Licznik odwiedzin: 2057789

Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+

Rok w pigułce

Czas podsumować nasz rok z Erasmusem. Trudno opisać ogrom wrażeń, emocji i satysfakcji, jakie przyniósł nam udział w projekcie. Najlepiej zrobią to za nas statystyki.

Oto zestawienie najważniejszych działań w telegraficznym skrócie.

• Dziesięciu nauczycieli wzięło udział w czterech mobilnościach.

• Szkoliliśmy się w Grenadzie, Bolonii, Madrycie i Dublinie.

• Kursy, w których braliśmy udział dotyczyły sportu , promocji szkoły, pedagogiki i języka angielskiego.

• Na kursach porozumiewaliśmy się w języku angielskim i włoskim.

• Wzięliśmy udział w 4 szkoleniach w ramach WDN.

• Szkoliliśmy się również w Polsce – w Narodowej Agencji w Warszawie, w Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz na licznych webinariach.

• Sami zorganizowaliśmy szkolenia – dla nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i Katowic.

• Nawiązaliśmy fantastyczną współpracę z Uniwersytetem Śląskim.

• Uruchomiliśmy „Przystanek Hiszpania”, który swoim patronatem objął Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii.

• Zorganizowaliśmy dla uczniów konkursy, akcje edukacyjne i nawet olimpiadę sportową!

• Przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców 4 gazetki na temat odwiedzanych przez nas miejsc

• Przeprowadziliśmy z uczniami kilkanaście lekcji, inspirowanych udziałem w zagranicznych szkoleniach.

• Dwa razy zaprosiliśmy do szkoły studentów z Hiszpanii.

• Zrealizowaliśmy kilka projektów w ramach programu eTwinning.

• Pomysłami na lekcje dzielimy się z całą Polska w zakładce „Dobre praktyki”.

• O naszych szkolnych imprezach pisał dwa razy na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Gliwicach, Uniwersytet Sląski w Katowicach oraz portal Dzisiaj w Gliwicach.

• Znaleźliśmy się też na łamach Miejskiego Serwisu Informacyjnego.

Co przyniesie kolejny rok? Panie koordynatorki pracują właśnie nad formalnościami dotyczącymi przyszłorocznych mobilności i układają harmonogram działań na następny rok. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapowiada się jeszcze ciekawiej!

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszym udziale w programie, zapraszamy do regularnego śledzenia strony projektu oraz na nasz profil na Facebooku.