ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2740910

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Znowu znaki!

News

Szaleństwa ciąg dalszy. Tym razem, przerabianiem znaków drogowych zajęły się klasy 6a i 6b.

Jak widać, pomysł bardzo się spodobał. Zaczynamy się poważnie zastanawiać, czy nie zorganizować podobnej zabawy na większą skalę...
Zajęcia poprowadziła pani Anna Wasilewska.

Wzajemne inspracje

News

Kilka dni temu prezentowaliśmy zajęcia kreatywne ze street artu, a już dzisiaj kolejna klasa podjęła się realizacji tego samego tematu. Pani Anna Wasilewska postanowiła wykorzystać materiały zamieszczone na internetowej stronie projektu i zrealizować podobną lekcję z klasą 7b.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek artystycznych inspiracji. Krótki opis lekcji wraz z prezentacją i szablonami do pobrania, są dostępne w zakładce "Dobre praktyki" dla dla nauczycieli z całego kraju. Kto wie, może kiedyś napłynie do nas relacja z podobnej lekcji z drugiego końca Polski? Na pewno się tym pochwalimy!
Tymczasem podziwiajmy inwencję twórczą naszych siódmoklasistów.

Mistrzowie renesansu - znasz ich dzieła?

News

"Szóstki" z historii i z plastyki można było zdobyć za prawidłowe rozwiązanie konkursu! 7 grudnia zakończył się szkolny konkurs inspirowany wyjazdem do Florencji w ramach projektu Erasmus +. Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Lanuszny. Zagadki dotyczyły mistrzów renesansu: malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Wszystkich twórców i ich dzieła prawidłowo rozpoznało dwudziestu uczniów naszej szkoły. Gratulacje dla wszystkich uczestników!
A Wy, drodzy czytelnicy? Potraficie poprawnie zidentyfikować wszystkie dzieła? Warto spróbować. Nagrodą niech będzie uśmiech Mony Lisy :-)

Florencka sztuka uliczna w 5a

News

Mamy kolejną lekcję inspirowaną Florencją! A właściwie florencką sztuką uliczną.
Dzieci z klasy 5a, podczas zajęć z wychowawczynią panią Agnieszką Lanuszny, zaznajomiły się z pojęciem street artu i rozwijały swoją kreatywność wzorując się na pracach Abrahama Cleta. Clet to francuski artysta, tworzący od lat we Florencji. Jego najsłynniejsze prace to zabawne przeróbki znaków drogowych.

Spróbowaliśmy i my! Nasze prace można podziwiać na zdjęciach i na gazetce w sali 109.

WDN - Barcelona i Florencja

News

Szkolenia dla grona pedagogicznego to obowiązkowy punkt realizacji naszego projektu. Te najbardziej wyczekiwane, to oczywiście szkolenia w ramach WDN, przygotowane przez uczestników mobilności.
Każde takie spotkanie to okazja, aby podzielić się wiedzą z kursów, doświadczeniami z pracy w międzynarodowych grupach, a także wrażeniami z pobytu w miejscach, do którego odbywała się mobilność.
W czwartek 29 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym niedawno zakończonych kursów - w Barcelonie i Florencji.
I tak, panie Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka oprowadzały nas po Barcelonie, prezentując najciekawsze miejsca, odwiedzane w czasie pobytu w tym pięknym mieście. Następnie, zaznajomiły nas z nowatorskimi metodami na wykorzystanie aplikacji internetowych w nauczaniu. Podczas krótkich zajęć praktycznych wspólnie tworzyliśmy i rozwiązywaliśmy testy m.in na platformach Kahoot i Quizziz.
Druga część spotkania poświęcona była szkoleniu we Florencji. Panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i pan Beniamin Piksa
, opowiedzieli nam o przebiegu kursu, a w specjalnie przygotowanej prezentacji zreferowali najistotniejsze zagadnienia związane z wychowaniem przez sztukę. Okazuje się, że elementy sztuki wprowadzone do nauczania innych przedmiotów znakomicie poprawiają zrozumienie i zapamiętanie materiału i mobilizują uczniów do kreatywności.
Ileż nowych inspiracji! Wkrótce pochwalimy się, jak wykorzystujemy nowe treści w szkolnej praktyce.

« 1
...
6 7 8 9 10 11 12
...
21 »