Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Animals - letter shape design

News

Taki tajemniczy tytuł nosiły zajęcia, prowadzone przez nauczycielkę bibliotekarkę, panią Beatę Haładus.
Kształty zwierząt zbudowane z liter tworzyli w ubiegłym tygodniu na lekcji bibliotecznej, uczniowie klasy 5b. Zadanie polegało na wygenerowaniu sylwetek zwierząt na platformie WordArt. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa miała do wyboru: ssaki, gady, ryby, ptaki i owady. Następnie, z pomocą leksykonów i encyklopedii, uczniowie wyszukiwali nazwy zwierząt zaliczanych do wymienionych gromad. Aby zadanie nie było za proste, trzeba było przetłumaczyć wszystkie nazwy na język angielski. W ruch poszły słowniki - i te tradycyjne i te internetowe.
Kolejny etap to praca na platformie. Trzeba było zdecydować się na kształt i kolor czcionki oraz wybrać odpowiednią sylwetkę.
Potem wystarczyło już tylko zapisać plik na pulpicie i wydrukować.
Gotowe prace można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stać się bazą do tworzenia innych prac plastycznych, wycinanek, laurek, mogą stać się samodzielnie wykonaną pomocą naukową na lekcje języka angielskiego. Ten ostatni pomysł najbardziej się nam podoba :-)
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był raport z kursu "Social media in the classroom", przygotowany przez uczestniczki szkolenia w Barcelonie.

Powsinogi z Endomondo!

News

Nasze szkolne "Powsinogi" podczas sobotniej wycieczki po raz pierwszy korzystały z aplikacji Endomondo! Zaciekawione miny mówią więcej niż słowa. Jeśli ktoś jednak chciałby poczytać o sobotnim rajdzie "Choinka", zapraszamy do relacji NA BLOGU.

"Powsinogami" opiekują się panie Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka, uczestniczki październikowego szkolenia w Barcelonie na temat wykorzystania mediów społecznościowych w edukacji. Oby więcej takich fajnych realizacji!

Lektury na Kahoot!

News

Dla młodzieży świat bez urządzeń mobilnych nie istnieje. Jeśli sprytnie wykorzystamy je do celów dydaktycznych, mogą stać się znakomitym sposobem na urozmaicenie zajęć.
Nam posłużyły do "ocieplenia wizerunku" szkolnych lektur ;-)
Kahoot to popularna platforma do tworzenia quizów. Uczniowie o wiele chętniej rozwiązują wszelkiego rodzaju zadania, jeżeli podaje się je w atrakcyjnej formie.
Nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, obserwując entuzjazm, z jakim młodzież podchodzi do wszelkich sprawdzianów z użyciem urządzeń mobilnych, wpadła na pomysł, aby utworzyć szkolną bazę testów do lektur szkolnych na platformie Kahoot. Pytania układają sami uczniowie. Przy okazji, chcąc nie chcąc, utrwalają sobie znajomość treści książek.
Pierwszy etap jest "analogowy". Każda grupa, na kartkach, układa po 2-3 pytania do wyznaczonej części książki, podając trzy odpowiedzi błędne i jedną prawidłową.
Po zebraniu wszystkich propozycji wybieramy 10 najlepszych i wpisujemy bezpośrednio na platformę.
Ostatni etap to sprawdzanie, czy wszystko działa.

Uwaga! Nasza baza jest dostępna dla wszystkich, po uprzednim zalogowaniu na platformę, pod TYM LINKIEM

ZAPRASZAMY!

Piątek dla Rodzica

Od dzisiaj startuje na naszej stronie na Facebooku PIĄTEK DLA RODZICA.
Co tydzień będziemy proponować rodzicom lekturę znalezionych w sieci tekstów na temat wychowania i rozwoju dziecka.
Na dobry początek jedna z najpiękniejszych myśli Janusza Korczaka.

...
15 »