Licznik odwiedzin: 2920287

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Dla uczniów: Face to Face with the World

Face to Face with the World

W roku szkolnym 2019/20 przyłączyliśmy się do międzynarodowego projektu edukacyjnego
FACE TO FACE WITH THE WORLD

Jest to autorski projekt edukacyjno - humanitarny, skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce, które chcą nawiązywać kontakty i prowadzić lekcje online ze szkołami oraz instytucjami społecznymi z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu   nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Po zakończonym projekcie wszystkim szkołom, które zrealizują projekt zostanie przesłany  „Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno –Edukacyjny -Szkoła zmieniająca świat”

Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Kenii. Już wkrótce odbędą się pierwsze lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne.

Pieczę nad realizacją programu sprawuje szkolny koordynator projektu - pani Dorota Prażuch, przy współudziale pań Beaty Haładus i Aleksandry Kołodziejczyk.

Głowna strona projektu  TUTAJ