Licznik odwiedzin: 2920253

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu".

Data dodania: 2016-11-30

29 listopada odbył się w naszej szkole jubileuszowy X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu", w którym wzięli udział uczniowie z aż 17 szkół gliwickich szkół. Każda drużyna miała za zadanie ułożenie 4 obrazów z 7 części tangramu. Emocje i rywalizacja były ogromne, a jurorzy bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zwyciężyła uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 9. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych dla Szkół Podstawowych „Świetlik”.

Data dodania: 2016-11-27

Konkurs przebiega w dwóch etapach:
- etap przygotowawczy polega na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się od od dnia 18 stycznia do 14 marca 2017r.
- etap drugi – Test Finałowy, który uczniowie napiszą w szkole w dniu 14 marca 2017r.
Opłata konkursowa wymagana przez organizatorów wynosi 8 zł od uczestnika.
Prosimy uczniów o dokonanie wpłat do 20 grudnia 2016r. do p. Zofii Żywickiej (klasy 4-6) i p. Beaty Łakomskiej (klasy 1-3).

Świat zamków

Data dodania: 2016-11-28

Uczniowie klasy 3c zdobyli średniowieczne zamki. A raczej wykonali je z materiałów wtórnych. Teraz zamki przenoszą nas w odległą przeszłość i zdobią hol pierwszego piętra. gratulujemy uczniom fantazji i talentów!

Półkolonie w naszej szkole

Data dodania: 2016-11-21

Serdecznie zapraszamy uczniów na półkolonie organizowane przez naszą szkołę, w terminie 16 - 20 stycznia 2017r.
Liczba uczestników: 60 osób
Cena:100zł
W ofercie: jeden ciepły posiłek, wyjścia ze szkoły – przejazdy autokarem, ew. bilety wstępu.
Zapisy w sekretariacie szkoły od 23 listopada do 16 grudnia 2016r.
(lub do wyczerpania miejsc).

1. PLAN PRACY PÓŁKOLONII W SP 41
  2. Regulamin półkolonii 2017

Zebrane żołędzie

Data dodania: 2016-11-27

Przez jakiś czas zbieraliśmy w szkole żołędzie. Czas podsumować akcję - zebraliśmy kilka wielkich worków tych przysmaków dla zwierzyny leśnej! Teraz żołędzie zostaną przetransportowane przez leśnika i zabezpieczone na ciężki zimowy czas. Niech zwierzątka jedzą na zdrowie w oczekiwaniu na wiosnę!

Wycieczka do planetarium

Data dodania: 2016-11-27

W dniu 25.11.2016r. klasy IIIc i IIId wybrały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Dzieci miały możliwość bliższego poznania Obserwatorium, a także wzięcia udziału w dwugodzinnych zajęciach dydaktycznych na temat „Królestwa planet”. Zapoznane zostały z orientacją na sferze niebieskiej (widnokrąg, zenit, kierunki świata), gwiazdami i gwiazdozbiorami, Układem Słonecznym i jego składnikami, planetami bliższymi i dalszymi. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

Konkurs pięknego pisania

Data dodania: 2016-11-25

W dniu 24.11.2016r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs ”Mistrz pięknego pisania”. Do konkursu przystąpiło 58 uczniów z klas II i III. Zadanie konkursowe polegało na bezbłędnym przepisaniu, zgodnie z zasadami kaligrafii i we właściwej liniaturze tekstu, którego trudność określona była poziomem, na którym znajdowali się uczniowie. Klasy drugie pisały tekst „Kto jest świętym Mikołajem?”, a klasy trzecie „Jak wygląda Pani Jesień?”. Wyniki podamy wkrótce! Organizatorki: K. Fic i B. Łakomska.

Kasztaniaki z klasy 2c

Data dodania: 2016-11-25

Kasztaniaki to świat przyjazny, bezpieczny, kolorowy i wesoły. W takim świecie każdy chciałby zamieszkać. I taki świat odnalazły dzieci z klasy 2c:)

Spełniamy marzenia...

Data dodania: 2016-11-24

Czy zwierzęta mają marzenia? Te z bajek - tak. A te prawdziwe? Być może ich jedynym marzeniem jest napełnić pusty brzuszek, znaleźć kochającą dłoń do głaskania, ciepły kąt do przytulenia... Spełnianie marzeń daje mnóstwo radości. Nie trzeba wiele. Może w domu jest nikomu już niepotrzebny kocyk, miseczka. A może odmówimy sobie drobnej przyjemności i kupimy karmę dla zwierząt, a potem włożymy do kosza w holu naszej szkoły. Wszystkie przyniesione rzeczy zostaną przekazane na potrzeby najmłodszych, bezbronnych, naszych przyjaciół. A skąd wzięły się szczeniaczki w szkole? Przyszły z Paniami, prowadzącymi fundację Szczenięce Marzenia. Nasi najmłodsi uczniowie mogli nie tylko pogłaskać pieski, ale przede wszystkim dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami. Było to urocze spotkanie. Bardzo dziękujemy Paniom za przepiękną lekcję! Przy okazji dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz fundacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na stronę tutaj:)

Świetlicowe Karolinki

Data dodania: 2016-11-24

W grupie 6 świetlicowej uczniowie pod kierunkiem p. Ireny Małki wykonali prześliczne Karolinki z materiałów wtórnych. Niedługo górnicze święto, pamiętajmy, że mieszkamy na Śląsku, bogatym w tradycje i naturalne surowce, a praca górnika należy do najniebezpieczniejszych zawodów.

« 1...39 40 41 42 43 44 45 ...58 »