ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2583471

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Viva Madrid!

Nowa chorągiewka na mapie oznacza, że rozpoczynamy kolejną mobilność!
Do Madrytu, na kurs dotyczący zapobiegania wczesnemu kończeniu nauki i niepowodzeniom szkolnym, lecą trzy nauczycielki, specjalizujące się w kształceniu zintegrowanym i terapii pedagogicznej. Kurs będzie się odbywał w instytucji "Cervantes Training" w Alcala de Henares i będzie prowadzony w języku angielskim.
Życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze relacje z Hiszpanii!

Uniwersytet Śląski o nas!

Na stronie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego znaleźliśmy dzisiaj taką oto wiadomość!

Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do naszej szkoły ponownie.
Hasta la proxima!

Przygotowania do mobilności - odcinek trzeci

Każdy, kto wybiera się w podróż za granicę, chce wiedzieć o danym kraju jak najwięcej. O historii, geografii czy tradycjach, można poczytać w przewodnikach. O tym, jak wygląda życie codzienne, jak nie popełniać gaf, co wypada a czego robić nie wolno, najlepiej zapytać kogoś, kto zna to wszystko z własnego doświadczenia. Krajem, który nasi nauczyciele odwiedzą w czasie trwania projektu aż trzy razy, jest Hiszpania.
Z myślą o tym, zaprosiliśmy do szkoły na specjalny wykład, wybitnego znawcę kultury Hiszpanii, panią dr Cecylię Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego. Pani dr Tatoj opowiedziała o różnicach kulturowych między Polska a Hiszpanią i o podłożu niektórych zjawisk społecznych. W formie dramy z udziałem nauczycieli, przedstawiła przyczyny nieporozumień w kontaktach interpersonalnych w codziennych sytuacjach i wyjaśniła, jak unikać kłopotliwych sytuacji.
Po dzisiejszym spotkaniu możemy być pewni, że uczestnicy hiszpańskich mobilności będą się czuć w tym kraju swobodnie, a pobyt w Hiszpanii będzie dla nich satysfakcjonujący nie tylko zawodowo, ale i kulturowo.
Serdecznie dziękujemy!


Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Przygotowania do mobilności - odcinek drugi

Osobom zaglądającym na naszą stronę, na pewno rzuciły się w oczy czerwone teczki z nazwą i logo projektu. Co w nich jest?
Teczki zawierają wszystkie niezbędne dokumenty uczestnika. A jest tego sporo...
Najważniejsze z nich to: umowa z organizacją wysyłającą, karta jakości mobilności, międzynarodowy dokument "Europass Mobilność", ankieta ewaluacyjna, a także specjalna koperta na szybkie notatki, ulotki, wizytówki, które przydadzą się podczas realizacji projektu. Teczka wyposażona jest również w "Niezbędnik Uczestnika", czyli kompendium informacji na temat kraju docelowego, telefony alarmowe i kontakty do polskich placówek dyplomatycznych.
Po zakończeniu kursu do teczki powędruje również certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.