Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Przygotowania do mobilności - odcinek drugi

Osobom zaglądającym na naszą stronę, na pewno rzuciły się w oczy czerwone teczki z nazwą i logo projektu. Co w nich jest?
Teczki zawierają wszystkie niezbędne dokumenty uczestnika. A jest tego sporo...
Najważniejsze z nich to: umowa z organizacją wysyłającą, karta jakości mobilności, międzynarodowy dokument "Europass Mobilność", ankieta ewaluacyjna, a także specjalna koperta na szybkie notatki, ulotki, wizytówki, które przydadzą się podczas realizacji projektu. Teczka wyposażona jest również w "Niezbędnik Uczestnika", czyli kompendium informacji na temat kraju docelowego, telefony alarmowe i kontakty do polskich placówek dyplomatycznych.
Po zakończeniu kursu do teczki powędruje również certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Przygotowania do mobilności - odcinek pierwszy

Przygotowania do mobilności to nie tylko organizacja podróży i zakwaterowania. To również szereg starannie opracowanych przez koordynatorów czynności, mających na celu zaopatrzenie uczestników w pakiet informacji i umiejętności, wspomagających udział w szkoleniach. Jednym z takich działań jest przygotowanie językowe. Z kompaktowego kursu języka angielskiego korzystają nauczyciele, którzy pragną odświeżyć swoją znajomość języka i zapoznać ze specjalistycznym słownictwem, związanym z planowanymi szkoleniami. Kurs prowadzi koordynatorka projektu, pani Dorota Prażuch.

Upowszechniamy!

Mocną stroną naszego projektu jest plan upowszechniania efektów udziału w kursach. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania, jest organizowanie spotkań doskonalących dla nauczycieli spoza szkoły.
Prezentacją na temat komunikacji pozawerbalnej, na ubiegłotygodniowym zebraniu Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Katowicach, pochwaliła się koordynatorka projektu, pani Beata Haładus.

Dzielimy się wiedzą

W ubiegły poniedziałek, szkolne koordynatorki projektu - panie Dorota Prażuch i Beata Haładus, przeprowadziły spotkanie szkoleniowe dla grona pedagogicznego w ramach WDN. Zajęcia opierały się na wiedzy wyniesionej z listopadowego kursu w Bolonii. Tematem zajęć była komunikacja pozawerbalna i mowa ciała w wystąpieniach publicznych. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo wskazówek, jak skutecznie zainteresować odbiorcę, jak unikać błędów i jak pokonać stres.
W trakcie spotkania zdano również relację z przebiegu realizacji projektu i ogłoszono II etap rekrutacji na mobilności w roku szkolnym 2018/19.