ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3192603

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+

O Hiszpanii po angielsku

Ostatnie tygodnie nauki to czas powtórek umiejętności, wypracowanych przez cały szkolny rok. Jak ten obowiązkowy element edukacji urozmaicić, aby po pierwsze - nie był nużący, a po drugie - wnosił coś nowego, wiedzą uczniowie klas młodszych. A wszystko dzięki lekcjom języka angielskiego, realizowanym przez panią Aleksandrę Kołodziejczyk, która w taki oto sposób dołączyła do "Przystanku Hiszpania"!
Uczniowie klas 1-3 na lekcjach języka angielskiego dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Hiszpanii, przy okazji doskonaląc swoje umiejętności językowe.
Pierwszoklasiści poznali hiszpańską rodzinę królewską. Oglądając różne zdjęcia z życia królewskiej rodziny, uczniowie ćwiczyli umiejętność samodzielnego budowania zdań, opisujących czyjś ubiór oraz nauczyli się nowego słownictwa. Drugoklasiści poznali kilka charakterystycznych miejsc w Hiszpanii i poćwiczyli przy tym użycie czasowników.
Natomiast trzecioklasiści dowiedzieli się, jak wygląda rozkład dnia ich hiszpańskich kolegów. Na lekcji uczniowie mogli utrwalić podawanie godziny i przećwiczyć użycie pytań o godzinę wykonywania jakiejś czynności.