100-lecie niepodległości

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Nowe umiejętności i moc wrażeń!

19 października zakończył się kurs we Florencji "Art in education", w trakcie którego troje naszych nauczycieli miało możliwość wypróbowania wielu ciekawych form pracy ze sztuką.
Uczestnicy dowiedzieli się jakie są powiązania między sztuką a pracą mózgu, a także jak sztuka wpływa na rozwój kompetencji społecznych człowieka. Zgłębiali różnorodne metody stymulujące kreatywność dzieci, dowiedzieli się także, jak wykorzystać sztukę w pracy z uczniami.

Jak relacjonują nam uczestnicy- "Do Gliwic wracamy pełni inspiracji i pomysłów na wykorzystanie sztuki w szkole. Na koniec kursu uczestnicy biorący udział w szkoleniu otrzymali certyfikaty, a w sobotę zwiedzaliśmy piękną Toskanię."

Social media in the classroom

Z Barcelony, z certyfikatami w rękach, powróciły już uczestniczki kursu "Social media in the classroom". Panie Magdalena Łapszyńska, Iwona Czekalska i Zofia Żywicka, przez tydzień poznawały nowoczesne technologie informacyjno - komunikacyjne, uatrakcyjniające proces dydaktyczny. W międzynarodowej grupie, pracowali wspólnie nauczyciele z Niemiec, Grecji, Bułgarii. Oprócz intensywnej pracy na zajęciach, był też czas na zwiedzanie Barcelony.
"Pozostała część dnia, równie istotna, to zwiedzanie oraz napawanie się pięknem, historią, kolorami i zapachami Barcelony" - czytamy w relacji na projektowej stronie na Facebooku.
Nie sposób w kilku zdjęciach przedstawić ogromu wrażeń z kursu. Dlatego właśnie, nasze Koleżanki postanowiły opowiedzieć swoja zawodową przygodę w pięknych, artystycznych kolażach.

Florencja!

Zanim uczestniczki kursu w Barcelonie pochwalą się certyfikatami, wbijamy w mapę nową chorągiewkę. Florencja! W tym kierunku wyrusza dzisiaj kolejny nauczycielski team. Na kurs "Art as therapy" szykują się: panie Aleksandra Kołodziejczyk i Agnieszka Lanuszny oraz pan Beniamin Piksa. Życzymy szczęśliwej podróży i czekamy na wieści. Buon viaggio!

To będzie przedostatni wyjazd w ramach naszego projektu. Kolejny dopiero w marcu. Do tego czasu czekają nas inspirujące spotkania w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli, a naszych uczniów - wiele nowych, ciekawych aktywności edukacyjnych.

Tęsknimy aktywnie

News

Tymczasem klasy piąte, nie mogąc doczekać się powrotu swoich ulubionych nauczycielek, wybrały się w wirtualną podróż po Barcelonie. To nie jest zwyczajna tęsknota. To jest tęsknota aktywna!
Na zdjęciach - migawki z lekcji języka angielskiego w klasach 5a i 5b, poświęconych poszukiwaniom ciekawostek o Barcelonie na anglojęzycznych stronach internetowych. Lekcje przeprowadziła pani Aleksandra Kołodziejczyk. Jako bonus - pozdrowienia od klasy 5c, zwiedzającej Barcelonę online, podczas zajęć bibliotecznych.

My friend

News

W oczekiwaniu na materiał z Barcelony, zaglądamy do klasy 6a. A tam... kolejna lekcja z elementami języka angielskiego! Temat - "Mój przyjaciel". Uczniowie, w języku polskim i angielskim, określali cechy, jakie powinien mieć dobry przyjaciel. Było wesoło i z pożytkiem. Zajęcia z zastosowaniem metody CLIL, przeprowadziła pani Anna Wasilewska.

« 1 2 3
...