ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2645688

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Podbijamy internet

Nasze spotkanie z Hiszpanami zostało zauważone przez oficjalną stronę Miasta Gliwice! Duma nas rozpiera 😊 Klik!


Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

News

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ pań Beaty Haładus i Doroty Prażuch, przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, pod kierunkiem pani dr Cecylii Tatoj.

Nasi goście goście - Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i
David Peñaranda Hernández, specjalnie dla nas przygotowali ciekawą lekcję, przybliżającą kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Były też ciekawostki sportowe i kulinarne, a także nauka podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego kraju, co udowodnili w teście sprawdzającym, przeprowadzonym na koniec spotkania.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4-7, a w role asystentek dzielnie wcieliły się Ania, Wiktoria i Lenka  z klasy 5a. Brawo!

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Hiszpania bardziej i mniej znana”. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 18 uczniów, pośród których rozlosowano nagrody. Gratulacje!

Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”.

Bye, bye Ireland...

Kurs "Intensive English Course and CLIL for Teachers" w Dublinie zakończony!
Kolejne certyfikaty zdobyte. Gratulacje!!!
A oto, jak uczestniczki szkolenia mówią o swoich doświadczeniach:

Poznanie metody CLIL, opartej na współpracy, komunikacji, aktywności i twórczym myśleniu daje nam szereg możliwości, które wykorzystamy w pracy zawodowej. Kurs języka angielskiego, konwersacja z ludźmi różnych narodowości, poznanie innych kultur jest doskonałym przykładem aktywnego myślenia. Doświadczenia zdobyte w Dublinie, ułatwią nam współpracę z wolontariuszami podczas wyjazdów Euroweek, organizowanych dla naszych uczniów.
W programie kursu, oprócz zajęć metodycznych i językowych, znalazły się wycieczki po Dublinie i atrakcjach turystycznych Irlandii.
W kursie uczestniczyły panie: Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowwska i Anna Wasilewska.

Hiszpania bardziej i mniej znana

Co kojarzy się z Hiszpanią? Król, czy prezydent? Paella czy pizza? Ford, volvo, a może SEAT? Na takie pytania trzeba poprawnie odpowiedzieć, aby mieć szansę na wygraną w naszym nowym konkursie na słupie. Na odpowiedzi czekamy do 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek 24 kwietnia. Uwaga, będzie niespodzianka!
Konkurs przygotowały uczestniczki erasmusowego kursu dla nauczycieli w Madrycie - panie Irena Ciosk i Bożena Asman - Nowakowska. Zapraszamy!Kierunek - Dublin!

Ostatnia erasmusowa mobilność w tym roku szkolnym to Dublin. W instytucji "Europass Teacher Academy" odbędzie się tam kurs wzmacniający kompetencje językowe nauczycieli i przygotowujący do wprowadzenia w szkole innowacji pedagogicznej opartej na metodzie CLIL. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim.
Do wyjazdu szykują się trzy nauczycielki o różnych specjalnościach, doświadczone w organizowaniu międzynarodowej imprezy integracyjnej "Euroweek".
Życzymy wysokich lotów i kierujemy myśli w stronę Irlandii.
Good luck!!!« 1
...
11 12 13 14 15 16 17
...
19 »