Bezpieczny Internet

Data dodania: 2019-03-14

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w  tym również w Polsce. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W naszej szkole w lutym, pod hasłem „Moja klasa jest bezpieczna w Internecie”, obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu naszych dzieci do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką o bezpieczeństwie online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Przeprowadzono z tej okazji lekcje i pogadanki o bezpieczeństwie w sieci, na podstawie których uczniowie wykonali bardzo ciekawe plakaty dotyczące tej tematyki. Prace utworzyły wystawę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Najciekawsze plakaty wykonała klasa 1c, 5a, 6a i 7b. Prócz tego nasi uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując testy o bezpieczeństwie. Można rzec, że są dobrze zorientowani w kwestii bezpieczeństwa, znają zagrożenia wynikające z przebywania w Internecie, ale i korzyści wynikające z jego używania.
Gratulacje! Nauczyciele informatyki