ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2740898

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Florencja w pigułce

News

Brunelleschi, Clet i lampredotto. Jeśli jesteście ciekawi co kryje się pod tymi słowami, koniecznie obejrzyjcie najnowszą erasmusową gazetkę.
Uczestnicy ostatniego tegorocznego kursu, przygotowali minireportaż fotograficzny, dotyczący Florencji. Tam właśnie odbywał się kurs, w którym uczestniczyły panie Agnieszka Lanuszny i Aleksandra Kołodziejczyk oraz pan Beniamin Piksa. Zapraszamy na hol na parterze.

Plastyka na angielskim? Dlaczego nie!

News

Nauczycielka języka angielskiego, pani Aleksandra Kołodziejczyk, uczestniczka kursu „Art as therapy” we Florencji, w pracy z uczniami postanowiła wykorzystać techniki poznane na szkoleniu. Na zajęciach kółka języka angielskiego wprowadziła elementy plastyki do utrwalenia słownictwa i gramatyki.
Uczniowie mieli za zadanie narysować autoportret, składający się z różnych elementów wybranych postaci. Następnie tworzyli opis swojej pracy z wykorzystaniem przymiotników dzierżawczych oraz dopełniacza saksońskiego. Przy okazji powtórzyli słownictwo związane z częściami ciała i nazwy ubrań. Na koniec uczniowie prezentowali swoje dzieła pozostałym uczestnikom kółka. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, ich prace były pomysłowe, a opisy ciekawe i szczegółowe. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli nie tylko poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale również mieli możliwość wyrażenia siebie w sposób twórczy.
Już wkrótce cała „grupa florencka” podzieli się swoimi doświadczeniami z gronem pedagogicznym, na specjalnych warsztatach dla nauczycieli. Nie możemy się doczekać.

Klasa 5a we Florencji

News

Tymczasem w klasie 5a odbyły się zajęcia inspirowane kursem we Florencji. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży Florencja, jaka rzeka przez nią przepływa, jaka jest powierzchnia miasta i ilu ludzi w nim mieszka. Było także sporo informacji i ciekawostek na temat historii miasta. Na prezentacji przygotowanej przez panią Agnieszkę Lanuszny, uczestniczkę kursu, dzieci mogły zobaczyć najpiękniejsze miejsca we Florencji. Później był czas na pytania i dyskusję. Przy okazji uczniowie uczyli się nazwy miasta w różnych językach, kolorowali flagę Włoch i lilię będącą symbolem miasta. Kolejne zajęcia inspirowane Florencją już wkrótce!
Pani Agnieszce i jej wychowankom gratulujemy kreatywności!

Konferencja w WOM

News

W dniu 5 listopada Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach odbyła się konferencja dla przyszłych beneficjentów programu Erasmus+. Jednym z punktów spotkania było przedstawienie dobrych praktyk. Z dumą informujemy, że to właśnie nasz projekt "Otwarci na naukę, otwarci na świat" został wybrany do prezentacji przed uczestnikami konferencji. Na zdjęciach - koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus oraz pani Katarzyna Kapuścińska, wraz z którą będziemy pracować nad kolejnym wnioskiem Erasmus+ dla naszej szkoły.

Uliczkę znam w Barcelonie...

News

Prognozy meteorologiczne na weekend nie napawają optymizmem, przenieśmy się zatem do... Barcelony!
Na holu parteru możemy podziwiać piękne zdjęcia z tego miasta i powędrować "palcem po mapie" po barcelońskich zaułkach.
Wystawkę przygotowały uczestniczki październikowego kursu w Barcelonie "Social media in the classroom", panie: Magdalena Łapszyńska, Zofia Żywicka i Iwona Czekalska. Zapraszamy!

« 1
...
7 8 9 10 11 12 13
...
21 »