ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2645676

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Edukacja w Islandii

System edukacyjny w Islandii, szkolna praktyka, pomysły, zaskakujące rozwiązania. Czym różni się nasza szkoła od szkół w Reykjaviku. Czy zmienne obuwie jest obowiązkowe i czy na lekcjach można siedzieć w czapce...
O tym wszystkim opowiadały podczas WDN-u uczestniczki ostatniej już mobilności, pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus.

Mapping w Gliwicach?

News

Pani Agnieszka Lanuszny, podczas kursu "Art in education" we Florencji, zachwyciła się techniką 3D mappingu. Okazało się, że u podstaw efektownych trójwymiarowych pokazów leży prosty rysunek! Aż sie prosi, aby wykorzystać to w szkole!
I tak zrodził sie pomysł na międzyszkolny konkurs plastyczny. Zadanie polegało na zaprojektowaniu fasady Zamku Piastowskiego. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów gliwickich szkół, a najciekawsze prace zdobyły nagrody i wyróżnienia. Kto wie, może nasze pomysły będą kiedyś wykorzystane do pokazów multimedialnych w naszym mieście?
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

FIND A QUESTION- FIND AN ANSWER

News

Rozstrzygnięcie- konkursu-zabawy realizowanych jako część projektu "Przystanek Hiszpania" w ramach programu Erasmus+.
Przypomnijmy, że jakiś czas temu ogłosiliśmy quiz dotyczący wiedzy o Hiszpanii. Uczestnicy musieli w pierwszej kolejności odnaleźć 20 pytań ukrytych na terenie szkoły, a następnie, w różnych dostępnych źródłach, poszukać na nie odpowiedzi. Dodajmy jeszcze, że pytania były w języku angielskim. Zwyciężczyniami zabawy zostały: Zosia i Oliwka z klasy 5c oraz Maja z klasy 4d. Dziewczynki, zgodnie z obietnicą, otrzymały oceny celujące z języka angielskiego oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy! 

Quiz został przygotowany przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem pani Magdaleny Łapszyńskiej

I znów artystycznie!

News

Panie Małgorzata Nieroda i Aleksandra Kołodziejczyk, zainspirowane kursem "Art in education", zrealizowały z uczniami klas czwartych wspólny projekt plastyczno-językowy. Najpierw na plastyce, w okresie karnawałowym, dzieci zaprojektowały własne stroje karnawałowe pod okiem pani Małgorzaty, a potem na języku angielskim z panią Aleksandrą uczniowie opisali swoje kostiumy, ćwicząc tworzenie wypowiedzi pisemnej z pomocą słowników. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę twórczą, zarówno tą plastyczną, jak i językową.

1 2 3 4
...
19 »