Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+

Tak inspiruje Erasmus+ !

W dn. 5 czerwca odbyły się w naszej szkole pierwsze w historii otwarte igrzyska lekkoatletyczne. Pod hasłem „Bijemy rekordy” w licznych konkurencjach sprawdzali swoje sportowe możliwości uczniowie klas – od 1 do 7. Po uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, wszyscy zawodnicy wykonali wspólną rozgrzewkę. Do rywalizacji zgłosiła się ponad połowa całej szkolnej społeczności. Swoich sił spróbowali nawet ci, którzy do tej pory stronili od sportowego wysiłku. Z pewnością przyczyniła się do tego różnorodność konkurencji, starannie dobranych przez organizatorów. Ci, którzy nie brali udziału w zawodach, mogli korzystać ze specjalnej strefy aktywności, wyposażonej w atrakcyjne przyrządy do ćwiczeń sprawnościowych.
Przedsięwzięcie wpisało się w realizację jednego z priorytetów edukacyjnych szkoły, jakim jest aktywizacja ruchowa uczniów i promowanie zdrowego stylu życia. Inspiracją stał się również udział w międzynarodowych kursach edukacyjnych, w których nauczyciele SP41 szkolą się w ramach programu Erasmus+.

Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pana Kamila Stęplowskiego. Brawo!

Z ostatniej chwili! Relacja z naszych igrzysk znalazła się na oficjalnej stronie Miasta Gliwice! KLIK!

Więcej zdjeć z imprezy TUTAJ