Wakacje

Biblioteka: Aktualności

POEZJA ŁĄCZY POKOLENIA

W piątek odbył się w naszej szkole doroczny konkurs recytatorski

"POEZJA ŁĄCZY POKOLENIA"

Przypomnijmy, uczestnikami konkursu są dorośli, a oceniającymi dzieci. We wspólnej zabawie biorą udział nauczyciele, wychowawczynie przedszkoli i zaproszeni goście.

W tym roku do rywalizacji stanęli: pani dyrektor Joanna Łomnicka – Łakomy, panie Jolanta Wiltosz i Katarzyna Maks z Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 3, nauczyciel wychowania fizycznego pan Kamil Stęplowski oraz gość specjalny – rodowita Włoszka, pani Adriana Loiodice doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczestnicy prezentowali „łamiące języki” wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej. Okazało się, że wszyscy spisali się doskonale i decyzją dziecięcego jury, któremu przewodniczyła pani Karolina Gniewek z Miejskiej Biblioteki Publicznej, zajęli ex aequo pierwsze miejsce!

Wystąpiły również nasze "Sikorki", które specjalnie dla pani Adriany odświeżyły swój ubiegłoroczny przebój " Il caffe della Peppina".

Chyba się podobało... ;-)

I na koniec wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Konkurs przygotowały panie – Beata Haładus

i Beata Kaczorowska - Małyszko