Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Coraz bliżej wyjazdu...

Cel pierwszej podróży to hiszpańska Grenada. Na kurs "Sports in Education" przygotowany przez instytucję Movidea Mobility & Trainig, pojedzie dwoje nauczycieli o specjalnościach uprawniających do nauczania WF. W programie szkolenia, oprócz zagadnień metodycznych, ważnych dla pracy dydaktycznej szkoły, znajdą się również m. in. wizyta na Wydziale Sportu Uniwersytetu w Grenadzie, zwiedzanie nowoczesnych ośrodków sportowych, spotkanie z trenerem personalnym oraz zwiedzanie miasta. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim.

Pierwszy etap rekrutacji za nami!

Takie oto upominki, ufundowane przez Wydział Kultury i Promocji Miasta, otrzymają instytucje edukacyjne, goszczące naszych nauczycieli na szkoleniach za granicą!

W roku szkolnym 2017/18 przewidziane są wyjazdy na cztery kursy:

do Grenady - dotyczący roli sportu w edukacji,
do Bolonii - dotyczący promocji i upowszechniania działań szkoły w mediach,
do Madrytu - dotyczący zagadnień związanych ze stresem szkolnym i przedwczesnym kończeniem nauki,
do Dublina - przygotowujący do wprowadzenie metody CLIL w nauczaniu.
Na szkolenia pojedzie 9 nauczycieli, którzy pozytywnie przeszli I etap szkolnej rekrutacji.

Gratulacje z Kuratorium Oświaty!

Nasz projekt został doceniony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach! Na ręce pani dyrektor Joanny Łomnickiej - Łakomy, został złożony list gratulacyjny, podpisany przez wicekuratora pana Dariusza Domańskiego. Dziękujemy za tak miły gest! :-)

NO TO ZACZYNAMY!

W pierwszym miesiącu realizacji projektu skupiamy się na sprawach organizacyjnych.
  • dokonujemy rekrutacji wśród kadry pedagogicznej na pierwsze mobilności,
  • ustalamy niezbędne szczegóły z organizacjami partnerskimi,
  • konsultujemy się z koordynatorami programu w Narodowej Agencji w Warszawie,
  • powołujemy zespół projektowy.

SZKOLENIE W WARSZAWIE

W dniu 13 czerwca, szkolne koordynatorki projektu - panie Dorota Prażuch i Beata Haładus, uczestniczyły w Warszawie w szkoleniu dla beneficjentów, zorganizowanym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Podczas spotkania podane zostały najważniejsze zagadnienia związane z realizacją projektów. Kolejne szczegóły będą przekazane beneficjentom podczas specjalnego webinarium w lipcu.

« 1 2