Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Opieka stomatologiczna

Data dodania: 2019-10-20

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW DOTYCZĄCA STOMATOLOGICZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Zgodnie z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami Dziennik ustaw Szkoła/Organ prowadzący szkołę zawarł  porozumienie z Podmiotem Leczniczym Bistom s.c. porozumienie w zakresie opieki stomatologicznej nad uczniami.

Rodzice oraz pełnoletni mają prawo wyboru innego miejsca udzielania świadczeń stomatologicznych przez lekarza dentystę.

W zakres stomatologicznej opieki zdrowotnej nad uczniami wchodzi:

1. Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia, identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej
2. Profilaktyczne Świadczenia Stomatologiczne
3. Leczenie Stomatologiczne

Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej odbywa się w szkole.

Profilaktyczne Świadczenia Stomatologiczne wykonywane będą przynajmniej raz w roku szkolnym. Uczniowie będą wraz z wychowawcą udawać się do Poradni 78889Stomatologicznej celem wykonania tego świadczenia. Świadczenia te wykonywane są u uczniów w 6,7,10,12,13,16,19 roku życia.

Rodzice mają możliwość wyrażenia sprzeciwu złożonego w szkole, wobec profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla uczniów. Jeżeli rodzic nie zgłasza pisemnie sprzeciwu oznacza to, że godzi się na profilaktyczną opiekę w tym zakresie.

Leczenie Stomatologiczne odbywać będzie się w Poradniach Stomatologicznych Bistom s.c. Aby podjąć leczenie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica/pełnoletniego ucznia przed podjęciem leczenia, tak więc prosimy aby rejestrować uczniów do leczenia bezpośrednio w Poradni Stomatologicznej.

Informacje o stanie zdrowia jamy ustnej ucznia będzie można uzyskać osobiści w Poradni Stomatologicznej u lekarzy dentystów oraz u Pielęgniarki/Higienistki Szkolnej. Telefonicznie takie informacje nie będą udzielone.

Plik do pobrania:

1. Informacja dla Rodziców i Uczniów dotycząca opieki stomatologicznej