Biblioteka: Aktualności Archiwum

Bal!

News

Dziś w szkole wielki bal, a w bibliotece tacy goście!!!

Cztery małe rude liski

A oto, do czego przydają się małe papierowe arcydziełka, robione przez dzieci na warsztatach "Origami z Mają"

Animals - letter shape design

News

Kształty zwierząt zbudowane z liter tworzyli w ubiegłym tygodniu na lekcji bibliotecznej, uczniowie klasy 5b. Zadanie polegało na wygenerowaniu sylwetek zwierząt na platformie WordArt. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa miała do wyboru: ssaki, gady, ryby, ptaki i owady. Następnie, z pomocą leksykonów i encyklopedii, uczniowie wyszukiwali nazwy zwierząt zaliczanych do wymienionych gromad. Aby zadanie nie było za proste, trzeba było przetłumaczyć wszystkie nazwy na język angielski. W ruch poszły słowniki - i te tradycyjne i te internetowe.
Kolejny etap to praca na platformie. Trzeba było zdecydować się na kształt i kolor czcionki oraz wybrać odpowiednią sylwetkę.
Potem wystarczyło już tylko zapisać plik na pulpicie i wydrukować.
Gotowe prace można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stać się bazą do tworzenia innych prac plastycznych, wycinanek, laurek, mogą stać się samodzielnie wykonaną pomocą naukową na lekcje języka angielskiego. Ten ostatni pomysł najbardziej się nam podoba :-)
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był raport z kursu "Social media in the classroom", przygotowany przez uczestniczki szkolenia w Barcelonie.

...
48 »