Licznik odwiedzin: 1995314

Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+

WDN

We wtorek 5 czerwca, odbyło się kolejne erasmusowe spotkanie w ramach WDN. Tym razem, wiedzą i doświadczeniami z mobilności, podzielili się uczestnicy kursów w Madrycie, Dublinie i Grenadzie. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo pozytywnej energii!

Grono pedagogiczne zostało zapoznane z raportem dotyczącym przedwczesnego kończenia edukacji, a także z metodą relaksacyjną EFT, ułatwiają rozładowanie napięcia i radzenie sobie w sytuacjach stresujących. Wprowadzanie nowych umiejętności w życie, zaczęliśmy od zaraz...
Prezentację na ten temat przedstawiły panie: Renata Linek-Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Efektami kursu w Dublinie pochwaliły panie Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowska i Anna Wasilewska. Przedstawiły podstawowe wiadomości na temat metody CLIL, połączone z krótkimi warsztatami językowymi. Była to świetna wprawka przed wprowadzeniem innowacji pedagogicznej, nad którą pracują obecnie nauczyciele języka angielskiego.

Jako ostatni zaprezentowali się uczestnicy kursu w Grenadzie - pani Karina Wódkowska -Semik i pan Kamil Steplowski. W swoim wystąpieniu przedstawili analizę porównawczą nauczania WF w Polsce i w Hiszpanii, opowiedzieli o inspiracjach i pomysłach na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego. Jak wszyscy wiemy, część z nich jest już w szkole realizowana.
Przy okazji ogłoszono dodatkową rekrutację na jesienny kurs dotyczący sztuki w edukacji we Florencji.

.