Rozwijamy się

CZWARTEK 7.45 – 12.45

PIĄTEK 7.45 – 13.45

Biblioteka na medal!

MAMY BIBLIOTEKĘ NA MEDAL!

Mocny akcent na zakończenie roku szkolnego. Certyfikat dla naszje biblioteki od redakcji Bibliotek Szkolnych Online!

"Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że biblioteka działająca w Państwa szkole, w roku szkolnym 2017/18 dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online”

Siadam i czytam!

„SIADAM I CZYTAM!” - tak nazywała się jednodniowa akcja czytelnicza, przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Każdy, kto chciał pokazać, ze czytanie jest dla niego ważne i nie potrzebuje wygodnej pozycji, aby zatopić się w lekturze, mógł dzisiaj czytać dosłownie wszędzie! Warunek był jeden – trzeba było usiąść na specjalnie przygotowanym siedzisku. Siedziska przygotowaliśmy sami, wykorzystując niepotrzebne kartony z makulatury.

Podkładka podniesiona do góry oznaczała, że właśnie w tym momencie, w miejscu, w którym stoję, za moment… siadam i czytam! Był to sygnał dla dyżurujących nauczycieli i pozostałych koleżanek i kolegów, że właśnie czytam nie zamierzam ruszać się z miejsca, bo chroni mnie dzisiaj czytelniczy immunitet! Wszyscy, którzy nasz fragment przestrzeni upatrzyli sobie wcześniej na miejsce zabawy, muszą dzisiaj ustąpić nam pierwszeństwa.

Czytaliśmy na podłodze na holu, na podwórku, na boisku, na bieżni... gdzie się nam podoba i koniec! :-) Można było korzystać ze swoich książek oraz ze specjalnie przygotowanej na tę okazję oferty w bibliotece.
Zabawa bardzo się podobała i będziemy ją na pewno powtarzać jeszcze nie jeden raz.

...
42 »