ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2740948

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+

Plastyka na angielskim? Dlaczego nie!

News

Nauczycielka języka angielskiego, pani Aleksandra Kołodziejczyk, uczestniczka kursu „Art as therapy” we Florencji, w pracy z uczniami postanowiła wykorzystać techniki poznane na szkoleniu. Na zajęciach kółka języka angielskiego wprowadziła elementy plastyki do utrwalenia słownictwa i gramatyki.
Uczniowie mieli za zadanie narysować autoportret, składający się z różnych elementów wybranych postaci. Następnie tworzyli opis swojej pracy z wykorzystaniem przymiotników dzierżawczych oraz dopełniacza saksońskiego. Przy okazji powtórzyli słownictwo związane z częściami ciała i nazwy ubrań. Na koniec uczniowie prezentowali swoje dzieła pozostałym uczestnikom kółka. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, ich prace były pomysłowe, a opisy ciekawe i szczegółowe. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli nie tylko poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale również mieli możliwość wyrażenia siebie w sposób twórczy.
Już wkrótce cała „grupa florencka” podzieli się swoimi doświadczeniami z gronem pedagogicznym, na specjalnych warsztatach dla nauczycieli. Nie możemy się doczekać.