Erasmus+: DOBRE PRAKTYKI Archiwum

W tym miejscu prezentujemy scenariusze lekcji i pomysły na zajęcia z uczniami, inspirowane udziałem w mobilnościach.
Materiały mogą być wykorzystywane przez nauczycieli wszystkich typów placówek edukacyjnych w całym kraju.

Karta pracy - maskonur CLIL

Karta pracy do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego w klasach starszych szkoły podstawowej, w ramach realizacji metody CLIL.
Inspiracja - mobilność do Islandii

1. Karta pracy - maskonur CLIL.pdf

Cyberprzemoc - scenariusz lekcji wychowawczej w klasie 7

Scenariusz zainspirowany kursem "Social media in your classroom" w Barcelonie. Porusza problemy przemocy w sieci. Przeznaczony dla klas starszych szkoły podstawowej.

1. Scenariusz lekcji wychowawczej - cyberprzemoc

Lektury na Kahoot

Projekt zawiera testy do lektur, opracowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.
Testy dostępne są na platformie Kahoot pod hasztagiem SP41Gliwice-biblioteka

Street art - materiały do lekcji

Materiały do wykorzystania na lekcjach plastyki, kółkach zainteresowań, lekcjach wychowawczych, zastępstwach, we wszystkich typach szkół.
Pomysł jest efektem kursu "Art as therapy", zorganizowanego przez firmę "Europass SAS" we Florencji, inspirowany sztuką uliczną Abrahama Cleta.
W ramach wprowadzenia do zajęć można wykorzystać film -LINK

1. Zajęcia kreatywne - Streetart CLET.pdf
  2. Znaki drogowe - szablony