Licznik odwiedzin: 2057749

Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

A może do Irlandii?

Jeżeli ktoś planuje wybrać się w wakacje do Irlandii i nie wie od czego zacząć, to na holu na parterze znajdzie podpowiedź.
Uczestniczki ostatniej tegorocznej mobilności do Dublina - panie Ewelina Paluch, Anna Wasilewska i Małgorzata Nowakowska, przygotowały gazetkę pełną ciekawostek na temat "Zielonej Wyspy". Zapraszamy!

Piszą o nas w gazecie!

Informacja naszej o lekcji ze studentami z Hiszpanii "Let's talk about Spain", trafiła do papierowego wydania Miejskiego Serwisu Informacyjnego! Teraz o naszym udziale w programie Erasmus+ wiedzą już całe Gliwice!
Najnowszy numer gazetki wraz z ulotką na temat projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", rozdawaliśmy rodzicom podczas popołudniowego spotkania w szkole.

Czas relaksu

News

Gdy stres i napięcie dają o sobie znać, najlepiej zrobić sobie przerwę i najzwyczajniej w świecie odpocząć. Ale jak tego dokonać na lekcji w szkole?
Wiedzą już o tym uczniowie klas trzecich, którzy po wyczerpującym teście trzecioklasisty, mieli okazję zregenerować siły na specjalnych zajęciach relaksacyjnych.
Scenariusz zajęć został opracowany na podstawie doświadczeń z kursu "Coaching in educational contexts to reduce early school leaving" w Madrycie, w którym w ramach programu Erasmus+ uczestniczyły panie: Renata Linek - Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i na stałe zagości w planie zajęć wychowawczych od przyszłego roku szkolnego.
Konspekt zajęć jest już na oficjalnej stronie projektu w zakładce "Dobre praktyki" do wykorzystania przez nauczycieli z całego kraju.

Podbijamy internet

Nasze spotkanie z Hiszpanami zostało zauważone przez oficjalną stronę Miasta Gliwice! Duma nas rozpiera 😊 Klik!

Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

News

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ pań Beaty Haładus i Doroty Prażuch, przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, pod kierunkiem pani dr Cecylii Tatoj.

Nasi goście goście - Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i
David Peñaranda Hernández, specjalnie dla nas przygotowali ciekawą lekcję, przybliżającą kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Były też ciekawostki sportowe i kulinarne, a także nauka podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego kraju, co udowodnili w teście sprawdzającym, przeprowadzonym na koniec spotkania.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4-7, a w role asystentek dzielnie wcieliły się Ania, Wiktoria i Lenka  z klasy 5a. Brawo!

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Hiszpania bardziej i mniej znana”. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 18 uczniów, pośród których rozlosowano nagrody. Gratulacje!

Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”.

« 1 2 3 4
...