ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1865396

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, który będzie realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich i jest finansowany przez Unię Europejską w ramach akcji Erasmus+,
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Więcej na temat naszego udziału w programie TUTAJ

Tymczasem na holu...

Zatrzymajmy się się na moment przy nowej gazetce na holu parteru.  Uczestniczki niedawno zakończonej mobliności do Hiszpanii, przygotowały garść ciekawostek o miejscowości Alcala de Henares, gdzie odbywał się międzynarodowy kurs dla nauczycieli, dotyczący zapobiegania niepowodzeniom szkolnym.Saint Patric's Day

Powoli odsłaniamy kulisy następnej mobilności. Zanim kolejna grupa nauczycieli wyruszy na podbój Dublina, tworzymy w szkole odpowiedni klimat. Wkrótce kolejne irlandzkie atrakcje. Póki co, podziwiajmy pomysłowość i fantazję naszych uczniów z okazji Dnia Świętego Patryka.Mamy kolejne certyfikaty!

Do kolekcji certyfikatów, potwierdzających udział naszych nauczycieli w międzynarodowych kursach, dodajemy trzy nowe - z Hiszpanii!
W podmadryckiej miejscowości Alcala de Henares, zakończyło się właśnie szkolenie pt. "Coaching in Educational Contexts to reduce early school leaving", zorganizowane przez Cervantes Training. W kursie, oprócz naszych nauczycieli, uczestniczyło 17 pedagogów z różnych krajów, w tym z Turcji, Grecji, Estonii, Rumunii i Węgier.
Po tygodniu zajęć, międzynarodowa grupa nauczycieli wróciła do swoich krajów bogatsza o wiedzę z zakresu metodyki pracy wychowawczej, psychologii i profilaktyki pedagogicznej. Teraz pora na wdrażanie nowych doświadczeń w szkolną praktykę. Wartością dodaną udziału w kursie jest z całą pewnością nawiązanie zagranicznych kontaktów zawodowych, inspirujących do tworzenia nowych wyzwań edukacyjnych.
Gratulacje!


Kodowanie po hiszpańsku

W oczekiwaniu na pierwsze relacje naszych koleżanek z kursu w Madrycie, budujemy hiszpański klimat w szkole! Od Hiszpanii zaczęło się nasze "otwarcie na świat", nic więc dziwnego, że mamy do tego kraju szczególny sentyment.
Oto relacja z lekcji kodowania dla najmłodszych, z elementami hiszpańskimi! Ole!

Co mają wspólnego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu’ 2018 z SP 41 w Gliwicach i Hiszpanią? Uczniowie klas drugich naszej szkoły już wiedzą! W zeszłym tygodniu uczestniczyli w zajęciach nie tylko kodowania pod kierunkiem pani Kariny Wódkowskiej –Semik. Pomysł na zajęcia „Dyscypliny olimpijskie” zrodził się w czasie szkolenia „Sports in education" w Granadzie.

Scenariusz zajęć jest dostępny dla zainteresowanych nauczycieli w zakładce DOBRE PRAKTYKI.


1 2 3 4 5 »