Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Islandzka przygoda

Dziś ostatni dzień kursu "Structured Educational Visit to School/Institutes & Training Seminars in Iceland" w Reykjaviku. Panie Joanna Łakomy, Dorota Prażuch i Beata Haładus otrzymały dziś certyfikaty, potwierdzające udział w kursie, z oceną EXCELLENT!
Mnóstwo inspiracji, nowych doświadczeń i nowych, międzynarodowych przyjaźni.
Szkolenie w Reykjaviku skupione było wokół wizytowania szkół i wykładów na uniwersytecie. Był również czas na poznawanie przyrody i cudów natury Islandii.
Choć islandzka pogoda nas nie rozpieszczała, żal opuszczać to wyjątkowe miejsce.

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Dzień Świętego Patryka

News

W poniedziałek, 18 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka, mieliśmy także okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii oraz jak zawsze wykazać się ogromną kreatywnością. Zielony i radosny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego ułożenia flagi Irlandii na sali gimnastycznej. Następnie losowalismy hasła związane z Irlandią, do których mieliśmy w klasach ułożyć listę wyrazów - skojarzeń w języku angielskim, realizując założenia metody CLIL. Efekty naszej pracy oraz znajomości języka, są do dzisiaj widoczne na korytarzach szkoły. Przez chwilę mogliśmy stać się irlandzkim skrzatem z rudą brodą w dużym zielonym kapeluszu..

Brawa za zgranie i zaangażowanie!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Kodujemy

News

Uczestnictwo w projekcie Erasmus+ "Otwarci na naukę, otwarci na świat" wyzwala w nas nową energię. Tym razem w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny ruszyła akcja "Wszyscy w SP 41 kodują". Inaugurację zajęć zapoczątkowali rodzice z 3a i 3b, którzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Bożenę Asman-Nowakowską i Karinę Wódkowską-Semik.

Kierunek - Islandia!

Dzisiaj, na ostatnią mobilność, wyrusza ostatnia trójka nauczycieli. Pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy, wraz z koordynatorkami projektu, paniami Dorotą Prażuch i Beatą Haładus, lecą na szkolenie do Reykjaviku.
Tak daleko jeszcze nas nie było. To aż 2800 km od Gliwic!
Trzymamy kciuki za bezpieczną podróż i czekamy na pierwsze wieści z Islandii.

Gangi þér vel! Jeśli wierzyć translatorowi, tak właśnie życzy się po islandzku powodzenia!

...
18 »