ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2761949

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Mapping w 5a

News

W klasie V a odbyły się kolejne zajęcia inspirowane szkoleniem we Florencji w ramach projektu Erasmus +. Tym razem uczniowie oglądali film, na którym artysta mieszkający we Florencji tworzy przepiękne efekty świetlne na elewacji kościoła Santo Spirito.
Taki rodzaj twórczości nazywany jest mappingiem.
Zadaniem było zaprojektowanie elewacji kościoła według własnego pomysłu. Dzieci pokazały swoją kreatywność i całe mnóstwo ciekawych projektów.
Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Lanuszny, uczestniczka kursu "Art in education" we Florencji.


Animals - letter shape design

News

Taki tajemniczy tytuł nosiły zajęcia, prowadzone przez nauczycielkę bibliotekarkę, panią Beatę Haładus.
Kształty zwierząt zbudowane z liter tworzyli w ubiegłym tygodniu na lekcji bibliotecznej, uczniowie klasy 5b. Zadanie polegało na wygenerowaniu sylwetek zwierząt na platformie WordArt. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa miała do wyboru: ssaki, gady, ryby, ptaki i owady. Następnie, z pomocą leksykonów i encyklopedii, uczniowie wyszukiwali nazwy zwierząt zaliczanych do wymienionych gromad. Aby zadanie nie było za proste, trzeba było przetłumaczyć wszystkie nazwy na język angielski. W ruch poszły słowniki - i te tradycyjne i te internetowe.
Kolejny etap to praca na platformie. Trzeba było zdecydować się na kształt i kolor czcionki oraz wybrać odpowiednią sylwetkę.
Potem wystarczyło już tylko zapisać plik na pulpicie i wydrukować.
Gotowe prace można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stać się bazą do tworzenia innych prac plastycznych, wycinanek, laurek, mogą stać się samodzielnie wykonaną pomocą naukową na lekcje języka angielskiego. Ten ostatni pomysł najbardziej się nam podoba :-)
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był raport z kursu "Social media in the classroom", przygotowany przez uczestniczki szkolenia w Barcelonie.

Powsinogi z Endomondo!

News

Nasze szkolne "Powsinogi" podczas sobotniej wycieczki po raz pierwszy korzystały z aplikacji Endomondo! Zaciekawione miny mówią więcej niż słowa. Jeśli ktoś jednak chciałby poczytać o sobotnim rajdzie "Choinka", zapraszamy do relacji NA BLOGU.

"Powsinogami" opiekują się panie Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka, uczestniczki październikowego szkolenia w Barcelonie na temat wykorzystania mediów społecznościowych w edukacji. Oby więcej takich fajnych realizacji!

Lektury na Kahoot!

News

Dla młodzieży świat bez urządzeń mobilnych nie istnieje. Jeśli sprytnie wykorzystamy je do celów dydaktycznych, mogą stać się znakomitym sposobem na urozmaicenie zajęć.
Nam posłużyły do "ocieplenia wizerunku" szkolnych lektur ;-)
Kahoot to popularna platforma do tworzenia quizów. Uczniowie o wiele chętniej rozwiązują wszelkiego rodzaju zadania, jeżeli podaje się je w atrakcyjnej formie.
Nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, obserwując entuzjazm, z jakim młodzież podchodzi do wszelkich sprawdzianów z użyciem urządzeń mobilnych, wpadła na pomysł, aby utworzyć szkolną bazę testów do lektur szkolnych na platformie Kahoot. Pytania układają sami uczniowie. Przy okazji, chcąc nie chcąc, utrwalają sobie znajomość treści książek.
Pierwszy etap jest "analogowy". Każda grupa, na kartkach, układa po 2-3 pytania do wyznaczonej części książki, podając trzy odpowiedzi błędne i jedną prawidłową.
Po zebraniu wszystkich propozycji wybieramy 10 najlepszych i wpisujemy bezpośrednio na platformę.
Ostatni etap to sprawdzanie, czy wszystko działa.

Uwaga! Nasza baza jest dostępna dla wszystkich, po uprzednim zalogowaniu na platformę, pod TYM LINKIEM

ZAPRASZAMY!

Piątek dla Rodzica

Od dzisiaj startuje na naszej stronie na Facebooku PIĄTEK DLA RODZICA.
Co tydzień będziemy proponować rodzicom lekturę znalezionych w sieci tekstów na temat wychowania i rozwoju dziecka.
Na dobry początek jedna z najpiękniejszych myśli Janusza Korczaka.

-

« 1
...
4 5 6 7 8 9 10
...
21 »