ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2645706

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

"Let's put art in our class"

News

Artystycznych aktywności ciąg dalszy. Oto następny piękny projekt, łączący treści z kursu "Art in education" we Florencji, ze szkolną innowacją eTwinning.
Klasa 4b brała udział w kolejnej lekcji związanej ze sztuką, prowadzoną przez panią Aleksandrę Kołodziejczyk w ramach projektu e-twinning "Let's put art in our class". Tym razem z okazji obchodzonego w szkole Dnia Gliwic uczniowie poznali twórczość naszego gliwickiego artysty Ryszarda Dasiewicza. Po części teoretycznej uczniowie tworzyli własne prace, wzorując się na linorytach Dasiewicza. Popatrzmy!

Ostatnia gazetka

News

Na holu na parterze można już podziwiać gazetkę krajoznawczą z Islandii. Reykjavik był ostatnim miejscem, odwiedzonym przez naszych nauczycieli w ramach projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat". Wkrótce przystąpimy do podsumowania udziału w programie. Dwa lata z Erasmusem minęły w mgnieniu oka!
Zanim siądziemy do statystyk i sprawozdań, zapraszamy na krótką wycieczkę na Północ.

Eyjafjallajokull i nie tylko...

News

Dzisiaj, prosto z Islandii, wróciły do szkoły uczestniczki ostatniej erasmusowej mobilności - pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą projektowa stronę. A teraz przenieśmy się na lekcję do klasy 4b, rzućmy okiem na islandzkie ciekawostki, dotknijmy prawdziwej, wulkanicznej lawy i spróbujmy nauczyć się wymawiać nazwę jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie :)

Zajęcia przygotowała dla dzieci pani Beata Haładus.

"Otwarci na naukę, otwarci na świat" na stronie wiceprezydenta miasta!

News

Pan prezydent Krystian Tomala o naszym Tygodniu Lekcji Otwartych!

Dziękujemy za uznanie i zapraszamy na kolejne szkolne wydarzenia edukacyjne, związane z naszym udziałem w programie Erasmus+
Oto link do pełnej publikacji -> KLIK!

Islandzka przygoda

Dziś ostatni dzień kursu "Structured Educational Visit to School/Institutes & Training Seminars in Iceland" w Reykjaviku. Panie Joanna Łakomy, Dorota Prażuch i Beata Haładus otrzymały dziś certyfikaty, potwierdzające udział w kursie, z oceną EXCELLENT!
Mnóstwo inspiracji, nowych doświadczeń i nowych, międzynarodowych przyjaźni.
Szkolenie w Reykjaviku skupione było wokół wizytowania szkół i wykładów na uniwersytecie. Był również czas na poznawanie przyrody i cudów natury Islandii.
Choć islandzka pogoda nas nie rozpieszczała, żal opuszczać to wyjątkowe miejsce.« 1 2 3
...
19 »