ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2813361

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Rok w pigułce

Czas podsumować nasz rok z Erasmusem. Trudno opisać ogrom wrażeń, emocji i satysfakcji, jakie przyniósł nam udział w projekcie. Najlepiej zrobią to za nas statystyki.

Oto zestawienie najważniejszych działań w telegraficznym skrócie.

 • Dziesięciu nauczycieli wzięło udział w czterech mobilnościach.

 • Szkoliliśmy się w Grenadzie, Bolonii, Madrycie i Dublinie.

 • Kursy, w których braliśmy udział dotyczyły sportu , promocji szkoły, pedagogiki i języka angielskiego.

 • Na kursach porozumiewaliśmy się w języku angielskim i włoskim.

 • Wzięliśmy udział w 4 szkoleniach w ramach WDN.

 • Szkoliliśmy się również w Polsce – w Narodowej Agencji w Warszawie, w Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz na licznych webinariach.

 • Sami zorganizowaliśmy szkolenia – dla nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i Katowic.

 • Nawiązaliśmy fantastyczną współpracę z Uniwersytetem Śląskim.

 • Uruchomiliśmy „Przystanek Hiszpania”, który swoim patronatem objął Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii.

 • Zorganizowaliśmy dla uczniów konkursy, akcje edukacyjne i nawet olimpiadę sportową!

 • Przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców 4 gazetki na temat odwiedzanych przez nas miejsc

 • Przeprowadziliśmy z uczniami kilkanaście lekcji, inspirowanych udziałem w zagranicznych szkoleniach.

 • Dwa razy zaprosiliśmy do szkoły studentów z Hiszpanii.

 • Zrealizowaliśmy kilka projektów w ramach programu eTwinning.

 • Pomysłami na lekcje dzielimy się z całą Polska w zakładce „Dobre praktyki”.

 • O naszych szkolnych imprezach pisał dwa razy na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Gliwicach, Uniwersytet Sląski w Katowicach oraz portal Dzisiaj w Gliwicach.

 • Znaleźliśmy się też na łamach Miejskiego Serwisu Informacyjnego.

Co przyniesie kolejny rok? Panie koordynatorki pracują właśnie nad formalnościami dotyczącymi przyszłorocznych mobilności i układają harmonogram działań na następny rok. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapowiada się jeszcze ciekawiej!

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszym udziale w programie, zapraszamy do regularnego śledzenia strony projektu oraz na nasz profil na Facebooku.

O Hiszpanii po angielsku

Ostatnie tygodnie nauki to czas powtórek umiejętności, wypracowanych przez cały szkolny rok. Jak ten obowiązkowy element edukacji urozmaicić, aby po pierwsze - nie był nużący, a po drugie - wnosił coś nowego, wiedzą uczniowie klas młodszych. A wszystko dzięki lekcjom języka angielskiego, realizowanym przez panią Aleksandrę Kołodziejczyk, która w taki oto sposób dołączyła do "Przystanku Hiszpania"!
Uczniowie klas 1-3 na lekcjach języka angielskiego dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Hiszpanii, przy okazji doskonaląc swoje umiejętności językowe.
Pierwszoklasiści poznali hiszpańską rodzinę królewską. Oglądając różne zdjęcia z życia królewskiej rodziny, uczniowie ćwiczyli umiejętność samodzielnego budowania zdań, opisujących czyjś ubiór oraz nauczyli się nowego słownictwa. Drugoklasiści poznali kilka charakterystycznych miejsc w Hiszpanii i poćwiczyli przy tym użycie czasowników.
Natomiast trzecioklasiści dowiedzieli się, jak wygląda rozkład dnia ich hiszpańskich kolegów. Na lekcji uczniowie mogli utrwalić podawanie godziny i przećwiczyć użycie pytań o godzinę wykonywania jakiejś czynności.

Polska - Senegal 8:7!

 A oto fragment Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły:

"Nasz udział w programie Erasmus+ ma na celu długofalowe wzmocnienie obszarów, które odpowiadają za kształcenie ucznia szkoły podstawowej [...], zdolnego do współdziałania w grupie, w duchu tolerancji i poszanowania wartości".
Poniżej relacja z kolejnej sportowej imprezy, która idealnie obrazuje, w jaki sposób realizujemy założenia projektowe w praktyce.
Więcej w LINKU na stronie szkoły.
A tak o naszej imprezie pisze najpopularniejszy gliwicki portal DZISIAJ W GLIWICACH!

Tak inspiruje Erasmus+ !

W dn. 5 czerwca odbyły się w naszej szkole pierwsze w historii otwarte igrzyska lekkoatletyczne. Pod hasłem „Bijemy rekordy” w licznych konkurencjach sprawdzali swoje sportowe możliwości uczniowie klas – od 1 do 7. Po uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, wszyscy zawodnicy wykonali wspólną rozgrzewkę. Do rywalizacji zgłosiła się ponad połowa całej szkolnej społeczności. Swoich sił spróbowali nawet ci, którzy do tej pory stronili od sportowego wysiłku. Z pewnością przyczyniła się do tego różnorodność konkurencji, starannie dobranych przez organizatorów. Ci, którzy nie brali udziału w zawodach, mogli korzystać ze specjalnej strefy aktywności, wyposażonej w atrakcyjne przyrządy do ćwiczeń sprawnościowych.
Przedsięwzięcie wpisało się w realizację jednego z priorytetów edukacyjnych szkoły, jakim jest aktywizacja ruchowa uczniów i promowanie zdrowego stylu życia. Inspiracją stał się również udział w międzynarodowych kursach edukacyjnych, w których nauczyciele SP41 szkolą się w ramach programu Erasmus+.

Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pana Kamila Stęplowskiego. Brawo!

Z ostatniej chwili! Relacja z naszych igrzysk znalazła się na oficjalnej stronie Miasta Gliwice! KLIK!

Więcej zdjeć z imprezy TUTAJ

WDN

We wtorek 5 czerwca, odbyło się kolejne erasmusowe spotkanie w ramach WDN. Tym razem, wiedzą i doświadczeniami z mobilności, podzielili się uczestnicy kursów w Madrycie, Dublinie i Grenadzie. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo pozytywnej energii!

Grono pedagogiczne zostało zapoznane z raportem dotyczącym przedwczesnego kończenia edukacji, a także z metodą relaksacyjną EFT, ułatwiają rozładowanie napięcia i radzenie sobie w sytuacjach stresujących. Wprowadzanie nowych umiejętności w życie, zaczęliśmy od zaraz...
Prezentację na ten temat przedstawiły panie: Renata Linek-Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Efektami kursu w Dublinie pochwaliły panie Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowska i Anna Wasilewska. Przedstawiły podstawowe wiadomości na temat metody CLIL, połączone z krótkimi warsztatami językowymi. Była to świetna wprawka przed wprowadzeniem innowacji pedagogicznej, nad którą pracują obecnie nauczyciele języka angielskiego.

Jako ostatni zaprezentowali się uczestnicy kursu w Grenadzie - pani Karina Wódkowska -Semik i pan Kamil Steplowski. W swoim wystąpieniu przedstawili analizę porównawczą nauczania WF w Polsce i w Hiszpanii, opowiedzieli o inspiracjach i pomysłach na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego. Jak wszyscy wiemy, część z nich jest już w szkole realizowana.
Przy okazji ogłoszono dodatkową rekrutację na jesienny kurs dotyczący sztuki w edukacji we Florencji.

« 1
...
10 11 12 13 14 15 16
...
21 »