest ograniczona! Regulamin półkolonii oraz plan do pobrania w załącznikach.  

Pliki do pobrania

  1. Plan półkolonii zima 2019
  2. Regulamin półkolonii zima-2019

Twoje warsztaty w bibliotece

Data dodania: 2019-01-09

"Twoje warsztaty w bibliotece" to nowa szkolna inicjatywa, skierowana do uczniów, którzy chcieliby się pochwalić swoimi umiejętnościami i zarazić swoim zapałem koleżanki i kolegów. Instruktorem może zostać każdy. Wystarczy zgłosić w bibliotece tematykę warsztatów, zaproponować porę zajęć i już!
Swoje warsztaty poprowadziły już Anastazja i Maja. Poradziły sobie znakomicie!!! Wśród uczestników pojawili się nawet pierwszoklasiści, którzy specjalnie na zajęcia zwolnili się ze świetlicy ;-)
Na zdjęciach możemy podziwiać "panie instruktorki" i kursantów przy pracy. mamy też dokumentację filmową, ale niestety, filmików, z przyczyn technicznych niestety nie da się zamieścić na stronie. Można je obejrzeć na szkolnym Facebooku TUTAJ i TUTAJ.
Zapraszamy!

Lekcje na śniegu

Data dodania: 2019-01-08

My się zimy nie boimy! - tak mogli zawołać uczniowie klasy 2b, którzy korzystając ze sprzyjającej aury, spędzili dzisiaj ze swoją panią Beatą Łakomską, dwie godziny lekcyjne na zabawach na śniegu. Dzieci przygotowały się do zajęć, bowiem przyniosły do szkoły sprzęt, na którym mogły zjeżdżać z górki koło szkoły. Ulepiły bałwana, urządziły bitwę na śnieżki, to była super zabawa! A świeże powietrze, które dzisiaj sprzyjało spacerom, zapewne wpłynie na odporność uczniów i ich kondycję. Nie trzeba bać się zimy, wychodzić na spacery powinno się każdego dnia, niezależnie od pogody. Należy jedynie zwracać uwagę na stan powietrza, którym oddychamy i przy wysokim stężeniu pyłów, jednak pozostać w domu. Tym bardziej więc, jeśli warunki są dobre, korzystajmy jak najwięcej z pory zimowej, żeby hartować i wzmacniać swój organizm!

Yeni Yılınız kutlu olsun!

Data dodania: 2019-01-04

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się kolejny projekt, realizowany w ramach innowacji Szkolny Klub Europejski, w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+.
"Yeni Yılınız kutlu olsun" to po turecku "Szczęśliwego Nowego Roku".
Oto szczegóły :)

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie znają już uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zgłosili się do międzynarodowego projektu e-twinning "Write, draw and send", prowadzonego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z Turcji, oczywiście po angielsku. W grudniu - pod okiem nauczycielek języka angielskiego, pań Aleksandry Kołodziejczyk i Ewy Garczyńskiej - dzieci napisały pierwsze listy oraz przygotowały własnoręcznie robione kartki noworoczne dla swoich nowych, zagranicznych przyjaciół.
Nieprzypadkowo zgłosiliśmy się do projektu, którego częścią jest tworzenie prac ręcznych. Po kursie we Florencji wiemy, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa sztuka. Współpracujemy z trzema tureckimi szkołami, pierwsze listy powędrowały do miejscowości Karataş, położonej w prowincji Kahramanmaraş.

Odwiedziny przedszkolaków

Data dodania: 2019-01-04

W ramach współpracy z sąsiadującymi ze szkołą przedszkolami, zanotowaliśmy dzisiaj sympatyczne odwiedziny najstarszych przedszkolaków z PM 29 i PM 41 ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci z zadowoleniem obejrzały jasełka, które przygotowaliśmy z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz wysłuchały pięknych kolęd w wykonaniu zespołu "Sikorki". Dziękujemy za odwiedziny!

« 1 2 3 4 5 ...49 »