Erasmus+: ERASMUS+

Przygotowania do mobilności - odcinek trzeci

Każdy, kto wybiera się w podróż za granicę, chce wiedzieć o danym kraju jak najwięcej. O historii, geografii czy tradycjach, można poczytać w przewodnikach. O tym, jak wygląda życie codzienne, jak nie popełniać gaf, co wypada a czego robić nie wolno, najlepiej zapytać kogoś, kto zna to wszystko z własnego doświadczenia. Krajem, który nasi nauczyciele odwiedzą w czasie trwania projektu aż trzy razy, jest Hiszpania.
Z myślą o tym, zaprosiliśmy do szkoły na specjalny wykład, wybitnego znawcę kultury Hiszpanii, panią dr Cecylię Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego. Pani dr Tatoj opowiedziała o różnicach kulturowych między Polska a Hiszpanią i o podłożu niektórych zjawisk społecznych. W formie dramy z udziałem nauczycieli, przedstawiła przyczyny nieporozumień w kontaktach interpersonalnych w codziennych sytuacjach i wyjaśniła, jak unikać kłopotliwych sytuacji.
Po dzisiejszym spotkaniu możemy być pewni, że uczestnicy hiszpańskich mobilności będą się czuć w tym kraju swobodnie, a pobyt w Hiszpanii będzie dla nich satysfakcjonujący nie tylko zawodowo, ale i kulturowo.
Serdecznie dziękujemy!