Tydzień Lekcji Otwartych 4 - 8 marca 2019

Dla uczniów: eTwinning

Czym jest eTwinning?

eTwinning  jest programem zrzeszającym szkoły i przedszkola z całej Europy,
które współpracują między sobą za pomocą nowoczesnych mediów elektronicznych.
Program daje możliwości współpracy między placówkami, poprzez tworzenie projektów, które realizowane są w określonych ramach czasowych. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy. Biorą w nim udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również wychowawcy świetlic, bibliotekarze szkolni i pedagodzy.

Szkolnym koordynatorem programu eTwinning jest pani Katarzyna Kapuścińska.

Yeni Yılınız kutlu olsun!

News

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się kolejny projekt, realizowany w ramach innowacji Szkolny Klub Europejski, w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+.
"Yeni Yılınız kutlu olsun" to po turecku "Szczęśliwego Nowego Roku". Oto szczegóły :)

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie znają już uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zgłosili się do międzynarodowego projektu e-twinning "Write, draw and send", prowadzonego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z Turcji, oczywiście po angielsku. W grudniu - pod okiem nauczycielek języka angielskiego, pań Aleksandry Kołodziejczyk i Ewy Garczyńskiej - dzieci napisały pierwsze listy oraz przygotowały własnoręcznie robione kartki noworoczne dla swoich nowych, zagranicznych przyjaciół.
Nieprzypadkowo zgłosiliśmy się do projektu, którego częścią jest tworzenie prac ręcznych. Po kursie we Florencji wiemy, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa sztuka. Współpracujemy z trzema tureckimi szkołami, pierwsze listy powędrowały do nadmorskiej miejscowości Karataş, położonej w prowincji Kahramanmaraş.

Nasze projekty

News

Do kwietnia 2018 roku nasza szkoła brała udział w 5 projektach:

1. Christmas tradition around Europe (Bożonarodzeniowe tradycje w Europie)
2. This is me (To ja)
3. Vianočná pohľadnica (Pocztówka świąteczna)
4. A bookmark exchange (Wymiana zakładek do książek)
5. Let's play (Bawmy się)

Udział w każdym projekcie potwierdzony jest certyfikatem, który dumnie prezentuje się na naszej eTwinningowej tablicy!

W kwietniu bieżącego roku otrzymaliśmy akceptację na stworzenie projektu "Easter cards", który wcieliliśmy w życie wraz z 15 europejskimi partnerami, między innymi z Włoch, Rumunii, Turcji, Niemiec i Polski.
Efektem finalnym programu była wymiana kartek wielkanocnych pomiędzy uczestnikami projektu. W naszej szkole kartki tworzyły klasy I-III. Projekt został zakończony, jednakże współpraca między szkołami partnerskimi nie skończyła się, a nowe pomysły na kolejne projekty rodzą już się w naszych głowach :)