Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Yeni Yılınız kutlu olsun!

News

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się kolejny projekt, realizowany w ramach innowacji Szkolny Klub Europejski, w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+.
"Yeni Yılınız kutlu olsun" to po turecku "Szczęśliwego Nowego Roku". Oto szczegóły :)

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie znają już uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zgłosili się do międzynarodowego projektu e-twinning "Write, draw and send", prowadzonego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z Turcji, oczywiście po angielsku. W grudniu - pod okiem nauczycielek języka angielskiego, pań Aleksandry Kołodziejczyk i Ewy Garczyńskiej - dzieci napisały pierwsze listy oraz przygotowały własnoręcznie robione kartki noworoczne dla swoich nowych, zagranicznych przyjaciół.
Nieprzypadkowo zgłosiliśmy się do projektu, którego częścią jest tworzenie prac ręcznych. Po kursie we Florencji wiemy, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa sztuka. Współpracujemy z trzema tureckimi szkołami, pierwsze listy powędrowały do nadmorskiej miejscowości Karataş, położonej w prowincji Kahramanmaraş.

UWAGA RODZICE!

Szanowni Państwo,

szkolna kadra pedagogiczna nieustannie kształci się i poszukuje nowych inspiracji, podnoszących jakość nauczania. Służy temu między innymi realizacja projektu „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”. O tym, w jaki sposób udział w projekcie przekłada się na pracę z uczniami, informujemy Państwa regularnie na naszych stronach projektowych.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w kolejnym projekcie unijnym w ramach programu Erasmus+

Planujemy skupić się na następujących zagadnieniach:

• podniesienie kompetencji językowych (CLIL),
  • robotyka i gamifikacja,
  • technologie informacyjno – komunikacyjne (TIK),
  • cyberprzemoc,
  • pomoc uczniom z dysfunkcjami,
  • wielokulturowość.

Decydując się na udział w kolejnym projekcie mamy na uwadze potrzeby całej szkolnej społeczności, dlatego jesteśmy otwarci na propozycje z Państwa strony.

Wszelkie sugestie prosimy zgłaszać koordynatorom projektu za pośrednictwem e-dziennika do dnia 12 stycznia 2019.

koordynatorzy projektu
Dorota Prażuch i Beata Haładus

Klub Kreatywnego Nauczyciela

News

W piątek 21 grudnia, tuż po zakończeniu lekcji, na pierwszym roboczym spotkaniu zebrał się nowy zespół projektowy, pod ambitnie brzmiącą nazwą "Klub Kreatywnego Nauczyciela"
Omówione zostały plany działań szkolnych i międzyszkolnych, włączających doświadczenia uczestników wszystkich dotychczas zrealizowanych mobilności. Rozpoczęto też pracę nad kolejnym projektem Erasmus+ na lata 2019/2021. Zespół tworzą koordynatorki projektu "Otwarci na naukę otwarci na świat" panie Dorota Prażuch, Beata Haładus oraz panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i Katarzyna Kapuścińska, które zgłosiły chęć pracy nad nowym wnioskiem. Idea powołania zespołu zrodziła się podczas spotkania szkolnych koordynatorów projektów europejskich w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach.

Kryptonim Renifer

News

Merry Christmas to nie wszystko. Jest jeszcze God Jul, Frohe Weihnachten, Glædelig Jul... O tym, jak w różnych językach życzyć wesołych świąt i jakie zwyczaje świąteczne obowiązują w innych krajach, opowiadała dzieciom z klas 1-3 pani Katarzyna Kapuścińska. Na specjalnie opracowanych lekcjach, odwiedzaliśmy Danię, Norwegię, Szwecję, Niemcy oraz, omówioną we wcześniejszym wpisie, Wielka Brytanię.
Projekt, pod tajemniczą nazwą "Kryptonim Renifer" jest elementem realizacji innowacji pedagogicznej "Klub Europejski", w ramach programu Erasmus+.

Merry Christmas!

News

Jaki świetny pomysł!!! Pani Katarzyna Kapuścińska w tym tygodniu odwiedza wszystkie klasy 1-3 i opowiada o międzynarodowych zwyczajach świątecznych! W czasie zajęć dzieci rysują, wyklejają, śpiewają i... chcąc nie chcąc przyswajają nowe słówka, chłonąc wiedzę na temat bożonarodzeniowych obrzędów w Europie. To się nam podoba!!!
Na zdjęciach klasa 3b z wizytą w Wielkiej Brytanii. Lekcji przyglądała się z zaciekawieniem królowa Elżbieta II ;-)

« 1 2 3
...