ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2920299

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Sejmik Młodzieżowy w Zawoi

Data dodania: 2019-10-20

W dniach od 18-19 października nasze Powsinogi, wraz z paniami Magdaleną Łapszyńską i Zofią Żywicką, były na SEJMIKU MŁODZIEŻOWYM SKKT-PTTK w Zawoi. To był pięknie spędzony czas, a obszerniejsza relacja, wraz ze zdjęciami znajduje się tutaj. Zapraszamy do oglądania!

Opieka stomatologiczna

Data dodania: 2019-10-20

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW DOTYCZĄCA STOMATOLOGICZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Zgodnie z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami Dziennik ustaw Szkoła/Organ prowadzący szkołę zawarł  porozumienie z Podmiotem Leczniczym Bistom s.c. porozumienie w zakresie opieki stomatologicznej nad uczniami.

Rodzice oraz pełnoletni mają prawo wyboru innego miejsca udzielania świadczeń stomatologicznych przez lekarza dentystę.

W zakres stomatologicznej opieki zdrowotnej nad uczniami wchodzi:

1. Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia, identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej
2. Profilaktyczne Świadczenia Stomatologiczne
3. Leczenie Stomatologiczne

Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej odbywa się w szkole.

Profilaktyczne Świadczenia Stomatologiczne wykonywane będą przynajmniej raz w roku szkolnym. Uczniowie będą wraz z wychowawcą udawać się do Poradni 78889Stomatologicznej celem wykonania tego świadczenia. Świadczenia te wykonywane są u uczniów w 6,7,10,12,13,16,19 roku życia.

Rodzice mają możliwość wyrażenia sprzeciwu złożonego w szkole, wobec profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla uczniów. Jeżeli rodzic nie zgłasza pisemnie sprzeciwu oznacza to, że godzi się na profilaktyczną opiekę w tym zakresie.

Leczenie Stomatologiczne odbywać będzie się w Poradniach Stomatologicznych Bistom s.c. Aby podjąć leczenie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica/pełnoletniego ucznia przed podjęciem leczenia, tak więc prosimy aby rejestrować uczniów do leczenia bezpośrednio w Poradni Stomatologicznej.

Informacje o stanie zdrowia jamy ustnej ucznia będzie można uzyskać osobiści w Poradni Stomatologicznej u lekarzy dentystów oraz u Pielęgniarki/Higienistki Szkolnej. Telefonicznie takie informacje nie będą udzielone. 

Pliki do pobrania

  1. Ustawa o prawach pacjenta
  2. Ustawa o opiece zdrowotnej
  3. Świadczenia gwarantowane
  4. Wytyczne PTSD
  5. Informacja dla rodziców i uczniów
  6. Indywidualna zgoda w związku z profilaktyczną opieką stomatologiczną
  7. Stomatolog Sprzeciw

Wielka akcja zbiórki puszek

Data dodania: 2019-10-17

Serdecznie zapraszamy do akcji zbierania aluminiowych puszek po napojach. Akcja zbierania trwa przez cały rok, ale przez tydzień, to jest od 4 do 8 listopada br. ogłaszamy konkurs dla klas. Która klasa w ogłoszonym tygodniu zbierze największą ilość puszek - wygrywa! Bardzo prosimy, aby puszki były zgniecione oraz policzone, ponieważ ułatwi to wyłonienie zwycięskiej klasy.
ZAPRASZAMY!

Święto Edukacji Narodowej

Data dodania: 2019-10-16

Tradycji musi się stać zadość, zatem jak co roku, uczniowie przygotowali z okazji Święta Edukacji Narodowej przedstawienie. W pięknej oprawie jesiennych darów natury, dzieci z klasy 3B, pod kierunkiem i z pomocą pań: Beaty Łakomskiej i Beaty Haładus, podziękowały obecnym i emerytowanym nauczycielom wierszem, piosenką i sercem, które na zakończenie zostało wręczone każdemu pracownikowi szkoły. Bo serce należy się każdemu, kto swoim codziennym trudem sprawia, że mądrość rozkwita, a drabina wiedzy staje się dostępna dla każdego. Wszystkim pracownikom szkoły, których codzienny trud przekłada się na przyjazne funkcjonowanie placówki szkolnej, składamy serdeczne życzenia satysfakcji i sukcesów w pracy:) Jesteśmy dumni z naszej pani dyrektor Joanny Łomnickiej-Łakomy, która w piątek 11 października na uroczystej gali oświatowej w kinie Amok, z rąk prezydenta miasta Zygmunta Frankiewicza odebrała nagrodę I stopnia. Serdecznie gratulujemy!!!

