ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3192590

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

WDN

We wtorek 5 czerwca, odbyło się kolejne erasmusowe spotkanie w ramach WDN. Tym razem, wiedzą i doświadczeniami z mobilności, podzielili się uczestnicy kursów w Madrycie, Dublinie i Grenadzie. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo pozytywnej energii!

Grono pedagogiczne zostało zapoznane z raportem dotyczącym przedwczesnego kończenia edukacji, a także z metodą relaksacyjną EFT, ułatwiają rozładowanie napięcia i radzenie sobie w sytuacjach stresujących. Wprowadzanie nowych umiejętności w życie, zaczęliśmy od zaraz...
Prezentację na ten temat przedstawiły panie: Renata Linek-Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Efektami kursu w Dublinie pochwaliły panie Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowska i Anna Wasilewska. Przedstawiły podstawowe wiadomości na temat metody CLIL, połączone z krótkimi warsztatami językowymi. Była to świetna wprawka przed wprowadzeniem innowacji pedagogicznej, nad którą pracują obecnie nauczyciele języka angielskiego.

Jako ostatni zaprezentowali się uczestnicy kursu w Grenadzie - pani Karina Wódkowska -Semik i pan Kamil Steplowski. W swoim wystąpieniu przedstawili analizę porównawczą nauczania WF w Polsce i w Hiszpanii, opowiedzieli o inspiracjach i pomysłach na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego. Jak wszyscy wiemy, część z nich jest już w szkole realizowana.
Przy okazji ogłoszono dodatkową rekrutację na jesienny kurs dotyczący sztuki w edukacji we Florencji.

Hiszpania na plakatach

Sport, geografia, rodzina królewska, ważne miasta, wyspy, fiesty, słynni ludzie... Plakatów możecie szukać wkrótce w całej szkole!
Tematów jest dziesięć – tyle ile klas 4-7, których zadaniem było przygotowanie prac na naszą hiszpańską wystawę. Na wszystkich uczniów zaangażowanych w tworzenie prac, czekają piękne foldery reklamujące Hiszpanię, które sprezentowało nam Biuro Informacji Turystycznej przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Dziękujemy!
Wystawa jest elementem realizacji otwartego projektu edukacyjnego PRZYSTANEK HISZPANIA.

Wieści ze świata sportu

News

Nic tak bardzo nie motywuje do uprawiania sportu, jak rywalizacja uwieńczona zwycięstwem. Nasi utalentowani sportowcy zajęli właśnie I (dziewczęta) i III (chłopcy) miejsce w Turnieju minisiatkówki o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach!
Pan Kamil Stęplowski - nauczyciel WF i pomysłodawca imprezy, będzie musiał liczyć się z tłumami chętnych na zajęciach siatkówki w przyszłym roku szkolnym
Będzie to zjawisko bardzo pożądane, wszak aktywizacja sportowa to jeden z celów naszego Erasmusa.
Wszystko wskazuje na to, że zawody na stałe wpiszą się w grafik wydarzeń sportowych w naszym mieście. Brawo! Tak trzymać!

Euroweek za nami!

News

Zakończył się kolejny "Euroweek" z udziałem uczniów naszej szkoły. Przypominamy, ze jest  to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Program Euroweek budził coraz większe zainteresowanie, poszerzono więc jego tematykę i formy szkolenia, by sprostać rosnącej ilości uczestników. Projekt zaczął zwracać uwagę świata. I tak, wolontariusze z innych krajów, przewodniczący organizacji młodzieżowych z całego świata, zaangażowali się do współpracy poprzez organizacje partnerskie oraz system referencyjny. Do uczestnictwa w programie Euroweek zapraszano przede wszystkim studentów szkół wyższych. Z czasem Euroweek objął również swoim programem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Od 2011 roku uczestnikami programu są również grupy młodzieży z różnych krajów europejskich.

[Informacje pochodzą ze strony Fundacji Euroweek]

Nasza młodzież uczestniczyła w tej imprezie pod opieką pań Małgorzaty Nowakowskiej, Eweliny Paluch i Anny Wasilewskiej. Wszystkie panie, aby jeszcze lepiej móc koordynować działania i komunikować się z wolontariuszami z różnych stron świata, uczestniczyły w intensywnym kursie języka angielskiego w Dublinie, w ramach programu Erasmus+.

Buenos dias!

News

A dziś mała ściąga dla wszystkich, którzy wybierają się do Hiszpanii.
Jak się po hiszpańsku poprawnie przywitać, pozdrowić i grzecznie pożegnać, wie już cała klasa 4a. Wychowawczyni, pani Agnieszka Lanuszny, przygotowała dla swoich podopiecznych specjalną lekcję na temat hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. A to wszystko w ramach realizowanego w szkole otwartego projektu edukacyjnego "Przystanek Hiszpania".
Muchas gracias!!!

« 1
...
11 12 13 14 15 16 17
...
21 »