Rozwijamy się

Uczniowie w Śląskim Planetarium w Chorzowie

Data dodania: 2018-01-19

Czy wiecie co to jest planetarium? To nazwa bardzo interesującego urządzenia stojącego w centralnej części sali projekcyjnej, w charakterystycznym z wyglądu budynku, które swą nazwę zawdzięcza właśnie temu urządzeniu. Dzięki planetarium, możemy przenieść się w odległe zakątki kosmosu, poznając jego tajemnice i nie ruszając się z fotela! Planetarium Śląskie to największe i najstarsze polskie planetarium, które powstało w 1955 roku w Chorzowie, dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą, stanowiącą ekran sztucznego nieba. Uczniowie klasy 1b oraz 3e w piątek odwiedzili planetarium, uczestnicząc w seansie "Kometa nad Szwajcarską Doliną", a następnie odwiedzając Obserwatorium Astronomiczne, z wielką lunetą do prowadzenia obserwacji rzeczywistego nieba. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o wiedzę astronomiczną. Zapamiętają to miejsce jako możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz ciekawego spędzenia czasu.