ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2583462

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Euroweek za nami!

News

Zakończył się kolejny "Euroweek" z udziałem uczniów naszej szkoły. Przypominamy, ze jest  to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Program Euroweek budził coraz większe zainteresowanie, poszerzono więc jego tematykę i formy szkolenia, by sprostać rosnącej ilości uczestników. Projekt zaczął zwracać uwagę świata. I tak, wolontariusze z innych krajów, przewodniczący organizacji młodzieżowych z całego świata, zaangażowali się do współpracy poprzez organizacje partnerskie oraz system referencyjny. Do uczestnictwa w programie Euroweek zapraszano przede wszystkim studentów szkół wyższych. Z czasem Euroweek objął również swoim programem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Od 2011 roku uczestnikami programu są również grupy młodzieży z różnych krajów europejskich.

[Informacje pochodzą ze strony Fundacji Euroweek]

Nasza młodzież uczestniczyła w tej imprezie pod opieką pań Małgorzaty Nowakowskiej, Eweliny Paluch i Anny Wasilewskiej. Wszystkie panie, aby jeszcze lepiej móc koordynować działania i komunikować się z wolontariuszami z różnych stron świata, uczestniczyły w intensywnym kursie języka angielskiego w Dublinie, w ramach programu Erasmus+.

Buenos dias!

News

A dziś mała ściąga dla wszystkich, którzy wybierają się do Hiszpanii.
Jak się po hiszpańsku poprawnie przywitać, pozdrowić i grzecznie pożegnać, wie już cała klasa 4a. Wychowawczyni, pani Agnieszka Lanuszny, przygotowała dla swoich podopiecznych specjalną lekcję na temat hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. A to wszystko w ramach realizowanego w szkole otwartego projektu edukacyjnego "Przystanek Hiszpania".
Muchas gracias!!!

A może do Irlandii?

Jeżeli ktoś planuje wybrać się w wakacje do Irlandii i nie wie od czego zacząć, to na holu na parterze znajdzie podpowiedź.
Uczestniczki ostatniej tegorocznej mobilności do Dublina - panie Ewelina Paluch, Anna Wasilewska i Małgorzata Nowakowska, przygotowały gazetkę pełną ciekawostek na temat "Zielonej Wyspy". Zapraszamy!

Piszą o nas w gazecie!

Informacja naszej o lekcji ze studentami z Hiszpanii "Let's talk about Spain", trafiła do papierowego wydania Miejskiego Serwisu Informacyjnego! Teraz o naszym udziale w programie Erasmus+ wiedzą już całe Gliwice!
Najnowszy numer gazetki wraz z ulotką na temat projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", rozdawaliśmy rodzicom podczas popołudniowego spotkania w szkole.


Czas relaksu

News

Gdy stres i napięcie dają o sobie znać, najlepiej zrobić sobie przerwę i najzwyczajniej w świecie odpocząć. Ale jak tego dokonać na lekcji w szkole?
Wiedzą już o tym uczniowie klas trzecich, którzy po wyczerpującym teście trzecioklasisty, mieli okazję zregenerować siły na specjalnych zajęciach relaksacyjnych.
Scenariusz zajęć został opracowany na podstawie doświadczeń z kursu "Coaching in educational contexts to reduce early school leaving" w Madrycie, w którym w ramach programu Erasmus+ uczestniczyły panie: Renata Linek - Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i na stałe zagości w planie zajęć wychowawczych od przyszłego roku szkolnego.
Konspekt zajęć jest już na oficjalnej stronie projektu w zakładce "Dobre praktyki" do wykorzystania przez nauczycieli z całego kraju.

« 1
...
9 10 11 12 13 14 15
...
18 »