ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2645685

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Klub Kreatywnego Nauczyciela

News

W piątek 21 grudnia, tuż po zakończeniu lekcji, na pierwszym roboczym spotkaniu zebrał się nowy zespół projektowy, pod ambitnie brzmiącą nazwą "Klub Kreatywnego Nauczyciela"
Omówione zostały plany działań szkolnych i międzyszkolnych, włączających doświadczenia uczestników wszystkich dotychczas zrealizowanych mobilności. Rozpoczęto też pracę nad kolejnym projektem Erasmus+ na lata 2019/2021. Zespół tworzą koordynatorki projektu "Otwarci na naukę otwarci na świat" panie Dorota Prażuch, Beata Haładus oraz panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i Katarzyna Kapuścińska, które zgłosiły chęć pracy nad nowym wnioskiem. Idea powołania zespołu zrodziła się podczas spotkania szkolnych koordynatorów projektów europejskich w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach.

Kryptonim Renifer

News

Merry Christmas to nie wszystko. Jest jeszcze God Jul, Frohe Weihnachten, Glædelig Jul... O tym, jak w różnych językach życzyć wesołych świąt i jakie zwyczaje świąteczne obowiązują w innych krajach, opowiadała dzieciom z klas 1-3 pani Katarzyna Kapuścińska. Na specjalnie opracowanych lekcjach, odwiedzaliśmy Danię, Norwegię, Szwecję, Niemcy oraz, omówioną we wcześniejszym wpisie, Wielka Brytanię.
Projekt, pod tajemniczą nazwą "Kryptonim Renifer" jest elementem realizacji innowacji pedagogicznej "Klub Europejski", w ramach programu Erasmus+.

Merry Christmas!

News

Jaki świetny pomysł!!! Pani Katarzyna Kapuścińska w tym tygodniu odwiedza wszystkie klasy 1-3 i opowiada o międzynarodowych zwyczajach świątecznych! W czasie zajęć dzieci rysują, wyklejają, śpiewają i... chcąc nie chcąc przyswajają nowe słówka, chłonąc wiedzę na temat bożonarodzeniowych obrzędów w Europie. To się nam podoba!!!
Na zdjęciach klasa 3b z wizytą w Wielkiej Brytanii. Lekcji przyglądała się z zaciekawieniem królowa Elżbieta II ;-)

Znowu znaki!

News

Szaleństwa ciąg dalszy. Tym razem, przerabianiem znaków drogowych zajęły się klasy 6a i 6b.

Jak widać, pomysł bardzo się spodobał. Zaczynamy się poważnie zastanawiać, czy nie zorganizować podobnej zabawy na większą skalę...
Zajęcia poprowadziła pani Anna Wasilewska.

Wzajemne inspracje

News

Kilka dni temu prezentowaliśmy zajęcia kreatywne ze street artu, a już dzisiaj kolejna klasa podjęła się realizacji tego samego tematu. Pani Anna Wasilewska postanowiła wykorzystać materiały zamieszczone na internetowej stronie projektu i zrealizować podobną lekcję z klasą 7b.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek artystycznych inspiracji. Krótki opis lekcji wraz z prezentacją i szablonami do pobrania, są dostępne w zakładce "Dobre praktyki" dla dla nauczycieli z całego kraju. Kto wie, może kiedyś napłynie do nas relacja z podobnej lekcji z drugiego końca Polski? Na pewno się tym pochwalimy!
Tymczasem podziwiajmy inwencję twórczą naszych siódmoklasistów.

« 1
...
4 5 6 7 8 9 10
...
19 »