ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2813362

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Piszą o nas w gazecie!

Informacja naszej o lekcji ze studentami z Hiszpanii "Let's talk about Spain", trafiła do papierowego wydania Miejskiego Serwisu Informacyjnego! Teraz o naszym udziale w programie Erasmus+ wiedzą już całe Gliwice!
Najnowszy numer gazetki wraz z ulotką na temat projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", rozdawaliśmy rodzicom podczas popołudniowego spotkania w szkole.


Czas relaksu

News

Gdy stres i napięcie dają o sobie znać, najlepiej zrobić sobie przerwę i najzwyczajniej w świecie odpocząć. Ale jak tego dokonać na lekcji w szkole?
Wiedzą już o tym uczniowie klas trzecich, którzy po wyczerpującym teście trzecioklasisty, mieli okazję zregenerować siły na specjalnych zajęciach relaksacyjnych.
Scenariusz zajęć został opracowany na podstawie doświadczeń z kursu "Coaching in educational contexts to reduce early school leaving" w Madrycie, w którym w ramach programu Erasmus+ uczestniczyły panie: Renata Linek - Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i na stałe zagości w planie zajęć wychowawczych od przyszłego roku szkolnego.
Konspekt zajęć jest już na oficjalnej stronie projektu w zakładce "Dobre praktyki" do wykorzystania przez nauczycieli z całego kraju.

Podbijamy internet

Nasze spotkanie z Hiszpanami zostało zauważone przez oficjalną stronę Miasta Gliwice! Duma nas rozpiera 😊 Klik!


Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

News

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ pań Beaty Haładus i Doroty Prażuch, przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, pod kierunkiem pani dr Cecylii Tatoj.

Nasi goście goście - Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i
David Peñaranda Hernández, specjalnie dla nas przygotowali ciekawą lekcję, przybliżającą kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Były też ciekawostki sportowe i kulinarne, a także nauka podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego kraju, co udowodnili w teście sprawdzającym, przeprowadzonym na koniec spotkania.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4-7, a w role asystentek dzielnie wcieliły się Ania, Wiktoria i Lenka  z klasy 5a. Brawo!

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Hiszpania bardziej i mniej znana”. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 18 uczniów, pośród których rozlosowano nagrody. Gratulacje!

Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”.

Bye, bye Ireland...

Kurs "Intensive English Course and CLIL for Teachers" w Dublinie zakończony!
Kolejne certyfikaty zdobyte. Gratulacje!!!
A oto, jak uczestniczki szkolenia mówią o swoich doświadczeniach:

Poznanie metody CLIL, opartej na współpracy, komunikacji, aktywności i twórczym myśleniu daje nam szereg możliwości, które wykorzystamy w pracy zawodowej. Kurs języka angielskiego, konwersacja z ludźmi różnych narodowości, poznanie innych kultur jest doskonałym przykładem aktywnego myślenia. Doświadczenia zdobyte w Dublinie, ułatwią nam współpracę z wolontariuszami podczas wyjazdów Euroweek, organizowanych dla naszych uczniów.
W programie kursu, oprócz zajęć metodycznych i językowych, znalazły się wycieczki po Dublinie i atrakcjach turystycznych Irlandii.
W kursie uczestniczyły panie: Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowwska i Anna Wasilewska.

« 1
...
12 13 14 15 16 17 18
...
21 »