Licznik odwiedzin: 2761926

Konkurs na najciekawsze maski rozstrzygnięty

Data dodania: 2019-03-08

Zakończyliśmy szkolny konkurs na najciekawsze maski karnawałowe, którego pomysłodawczyniami były panie: Bożena Asman-Nowakowska, Katarzyna Kapuścińska i Małgorzata Nieroda. Gratulujemy niebanalnych pomysłów i dziękujemy za udział w konkursie!

,,Złap wiatr w żagle, obierz właściwy kurs” TARGI EDUKACYJNE

Data dodania: 2019-03-08

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w Gliwickich Targach Edukacyjnych klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalne.

Termin: 29.03.2019r.
Miejsce : Hala sportowa CKZiU ul. Kozielska 1

Tegoroczne Targi Edukacyjne odbywają się pod hasłem: ,,Złap wiatr w żagle, obierz właściwy kurs”.Ich przebieg jest pomyślany tak, aby uczniowie otrzymywali od doradców zawodowych obecnych na targach, mapy z informacją o szkołach. Na stoiskach szkół będą czerwone i zielone kropki, które uczniowie, chodząc pomiędzy stoiskami, będą przyklejać przy interesującej ich (zielona kropka) lub nie, (czerwona kropka), szkole. To jaka szkoła otrzyma daną kropkę u danego ucznia, będzie zależne od wybranych przez niego, a umieszczonych również na mapie, predyspozycji i zainteresowań.Chcemy, aby uczeń wychodził z Targów z wiadomościami jakie szkoły są dla niego najlepsze. Mapy do zabawy będą również dostępne na stoisku PPP.

Zapraszamy serdecznie!

Międzyszkolny Turniej Sportowy klas drugich

Data dodania: 2019-03-07

W środę przedstawiciele klasy drugiej "a" i drugiej "b" reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym klas drugich, który odbył się w SP 5. Uczestnicząc w bardziej i mniej skomplikowanych zadaniach sportowych, nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce!

W kinie

Data dodania: 2019-03-06

Uczniowie klasy 2B wykorzystali dzisiaj swoją nagrodę za udział w konkursie FORUM - DZIECIOM i spędzili czas szkolny w kinie, gdzie z przyjemnością oglądali film o tresowaniu smoków. Warto próbować swoich sił w konkursach!

Bal karnawałowy klas czwartych

Data dodania: 2019-03-06

W Tłusty Czwartek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy przebierańców klas czwartych. Uczniowie świetnie się bawili, tańcząc przy muzyce i zajadając się pączkami. Niektórzy zrobili spore wrażenie swoim karnawałowym przebraniem!

Połkolonie zimowe

Data dodania: 2019-03-01

W czasie ferii nasi uczniowie mieli możliwość skorzystania z zajęć organizowanych w ramach półkolonii zimowej. Zajęcia odbywały się według ustalonego wcześniej harmonogramu. Dzieci uczestniczyły w różnorakich zabawach i wycieczkach. Spędziły kreatywnie czas wolny, nie dając nudzie dojść do głosu. Taka forma wypoczynku dla uczniów jest w naszej szkole bardzo pozytywnie oceniana przez społeczność szkolną.

Projekt społeczny

Data dodania: 2019-02-26

Dwóch sympatycznych licealistów z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Filomata w Gliwicach zjawiło się dzisiaj w naszej szkole z tytułu inicjatywy społecznej "Poklikani". Zaprosili uczniów ze świetlicy do udziału w warsztatach programowania. Dzieci bardzo chętnie przyjęły zaproszenie, dzięki któremu mogły poznać tajniki języka programowania Scratch. W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze z czterech, a właściwie pięciu ;) zaplanowanych spotkań, na którym już teraz przekonaliśmy się, że programowanie nie musi być ani nudne, ani trudne. Na kolejnych wtorkowych spotkaniach uczniowie zbudują z klocków helikopter, który potem zaprogramują tak, aby skomputeryzowana zabawka mogła unieść przyczepioną klockową pandę. Na pamiątkę udziału w projekcie dzieci otrzymają certyfikat uczestnictwa w spotkaniach.

100 groszy na stulecie banku

Data dodania: 2019-02-26

W tym roku szkolnym wyjątkowo często pojawia się liczba "100", ale okazji ku temu nie brakuje. Tym razem 100 grosików na 100 - lecie Banku PKO BP zostało schowanych w butelce, a konkurs dotyczący trafnie wytypowanej liczby ogłosiła tuż przed feriami Żyrafka Lokatka. Konkurs został rozstrzygnięty, dwie osoby trafiły w punkt. Gratulujemy wygranej w kolejnym konkursie żyrafkowym, tym razem Marysi i Kamilowi, uczniom klasy 2b:)

XIX Edycja Góry grosza

Data dodania: 2019-02-19

Każdego roku przystępujemy do wielkiej ogólnopolskiej akcji zbierania drobnych monet. Drobniaki, wrzucane co roku do zorganizowanych w klasach skarbonek, to wielka pomoc społeczna w Polsce. Dzięki Górze Grosza zakupiono i doposażono małe domy dziecka, czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych. Tam osierocone i niechciane dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Podczas XIX już edycji udało się zebrać w naszej szkole: 4672 monety o wartości 1 grosza, 2896 monet o wartości 2 groszy, 2445 monet o wartości 5 groszy, 259 monet o wartości 10 groszy, 155 monet o wartości 20 groszy, 20 monet o wartości 50 groszy, 4 złotówki i jedną monetę o wartości 2 złotych, czyli razem 10 tysięcy 452 monety! Dało to wartość 268 złotych i 79 groszy!  Wszystkie te pieniądze wysłaliśmy na adres fundacji. Niech czynią dobro, dzięki pomocy społeczności szkolnej - dziękujemy!

Origami

Data dodania: 2019-02-11

Podczas warsztatów origami z panią Agnieszką Lanuszny w styczniu i lutym, uczestnicy stworzyli urocze małe żółwie z papierowych modułów. Tym razem potrzeba było jedynie około 150 modułów aby powstał żółw. Efekty pracy dzieci podziwiać można na zdjęciach.

« 1 2 3 4 5 6 ...51 »