Licznik odwiedzin: 2201495

Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Hiszpania na plakatach

Sport, geografia, rodzina królewska, ważne miasta, wyspy, fiesty, słynni ludzie... Plakatów możecie szukać wkrótce w całej szkole!
Tematów jest dziesięć – tyle ile klas 4-7, których zadaniem było przygotowanie prac na naszą hiszpańską wystawę. Na wszystkich uczniów zaangażowanych w tworzenie prac, czekają piękne foldery reklamujące Hiszpanię, które sprezentowało nam Biuro Informacji Turystycznej przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Dziękujemy!
Wystawa jest elementem realizacji otwartego projektu edukacyjnego PRZYSTANEK HISZPANIA.

Wieści ze świata sportu

News

Nic tak bardzo nie motywuje do uprawiania sportu, jak rywalizacja uwieńczona zwycięstwem. Nasi utalentowani sportowcy zajęli właśnie I (dziewczęta) i III (chłopcy) miejsce w Turnieju minisiatkówki o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach!
Pan Kamil Stęplowski - nauczyciel WF i pomysłodawca imprezy, będzie musiał liczyć się z tłumami chętnych na zajęciach siatkówki w przyszłym roku szkolnym
Będzie to zjawisko bardzo pożądane, wszak aktywizacja sportowa to jeden z celów naszego Erasmusa.
Wszystko wskazuje na to, że zawody na stałe wpiszą się w grafik wydarzeń sportowych w naszym mieście. Brawo! Tak trzymać!

Buenos dias!

News

A dziś mała ściąga dla wszystkich, którzy wybierają się do Hiszpanii.
Jak się po hiszpańsku poprawnie przywitać, pozdrowić i grzecznie pożegnać, wie już cała klasa 4a. Wychowawczyni, pani Agnieszka Lanuszny, przygotowała dla swoich podopiecznych specjalną lekcję na temat hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. A to wszystko w ramach realizowanego w szkole otwartego projektu edukacyjnego "Przystanek Hiszpania".
Muchas gracias!!!

A może do Irlandii?

Jeżeli ktoś planuje wybrać się w wakacje do Irlandii i nie wie od czego zacząć, to na holu na parterze znajdzie podpowiedź.
Uczestniczki ostatniej tegorocznej mobilności do Dublina - panie Ewelina Paluch, Anna Wasilewska i Małgorzata Nowakowska, przygotowały gazetkę pełną ciekawostek na temat "Zielonej Wyspy". Zapraszamy!

Piszą o nas w gazecie!

Informacja naszej o lekcji ze studentami z Hiszpanii "Let's talk about Spain", trafiła do papierowego wydania Miejskiego Serwisu Informacyjnego! Teraz o naszym udziale w programie Erasmus+ wiedzą już całe Gliwice!
Najnowszy numer gazetki wraz z ulotką na temat projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", rozdawaliśmy rodzicom podczas popołudniowego spotkania w szkole.

« 1 2 3 4 5
...