Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Pierwszaki w bibliotece

News

Uroczyście informujemy, że wszystkie pierwszaki są już czytelnikami szkolnej biblioteki!
W tym tygodniu, klasy 1a, 1b i 1c brały udział w inauguracyjnej lekcji bibliotecznej i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niech radość z obcowania z książką pozostanie w dzieciach na zawsze!

Naprawiamy pluszaki

News

Ubiegłoroczna inicjatywa "Twoje warsztaty w bibliotece" również w tym roku szkolnym działa pełną parą. Dziś drugie życie otrzymały nieco sfatygowane biblioteczne pluszaki. Po zajęciach znów trafiły na półki i "pilnują" książek o zwierzętach.
Środowe zajęcia prowadzone są przez Maję z klasy 5d. Uczestniczą w nich koleżanki i koledzy z klasy.
Własne warsztaty w bibliotece może prowadzić każdy uczeń. Wystarczy zgłosić temat, zaproponować porę zajęć i już!
Zapraszamy!

Poezja łączy pokolenia

News

Konkursem "Poezja łączy pokolenia" zakończyliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Konkurs odbywa się w szkole od lat według takiej samej formuły - występują dorośli, a oceniają dzieci. Uczestnikami są zawsze nauczycielki przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym roku, szczęścia spróbowali również najmłodsi.
Podczas tegorocznej edycji czytaliśmy wiersze Michała Rusinka, który osobiście życzył uczestnikom... dobrej dykcji.
Wszyscy spisali się na medal i zdobyli ex aequo pierwsze miejsce! Gratulacje!
Konkurs przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska-Małyszko.

...
52 »