Kasztanowo

Data dodania: 2019-10-16

Pomysłów na kasztany może być wiele. Brązowe jesienne kulki, tak lubiane przez dzieci,ale i dorosłych również, są doskonałymi odpromiennikami negatywnych energii, emitowanych na przykład przez sprzęt RTV. A jeśli te kasztany zamienimy w grających piłkarzy, albo szkolną klasę, to będą także piękną ozdobą. Takie właśnie prace zostały wykonane na rodzinny konkurs ogłoszony przez panią Irenę Ciosk, dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs nosił tytuł "Kasztanowe miasto", a przepiękne prace można podziwiać na holu parteru naszej szkoły:)

Co to jest abstrakcja?

Data dodania: 2019-10-11

Odpowiedzi na to pytanie uczniowie klasy 3a poszukiwali wraz ze swoją wychowawczynią, panią Małgosią Morawską, aż w Katowicach, w Muzeum Sląskim. Odbyły się tam warsztaty plastyczne. Dzieci dowiedziały się, co to jest abstrakcja, jakie są jej rodzaje. a także co to znaczy "abstrahować". Nie tylko oglądały dzieła malarzy abstrakcjonistów, ale same próbowały swoich sił w tym temacie. To była niezwykła przygoda z prawdziwą sztuką!

U Pompona i Bąbla

Data dodania: 2019-10-09

Pierwszaki, jak co roku, odwiedziły Pompona i Bąbla, którzy przypomnieli dzieciom, na spotkaniu pod nazwą "Bezpieczny Pierwszak", o ważnych zasadach ruchu drogowego, których należy przestrzegać, aby być bezpiecznym. Dzieci otrzymały na pamiątkę odblaskowe koszulki i światełka rowerowe. Akcja jest organizowana przez Straż Miejską w Gliwicach, Policję oraz Centrum Ratownictwa Gliwice, we współpracy z aktorami Teatru Niewielkiego w Opolu.

Ratuj koty dla ochoty, ratuj psiska ze schroniska!

Data dodania: 2019-10-09

Czy zwierzęta, przeczuwają zimę? Czują, że nadchodzą chłody, brak pożywienia, dotkliwe zimno? Niektóre, na przykład niedźwiedzie, potrafią gromadzić zapasy tłuszczu pod skórą, aby on chronił i dawał niezbędną energię do przeżycia trudnego okresu. Niestety, zwierzęta udomowione nie potrafią się chronić. Udomowione, a przecież często pozostawione na pastwę losu. Przecież lubimy zwierzęta! Pomóżmy im w trudnym czasie. Rozpoczęliśmy zbiórkę: koców, legowisk, karmy (w zamkniętych opakowaniach, karma sucha i mokra),  żwirków, smakołyków, materiałów opatrunkowych, misek, smyczy, prześcieradeł i wszystkiego, co tylko może przydać się w schronisku. Uśmiechnijmy się do bezdomnych zwierząt. One nas zawsze kochają bezinteresownie, odpłaćmy się miłością 🐶🐱

Segregacja śmieci

Data dodania: 2019-10-09

W naszej szkole od dawna pamiętamy, że segregowanie śmieci jest ważne dla naszego życia i Matki Ziemi. Ale w tym roku segregowanie będzie miało bardzo konkretne oblicze w postaci kubłów dedykowanych konkretnym zbiórkom. Kolor niebieski jest przeznaczony na papier, kolor żółty na tworzywa sztuczne i metal, a kolor zielony na szkło. Dzieci szybko się uczą, więc jesteśmy pewni, że segregowanie stanie się codzienną czynnością, o której, widząc duże kubły, nietrudno będzie pamiętać:)  

Origami czas zacząć

Data dodania: 2019-10-08

Oto pierwsze efekty pracy uczestników warsztatów origami w tym roku szkolnym. Tematem był lisek, na którego wykonanie potrzeba było ponad 300 modułów. Wykonanie tego sprytnego, rudego zwierzaka zabrało nam sporo czasu, a rezultaty można podziwiać na zdjęciach. Przyznacie, że wszystkie liski są urocze.

« 1 2 3 4 5 ...58 »