ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2761997

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Flamenco ole!

News

W karnawale czas na bale!
Uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję się przekonać, że tańczyć można nawet w bibliotece!
"Muzyka i taniec Andaluzji" - taki tytuł noszą jedne z ostatnich już zajęć w ramach projektu "Przystanek Hiszpania", przygotowanych przez panią Beatę Haładus. Na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się skąd wzięło się flamenco, jak się je śpiewa, tańczy i jak klaszcze! A ponieważ tej pięknej, pełnej emocji i rytmów muzyki nie da się słuchać na siedząco, lekcję zakończyliśmy wspólnym tańcem z rekwizytami.
Po minach widać, że się podobało.
W sprawnym przebiegu lekcji pomogła nam nowiutka tablica interaktywna, którą zasponsorowała szkole firma Fluor S.A. Ole!

TIK, CLIL i współpraca

News

TIK, CLIL i współpraca, czyli jak realizujemy kluczowe cele projektu na zajęciach pedagogicznych.
Zainaugurowaliśmy właśnie udział szkoły ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”.
Jakimi cechami charakteryzuje się autorytet i kto jest autorytetem dla uczniów? Rodzic, starszy brat, nauczyciel? Jako pierwsi mogli się tym przekonać się uczniowie klasy 6c. Lista cech jest do ciągłej aktualizacji i znajduje się na klasowej gazetce. I nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uczniowie swoją wiedzę uzupełnili korzystając z definicji umieszczonych na stronach internetowych, a następnie wykorzystując translator, słownik i własny zasób słów, przetłumaczyli wybrane cechy na język angielski.
Lekcja z młodymi poszukiwaczami autorytetu to kolejny, dobry przykład wykorzystania elementów metody CLIL podczas zajęć i ciekawy pomysł na realizację założeń programu Erasmus+.
Lekcję dla klasy 6c przeprowadziła uczestniczka ubiegłorocznego szkolenia "CLIL for teachers" w Dublnie, pani Ewelina Paluch.

Szkolimy w Katowicach

Nasza koordynatorka Beata Haładus przeprowadziła dzisiaj warsztaty z wykorzystania narzędzi TIK dla nauczycieli bibliotekarzy z katowickiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Uczestnicy uczyli się tworzyć dokumenty w programach Canva, WordArt, Festisite i Kahoot. Jest to kolejny mocny punkt w upowszechnianiu efektów naszego udziału w programie Erasmus +. Gratulujemy!


Twórczo na angielskim

News

Pani Aleksandra Kołodziejczyk, uczestniczka kursu we Florencji, urozmaiciła lekcje języka angielskiego swoim czwartoklasistom proponując im wykonanie ciekawego projektu, opierającego się na wykorzystaniu sztuki. Zadaniem uczniów było stworzenie ćwiczenia dla swoich rówieśników, które potem pani Aleksandra wykorzystała przy powtórzeniu wiadomości w innych klasach. Uczniowie, pracując w grupach i wzorując się na zadaniach z podręcznika i zeszytu ćwiczeń, tworzyli drzewo genealogiczne wymyślonej przez siebie rodziny oraz układali zdania z lukami, opisujące zaprezentowane przez nich relacje rodzinne. Zadaniem ich koleżanek i kolegów było wywnioskowanie - na podstawie drzewa genealogicznego i swojej wiedzy językowej - jakich słów brakuje. Przy tworzeniu prac uczniowie mieli okazję do ćwiczenia trudnej sztuki współpracy, a wymyślając zdania musieli zastanowić się, gdzie umieścić lukę, tak aby tekst był zrozumiały i jednocześnie wymagający dla ich rówieśników. Projekt bardzo przypadł uczniom do gustu, wykazywali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, nie mogli też doczekać się, kiedy otrzymają prace swoich rówieśników. Okazało się, że o wiele trudniej jest stworzyć zadanie niż je rozwiązać. Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w aktywnym i twórczym procesie uczenia się.

Cztery małe, rude liski...

I znów TIK w bibliotece! Na warsztatach "Origami z Mają", powstają prawdziwe arcydzieła. Niestety, papierowe prace mają swoją wytrzymałość. Aby przedłużyć im życie, postanowiliśmy je... zdigitalizować :-)


Filmik powstał z wykorzystaniem programu Movie Maker.

« 1
...
3 4 5 6 7 8 9
...
21 »