ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2739418

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Mamy kolejne certyfikaty!

Do kolekcji certyfikatów, potwierdzających udział naszych nauczycieli w międzynarodowych kursach, dodajemy trzy nowe - z Hiszpanii!
W podmadryckiej miejscowości Alcala de Henares, zakończyło się właśnie szkolenie pt. "Coaching in Educational Contexts to reduce early school leaving", zorganizowane przez Cervantes Training. W kursie, oprócz naszych nauczycieli, uczestniczyło 17 pedagogów z różnych krajów, w tym z Turcji, Grecji, Estonii, Rumunii i Węgier.
Po tygodniu zajęć, międzynarodowa grupa nauczycieli wróciła do swoich krajów bogatsza o wiedzę z zakresu metodyki pracy wychowawczej, psychologii i profilaktyki pedagogicznej. Teraz pora na wdrażanie nowych doświadczeń w szkolną praktykę. Wartością dodaną udziału w kursie jest z całą pewnością nawiązanie zagranicznych kontaktów zawodowych, inspirujących do tworzenia nowych wyzwań edukacyjnych.
Gratulacje!
W kursie uczestniczyły panie: Renata Linek - Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.


Kodowanie po hiszpańsku

W oczekiwaniu na pierwsze relacje naszych koleżanek z kursu w Madrycie, budujemy hiszpański klimat w szkole! Od Hiszpanii zaczęło się nasze "otwarcie na świat", nic więc dziwnego, że mamy do tego kraju szczególny sentyment.
Oto relacja z lekcji kodowania dla najmłodszych, z elementami hiszpańskimi! Ole!

Co mają wspólnego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu’ 2018 z SP 41 w Gliwicach i Hiszpanią? Uczniowie klas drugich naszej szkoły już wiedzą! W zeszłym tygodniu uczestniczyli w zajęciach nie tylko kodowania pod kierunkiem pani Kariny Wódkowskiej –Semik. Pomysł na zajęcia „Dyscypliny olimpijskie” zrodził się w czasie szkolenia „Sports in education" w Granadzie.

Scenariusz zajęć jest dostępny dla zainteresowanych nauczycieli w zakładce DOBRE PRAKTYKI.


Viva Madrid!

Nowa chorągiewka na mapie oznacza, że rozpoczynamy kolejną mobilność!
Do Madrytu, na kurs dotyczący zapobiegania wczesnemu kończeniu nauki i niepowodzeniom szkolnym, lecą trzy nauczycielki, specjalizujące się w kształceniu zintegrowanym i terapii pedagogicznej. Kurs będzie się odbywał w instytucji "Cervantes Training" w Alcala de Henares i będzie prowadzony w języku angielskim.
Życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze relacje z Hiszpanii!

Uniwersytet Śląski o nas!

Na stronie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego znaleźliśmy dzisiaj taką oto wiadomość!

Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do naszej szkoły ponownie.
Hasta la proxima!

Przygotowania do mobilności - odcinek trzeci

Każdy, kto wybiera się w podróż za granicę, chce wiedzieć o danym kraju jak najwięcej. O historii, geografii czy tradycjach, można poczytać w przewodnikach. O tym, jak wygląda życie codzienne, jak nie popełniać gaf, co wypada a czego robić nie wolno, najlepiej zapytać kogoś, kto zna to wszystko z własnego doświadczenia. Krajem, który nasi nauczyciele odwiedzą w czasie trwania projektu aż trzy razy, jest Hiszpania.
Z myślą o tym, zaprosiliśmy do szkoły na specjalny wykład, wybitnego znawcę kultury Hiszpanii, panią dr Cecylię Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego. Pani dr Tatoj opowiedziała o różnicach kulturowych między Polska a Hiszpanią i o podłożu niektórych zjawisk społecznych. W formie dramy z udziałem nauczycieli, przedstawiła przyczyny nieporozumień w kontaktach interpersonalnych w codziennych sytuacjach i wyjaśniła, jak unikać kłopotliwych sytuacji.
Po dzisiejszym spotkaniu możemy być pewni, że uczestnicy hiszpańskich mobilności będą się czuć w tym kraju swobodnie, a pobyt w Hiszpanii będzie dla nich satysfakcjonujący nie tylko zawodowo, ale i kulturowo.
Serdecznie dziękujemy!


« 1
...
14 15 16 17 18 19 20
...
21 »