ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2583460

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Gady, płazy, owady...

Data dodania: 2016-05-04

Dzisiaj w naszej szkole mieliśmy gości. Straszyka australijskiego, krocionoga, ptasznika, skorpiony, żaby, żółwie, jaszczurki i węże. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o zwyczajach tych zwierząt, obejrzeć je z bliska i zmienić swoje, często negatywne nastawienie do tych zwierząt. Bo one są piękne!

Konkurs na słupie - geografia

Data dodania: 2016-04-29

W ostatnim dniu kwietnia została rozstrzygnięta kolejna edycja "Konkursu na słupie", zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Pytania dotyczyły wiedzy z geografii. Aby udzielić prawidłowych odpowiedzi, trzeba było poszperać w atlasach, encyklopediach i w Internecie. Najwyższe miejsce na Ziemi, najniższe, najgorętsze, najzimniejsze, największe jezioro, największa pustynia... Takich zagadek było 12. Najpełniejszych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliła Martyna z klasy 5c, zdobywając "szóstkę" z przyrody oraz główną nagrodę. Brawo! Pozostali uczestnicy zostali obdarowali piątkami i plusami w dzienniku, oraz zakładkami pocieszenia. Imprezę przygotowały panie Zofia Żywicka i Beata Haładus.

Sikorki najlepsze!

Data dodania: 2016-04-29

Brawa dla "Sikorek"! Miło nam donieść, że nasi mali artyści wyśpiewali
I MIEJSCE w kategorii zespołów, w XVIII Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Podczas uroczystej gali, na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, dzieci zaśpiewały swój najnowszy przebój "Il caffe della Peppina".. Warto dodać, że jest to dla "Sikorek" czwarte zwycięstwo z rzędu. Wielkie gratulacje! Dzieci przygotowały do występu panie Małgorzata Morawska i Beata Haładus. Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z koncertu na stronie SIKOREK

Prezenty od Rady Rodziców

Data dodania: 2016-04-29

W piątek 29 kwietnia świetlica szkolna otrzymała 9 prezentów!
To nie zasługa Świętego Mikołaja lecz Rady Rodziców.
Każda z 9 grup świetlicowych ma teraz swój super sprzęt sportowy do gier i zabaw na boisku szkolnym. A niedawno każda świetlica od Rady Rodziców dostała zestaw gier i zabaw planszowych!

Bardzo, bardzo dziękujemy!{#smile}

Akademia Małego Kibica

Data dodania: 2016-04-29

Klasy 3a,b,c uczestniczyły w Akademii Małego Kibica. Pod czujnym okiem Policjantek z Miejskiej Komendy Policji w Gliwicach uczniowie klas trzecich uczyli się właściwego i pozytywnego kibicowania.
Po zaciętej rywalizacji wygrała 3a. Zawodom i kibicowaniu przyświecała zasada fair play!

Bank w szkole

Data dodania: 2016-04-27

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z bankiem PKO BP I/O
w Gliwicach i promuje oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności.
To opłacalna inwestycja, ponieważ uczy dzieci szacunku do pieniądza, umiejętności gospodarowania posiadanymi środkami, a na dodatek jest korzystnie oprocentowana. W środę w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki banku, panią Martę Watołę i panią Barbarę Dudzicz, które przygotowały dla dzieci prezentację na temat banku. Uczniowie klasy Ie, IIc i IIIb poznali bankowe pojęcia, mogli policzyć pieniądze
w liczarce, pooglądać kolekcjonerskie okazy monet. To była bardzo dorosła lekcja!

Spotkanie Pokoleń

Data dodania: 2016-04-25

W dniu dzisiejszym, 25 kwietnia, delegacja naszej szkoły na czele
z panią dyrektor Joanną Łomnicką-Łakomy uczestniczyła
w uroczystościach "Spotkanie Pokoleń", na terenie Cmentarza Centralnego. Jak co roku, Spotkanie Pokoleń jest organizowane dla uczczenia więźniów zamordowanych w Gliwickich filiach hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz ofiar Marszu Śmierci zamordowanych
w styczniu 1945r. przez konwojentów SS.
Pomiędzy 17, a 21 stycznia 1945r. przeprowadzono ewakuację więźniów z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Ogółem ewakuowano około 56 tys. więźniów, z których około 14 tys. poprowadzono trasą: Oświęcim – Tychy – Gliwice. W Gliwicach w pierwszej kolejności ewakuowano więźniów
z czterech gliwickich podobozów KL Auschwitz. Do opuszczonych baraków skierowano więźniów docierających do miasta w pieszych kolumnach z Oświęcimia. Po dotarciu do Gliwic, kolumny więźniów przechodziły dzisiejszymi ulicami Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Wrocławską, Daszyńskiego, Rybnicką, Jagiellońską i Franciszkańską. W Gliwicach przeformowano piesze kolumny i załadowano do otwartych wagonów towarowych, którymi wywożono więźniów na zachód. 

Podsumowanie zbiórki puszek aluminiowych

Data dodania: 2016-04-22

Zakończyliśmy konkurs na zbiórkę puszek w klasach, w ciągu jednego tygodnia. Zebraliśmy 2285 puszek! Gdyby każdego tygodnia udało się zebrać tyle puszek, to w ciągu roku szkolnego byłoby ich 86830! Najwięcej puszek zebrała klasa Ia - 578 puszek, drugie miejsce zajęła klasa III a - 384 puszki, trzecie miejsce klasa IId - 371 puszek. Serdecznie gratulujemy! Poza konkursem puszki zbieramy cały rok!

Szyjemy Misia Bzika!

Data dodania: 2016-04-23

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do ogólnoszkolnej akcji szycia misia Bzika, który, mamy nadzieję, będzie hitem tegorocznego festynu osiedlowego: "Mam bzika na punkcie Sikornika". Festyn odbędzie się w dniu 21 maja w godzinach 10:00 - 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 23. Misie można uszyć na podstawie szablonu lub według własnego projektu, z dowolnych materiałów.

22 kwietnia - Święto Ziemi - prezentacja mody ekologicznej

Data dodania: 2016-04-22

Dzisiejszy dzień uczciliśmy pokazem mody ekologicznej, przygotowanej na konkurs przez uczniów. Zmieniliśmy nieco zasady konkursu, ze względu na to, że nie wszystkie klasy miały po trzech kandydatów do prezentacji. Niektóre stroje prezentowały się szczególnie ciekawie! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie!

« 1...40 41 42 43 44 45 46 ...49 »