Licznik odwiedzin: 2761943

Poznajemy różne zawody

Data dodania: 2019-02-06

Poznawać różnorakie zawody można na lekcji w klasie. Ale nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania i rozmowy z pracującą osobą w miejscu jej pracy. W ramach projektu "Poznajemy różne zawody", w dniu 6 lutego, na zaproszenie taty jednej z uczennic klasy 2a, Alicji, uczniowie tej klasy odwiedzili serwis narciarsko - rowerowy. Na miejscu dzieci zapoznały się z asortymentem serwisu, zobaczyły według jakiej zasady dobiera się buty narciarskie i narty, aby jazda była bezpieczna, mogły przymierzyć kaski narciarskie oraz zapoznały się z budową roweru i niezbędnym wyposażeniem gwarantującym bezpieczną jazdę. Uczniowie odwiedzili warsztat, gdzie pracownicy naprawiają sprzęt zimowy i rowery oraz przygotowują sprzęt do bezpiecznego i wygodnego użytkowania. Panowie rozmawiający z dziećmi poświęcili wiele uwagi na sprawy związane z bezpieczeństwem podczas aktywnego wypoczynku. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane łakociami oraz otrzymały na pamiątkę taśmy odblaskowe. Najaktywniejsi dostali w nagrodę światełka rowerowe. To była niezapomniana lekcja w terenie!