ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3192481

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+

Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

News

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ pań Beaty Haładus i Doroty Prażuch, przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, pod kierunkiem pani dr Cecylii Tatoj.

Nasi goście goście - Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i
David Peñaranda Hernández, specjalnie dla nas przygotowali ciekawą lekcję, przybliżającą kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Były też ciekawostki sportowe i kulinarne, a także nauka podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego kraju, co udowodnili w teście sprawdzającym, przeprowadzonym na koniec spotkania.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4-7, a w role asystentek dzielnie wcieliły się Ania, Wiktoria i Lenka  z klasy 5a. Brawo!

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Hiszpania bardziej i mniej znana”. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 18 uczniów, pośród których rozlosowano nagrody. Gratulacje!

Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”.