Tydzień Lekcji Otwartych 4 - 8 marca 2019

Erasmus+: ERASMUS+

Włoskie inspiracje

News

Piękny przykład włoskich inspiracji na zajęciach KLUBU EUROPEJSKIEGO! Tak wygląda "Art in Education" w praktyce.
W ramach międzynarodowego projektu etwinning "Let's put art in the class" pani Aleksandra Kołodziejczyk przeprowadziła zajęcia z klasą 4b i 4a na temat motywu Bożego Narodzenia w sztuce włoskiej XIV i XV wieku. Uczniowie poznali dzieła takich twórców, jak Duccio di Buoninsegna, Fra Angelico i Domenico Ghirlandaio oraz mogli zaobserwować, jak zmieniał się sposób prezentacji Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę włoskiego artysty tamtych lat i - znając już najważniejsze schematy i symbole - stworzyć własne obrazy. Praca twórcza okazała się bardzo wciągająca i pochłonęła młodych artystów.