Licznik odwiedzin: 2761950

Erasmus+: ERASMUS+

TIK, CLIL i współpraca

News

TIK, CLIL i współpraca, czyli jak realizujemy kluczowe cele projektu na zajęciach pedagogicznych.
Zainaugurowaliśmy właśnie udział szkoły ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”.
Jakimi cechami charakteryzuje się autorytet i kto jest autorytetem dla uczniów? Rodzic, starszy brat, nauczyciel? Jako pierwsi mogli się tym przekonać się uczniowie klasy 6c. Lista cech jest do ciągłej aktualizacji i znajduje się na klasowej gazetce. I nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uczniowie swoją wiedzę uzupełnili korzystając z definicji umieszczonych na stronach internetowych, a następnie wykorzystując translator, słownik i własny zasób słów, przetłumaczyli wybrane cechy na język angielski.
Lekcja z młodymi poszukiwaczami autorytetu to kolejny, dobry przykład wykorzystania elementów metody CLIL podczas zajęć i ciekawy pomysł na realizację założeń programu Erasmus+.
Lekcję dla klasy 6c przeprowadziła uczestniczka ubiegłorocznego szkolenia "CLIL for teachers" w Dublnie, pani Ewelina Paluch.