Nagroda dla "Sikorek"!

Data dodania: 2016-05-30

24 maja, w Teatrze Muzycznym pan Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz wręczył naszym "Sikorkom" prestiżową nagrodę "Zwiastuny". "Zwiastun" to nagroda w postaci statuetki, która przyznawana jest najwybitniejszym gliwickim młodym talentom, za osiągnięcia w konkursach artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Wieloletnia działalność "Sikorek", oraz bardzo liczne nagrody świadczą o nieustająco wysokim poziomie naszego zespołu, oraz o ogromie pracy, jaką wkładają w każde swoje wystąpienie zarówno dzieci, jak i prowadzące zespół panie: Beata Haładus i Małgorzata Morawska. Serdecznie gratulujemy
i DZIĘKUJEMY!

Origamowe skorpiony

Data dodania: 2016-05-29

W maju odbyła się kolejna seria warsztatów origami modułowego, prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny. Podczas zajęć uczestnicy tym razem wykonywali model skorpiona. W zajęciach brały udział Paulina Wójcik, Nicole Leśniak i Wiktoria Nowara,
a efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

26 maja!

Data dodania: 2016-05-26

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska"
(Józef Ignacy Kraszewski).
Drogie Mamy - Wszystkiego najlepszego!

Wiosenna Spartakiada Świetlicowa

Data dodania: 2016-05-24

W dniu dzisiejszym, reprezentanci świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w naszej szkole, wzięli udział w Wiosennej Spartakiadzie Świetlicowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 23. Wróciliśmy z sukcesem, bo zdobyliśmy 3 miejsce! Gratulujemy wygranej, bardzo cieszymy się
z sukcesu!

Sikorki

Data dodania: 2016-05-24

Zapraszamy na stronę naszego zespołu muzycznego "Sikorki, który gdziekolwiek się pojawi, odnosi same sukcesy za swoją działalność. Ostatni sukces to:
I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3
III miejsce Radosław Garbiec z kl. 5c - w kategorii solistów klas 4-6
wyróżnienie - THE BLUE JEANS w kategorii zespołów klas 4-6

więcej: kliknij tutaj

„English is cool!”

Data dodania: 2016-05-23

W środę, 18 maja, w naszej szkole, już po raz 15 odbył się Miejski Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS COOL!” dla klas 4-6. W tym roku, oprócz reprezentantów naszej szkoły, w konkursie brali udział uczniowie ze szkół: ZSP5, SP8, SP16, SP21, SP38 oraz SP39.
WYNIKI JUŻ WKRÓTCE!

Od Sławięcic do Rudzińca, czyli Powsinogi na rajdzie

Data dodania: 2016-05-23

W czwartek, 19 maja, 7 członków Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego "Powsinogi", pod opieką pani Magdaleny Łapszyńskiej, wzięło udział w 50
JUBILEUSZOWYM RAJDZIE SZLAKAMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH.
Piękna, wycieczkowa pogoda, malownicza, ciekawa historycznie trasa rajdu oraz dobre humory sprawiły, że rajd można zaliczyć do bardzo udanych. Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji na blogu!
Kliknij tutaj:

Festyn

Data dodania: 2016-05-21

Festyn, na który czekaliśmy z niecierpliwością odbył się z wielkim rozmachem! Mnóstwo sportu, który uwielbiamy, w tym trening piłki nożnej z zawodnikami "Piasta", siatkówka, taniec, sztuki walki, liczne zabawy dla dzieci, losy na loterii Biblioteki Miejskiej, cudowne ciasta
w kawiarence, origami, malowanie twarzy, orkiestra dęta KWK "Sośnica", Straż Pożarna, Policja i Straż Miejska, rękodzieło, dmuchany zamek... Przyszło mnóstwo ludzi całymi rodzinami, aby w w ciepłą majową sobotę ciekawie spędzić czas. Festyn zaliczamy do bardzo udanych, dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tak świetnego rezultatu!!!

Spotkanie z Chinami

Data dodania: 2016-05-20

W piątek, dzięki uprzejmości jednego z rodziców z klasy 2a, mieliśmy
w naszej szkole
egzotycznego gościa z Chin. Towarzyszyła mu pani, która opowiedziała nam między innymi o zwyczajach w Chinach
i o chińskiej szkole. Pani Iwona został ubrana w tradycyjny strój z epoki, wysłuchaliśmy legendy o smokach, dowiedzieliśmy się jak trzymać prawidłowo pałeczki przy jedzeniu, jak grać na egzotycznym instrumencie, jak pisać po chińsku cyfry, i że kolor czerwony jest kolorem przynoszącym szczęście. Okazało się, że uczniowie w Chinach nie mają tak długich wakacji jak my, a w szkole są znacznie bardziej zdyscyplinowani. Może nawiążemy współpracę i się wymienimy?

Plebiscyt i III Powstanie Śląskie

Data dodania: 2016-05-20

W tym roku przypada 95 rocznica plebiscytu narodowościowego na Górnym Śląsku i wybuchu III Powstania Śląskiego. W związku z tą rocznicą członkowie kółka historyczno - regionalnego z opiekunem
p. Ireną Małką wyruszyli na spacer po Gliwicach w poszukiwaniu śladów tych wydarzeń. Uczniowie odnaleźli mogiłę powstańców z lat 1919 - 1921 na cmentarzu św. Wojciecha. Zatrzymali się przy SP 20 przy ul. Jana Śliwki, która nosi imię Powstańców Śląskich i gdzie uczył się powstaniec Jerzy Ziętek. Przy ul. Zwycięstwa 59 uczniowie zobaczyli kamienicę, gdzie mieścił się Polski Komitet Plebiscytowy w latach 1920 - 1921. Zatrzymali się także na ul. Dworcowej, przy tablicy pamiątkowej Wincentego Styczyńskiego - lekarza, który został zamordowany przez Niemców w 1922 r.
Zachęcamy wszystkich do spacerów po naszym mieście w poszukiwaniu ciekawych śladów przeszłości naszego miasta!

« 1...39 40 41 42 43 44 45 ...50 »